Amerykanie też nie mają wątpliwości. Za otruciem Siergieja Skripala stoją Rosjanie

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył, że za próbą otrucia byłego rosyjskiego agenta i jego córki prawdopodobnie stoi Moskwa. Amerykański dyplomata powiedział, że Stany Zjednoczone podzielają stanowisko Wielkiej Brytanii w tej sprawie.

"Mamy pełne zaufanie do ustaleń brytyjskiego śledztwa, według którego to prawdopodobnie Rosja odpowiada za atak na byłego agenta w Salisbury" - mówił Rex Tillerson. Dodał, że wobec odpowiedzialnych za próbę otrucia, zarówno tych, którzy ją zlecili, jak i tych, którzy wykonali rozkaz, muszą zostać wyciągnięte poważne konsekwencje. Rex Tillerson podkreślił, że nie ma usprawiedliwienia dla takiego ataku - próby zabójstwa na terenie suwerennego państwa. "Solidaryzujemy się z naszymi brytyjskimi sojusznikami i wspólnie odpowiemy na ten atak" - podkreślił amerykański sekretarz stanu. "Jesteśmy oburzeni, że Rosja prawdopodobnie jest w to zamieszana. Zarówno na Ukrainie, jak i w Syrii, a teraz w Wielkiej Brytanii, Rosja jest siłą destabilizującą, ktora działa, otwarcie lekceważąc suwerenność innych krajów i życie ich obywateli" - oświadczył Rex Tillerson.

Skripal i córka walczą o życie 
Siergiej i Julia Skripal, którzy w niedzielę 4 marca trafili do szpitala w Salisbury w Wielkiej Brytanii, zostali otruci silnie toksyczną substancją. Walczą o życie. Przez lata Siergiej Skripal był podwójnym agentem. Pracując dla rosyjskiego wywiadu wojskowego, przekazywał informacje brytyjskiemu MI6. Został skazany za zdradę, ale potem - w ramach programu wymiany szpiegów - trafił na Wyspy Brytyjskie.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła w Izbie Gmin, że w świetle ustaleń śledztwa udział Moskwy w otruciu dwójki Rosjan w Salisbury jest "bardzo prawdopodobny". Brytyjski MSZ wystosował ultimatum wobec rosyjskiego ambasadora, domagając się wyjaśnień.
Władze Kremla twierdzą, że nie mają nic wspólnego z otruciem Rosjan. 

Więcej o:
Komentarze (196)
Siergiej Skripal. Sekretarz stanu USA o próbę otrucia agenta oskarża Moskwę
Zaloguj się
 • izomorfia3

  Oceniono 30 razy 8

  Nie ma bardziej mściwych ludzi niż Rosjanie ;a poza tym stoją za większością zła na tym świecie- acz dobrze ukryci dowodów nie ma-winy również ... wszyscy wiedzą-nikt głośno nie powie, a jak powie to zginie w ciągu tygodnia...to też jakiś patent na "wierność"...

 • Wlodzimierz Krzysztofik

  Oceniono 12 razy 4

  Do zapewnień wywiadów UK i USA na temat broni masowego rażenia w Iraku też wszyscy "mieli zaufanie" a broni nie było. Poza tym oczywiście ani USA ani UK ani Izrael nigdy nikogo w innych państwach nie mordowali. USA nawet wysłało kiedyś swoje dywizje do Panamy żeby aresztować i wywieźć do USA PREZYDENTA PANAMY. Do tego się posunęli ale dziś czyści jak łza. Od tej kłamliwej propagandy w kiszkach już mi się przewraca. Nie żeby Rosja była lepsza, bo nie jest. Ale mam nieodparte wrażenie, że ta cała nagonka jest uwerturą do rozpętania wojny bo UK i USA już inaczej swego "przywództwa" nie utrzymają. Dlatego Rosja jest be, bo podważa rolę USA w świecie. O roli UK nawet nie warto gadać, im się wydaje, że imperium dalej istnieje. Żenada.

 • zz1026

  Oceniono 26 razy 4

  to jest wlasnie bandycka rosja

  zlapali szpiega osadzili zamkneli w wiezieniu potem wymienili go na jakiegos szpiega co pracowal dla nich
  czyli zwykla szpiegowska umowa my wam oddamy waszego szpiega wy nam oddacie naszego
  obie strony sie zgodizly i rosjanie potem brytjksiego spziega zabili

  tyle jest warte ruskie slowo - nic

 • strzykwa5

  Oceniono 5 razy 3

  Świetni są ci kolesie w stroju Barbapapy, ale gumiaki to mają polskie.

 • bratjolki

  Oceniono 15 razy 3

  Amerykanie nie mieli watpliwości ze Skripal bedzie ofiarą Rosjan juz przed dokonaniem zamachu.

 • jm1750

  Oceniono 15 razy 3

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył, że za próbą otrucia byłego rosyjskiego agenta i jego córki prawdopodobnie stoi Moskwa. - A w tytule - nie maja watpliwosci. Tak to u nas media oszukuja. Ale tak poza tym wszystkim, to wszystko brzydko pachnie mi prowokacja. Po co mieliby Rosjanie robic cos tak glupiego? Tym bardziej, ze ten szpieg, to juz dawno byly szpieg.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 8 razy 2

  Rozkaz wydal nie kto inny TYLKO
  wlAdolf putaSS... to wie nawet dziecko w kanalach moSSkiewskiego metra

  “Z przerażeniem myślę, kogo urodzi to pijane krwawe bydło, które przechwyciło władzę w Rosji i co będzie się działo z moim krajem za 2-3 pokolenia.
  Zresztą, co tu myśleć. Wszystko jest mniej więcej jasne”.

  (Iwan Bunin – rosyjski pisarz).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX