Prokuratura Krajowa ma nowego specjalistę od Smoleńska. To ekspert z Russia Today

Prokuratura Krajowa ma nowego eksperta ds. katastrofy smoleńskiej. To Theodore Postol, naukowiec często występujący w propagandowych mediach rosyjskich i przeciwnik obecności amerykańskiego systemu antyrakietowego w Europie.

Sprawę za "Gazetą Polską" opisuje portal niezalezna.pl. Nowym ekspertem Prokuratury Krajowej został Theodore A. Postol. To emerytowany profesor Instytutu Technologii w Massachusetts, który jest znany m.in. z krytykowania polityki USA. Postol jest także stałym komentatorem rosyjskich mediów, w tym propagandowej agencji Sputnik. Teraz dla polskich śledczych będzie wyjaśniał katastrofę smoleńską.

W jednym z wywiadów dla "Sputnika" ekspert stwierdził, że rozmieszczanie przez USA rakiet w Europie byłoby głupie z wojskowego punktu widzenia. Z kolei w Russia Today stwierdził, że "podstawowa fizyka udowadnia, że amerykański system obrony przeciwrakietowej jest bezużyteczny".

Postol często chwali politykę Kremla. W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji nowy ekspert polskiej prokuratury miał stwierdzić, że rozumie agresywną postawę rosyjskich polityków. "Mogę zrozumieć, że polityczne władze Rosji uważają, iż muszą odpowiedzieć na to, co postrzegają jako nieustające wdzieranie się Ameryki i jako plany zastraszania" - cytuje go niezalezna.pl.

Postol odpowiada także za sporządzenie raportu na temat ataku chemicznego, do jakiego w zeszłym roku doszło w Chan Szajchun w Syrii. Zgodnie z międzynarodową opinią za atakiem tym stał Baszszar al-Asad, prorosyjski prezydent Syrii. Według raportu jednak atak sarinem przeprowadziły antyrządowe ugrupowania. Postol w rosyjskich mediach często przedstawia tezy o tym, że nie ma dowodów, by za ataki w Syrii odpowiadała syryjska armia. 

"Ciekawe. Z drugiej strony ekspertem podkomisji Antoniego Macierewicza jest były doradca Putina, więc może chodzi o symetrię?" - skomentował doniesienia nt. Postola Maciej Lasek były  przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Minister Waszczykowski: "Szanse na odzyskanie wraku są coraz mniejsze"

Więcej o:
Komentarze (132)
Tehodore Postol pracuje dla Prokuratury Krajowej
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 72 razy 58

  czy ciemna masa głosująca na pis ma jeszcze wątpliwości że ta lewacka partyjka ciągnie nas z UE do Rosji? Przy okazji dojąc miliony z naszych podatków do kieszeni?

 • puuchatek

  Oceniono 53 razy 49

  "Prokuratura Krajowa ma nowego eksperta ds. katastrofy smoleńskiej. To Theodore Postol, naukowiec często występujący w propagandowych mediach rosyjskich i przeciwnik obecności amerykańskiego systemu antyrakietowego w Europie."

  Och, niemożliwe! Naprawdę? Niezwykłe…

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości…?

 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 45

  Maja 25 dni na sfabrykowanie dowodow na zamach...
  8 lat i niezliczone ilosci pseudo-naukowcow szalonego Antka, bylo im za malo...

  Ciekawa jestem jak to sie skonczy?

 • radon13

  Oceniono 34 razy 32

  No proszę kolejny ruski agent w Komisji

 • nanorobot

  Oceniono 36 razy 32

  "To emerytowany profesor"
  To tak jak z tymi "ekspertami" od UFO. Wszyscy oni są zawsze byli, emerytowani ...

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 30

  "Antoni Macierewicz podpisał kontrakt z Luis Moreno Ocampo z Argentyny, byłym głównym prokuratorem Międzynarodowego Trybunału Karnego. Ma on m.in. pomóc w odzyskaniu wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem."
  Tak było rok temu..Kpiny sobie robią w PiS-e. Zatrudniają już pomijąc poglądy takich ludzi tylko po to żeby chyba kasę sobie na katastrofie z kieszeni naszej wyciągnęli. Tu się pokręcą tam się pokręcą i miliony na gaże wykręcą.

 • almagus

  Oceniono 29 razy 27

  Kłamać po smoleńsku, to przekaz dnia!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 28 razy 26

  Pisiory korzystają z usług takich ludzi? Gmyz twierdzi, że to nie Putin otruł Skripala.

  No przecież te pisiesyny to agentura GRU i FSB. Druga, skrajnie prokremlowska partia regionów. Im trzeba zrobić Majdan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX