Przez dwa tygodnie szukała go cała Hiszpania. Ciało 8-latka w bagażniku partnerki ojca

Jeszcze w piątek rodzice Gabriela Cruza płakali na scenie i wzywali do pomocy w odnalezieniu 8-latka. Dwa dni później z bagażnika krzyczącej partnerki ojca wyciągnięto ciało dziecka.

Sprawa chłopca, który zaginą 27 lutego, przyciągnęła uwagę całej Hiszpanii  - podkreśla "El Mundo". Wypowiadali się o niej m.in. premier i szef MSW.

Gabriel Cruz był widziany po raz ostatni w domu babci we wsi na południu Hiszpanii. Miał pobawić się z dziećmi sąsiadów. Nigdy nie wrócił do domu. Zaczęły się szeroko zakrojone poszukiwania i akcja w mediach społecznościowych. Trzeciego marca ojciec Gaberiela Angel i jego partnerka, Ana Julia Quezada oznajmi, że w czasie poszukiwań znaleźli koszulkę z DNA dziecka. 

Jednak poszukiwania trwały kolejny tydzień. W piątek ojciec i matka wzięli udział w publicznym spotkaniu z wspierającymi poszukiwania 8-latka. Angel Cruz mówił, że "ma więcej nadziei niż wcześniej" - relacjonowało BBC.

W niedzielę funkcjonariusze hiszpańskiej formacji Guardia Civil zatrzymali samochód w miejscowości oddalonej o 60 km od wsi, gdzie po raz ostatni widziano chłopca. W bagażniku znaleziono zawinięte w koc i ubrudzone ziemią zwłoki 8-latka. Zatrzymano partnerkę ojca, która prowadziła samochód. 

Jak relacjonują media, kobieta, gdy zakładano jej kajdanki, krzyczała:

To nie ja! Wzięłam ten samochód dziś rano.

"Rybka odpłynęła"

Teraz zamiast śledztwa ws. zaginięcia prowadzone jest postępowanie dotyczące morderstwa. Ana Julia Quezada została aresztowana. Jednak - jak informuje w poniedziałkowym wydaniu "El Mundo" - służby podejrzewają, że kobieta nie działała sama. Tłem tej makabrycznej sprawy miało być pogorszenie się relacji kobiety z ojcem dziecka oraz zazdrość. 

Hiszpanie są poruszeni śmiercią dziecka. W mediach społecznościowych wiele osób umieszcza kondolencje pod hasztagiem #TodosSomosGabriel. Pojawiają się też rysunki rybek. Chłopiec bardzo lubił morze. Matka Gabriela po otrzymaniu informacji o jego śmierci powiedziała o synu: "Rybka odpłynie do nieba". 

Więcej o:
Komentarze (76)
Hiszpania. Ciało zaginionego 8-latka w bagażniku partnerki ojca
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 13 razy 7

  Ta kobieta nie zasługuje na to by żyć. Zabić chłopca z powodu zazdrości o uczucia jego ojca? To potwór, a nie kobieta.

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 6

  coz jestesmy tylko zwierzetami... potomstwo innej samicy zagrazalo nowej samicy.. tylko chyba samiec byl bez jaj....

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 7 razy 5

  Naiwnie sądziłem że jak "znika" człowiek szczególnie dziecko to pierwszą czynnością jest sprawdzenie z psami tropiącymi domów, posesji i aut (teoretycznie mógł się zatrzasnąć w bagażniku) w dość szerokim zakresie ale widać policja równie "inteligentna" jest na całym świecie nie tylko w Polsce ... gdzie herosi z archiwum x znaleźli po 20 latach "zaginioną" kobietę którą mąż zakopał w przydomowym ogródku na głębokości kilkudziesięciu centymetrów ...

 • lila-lu

  Oceniono 4 razy 4

  Niektorzy tiwerdza, ze sartykul niejasny, wiec oto co wiem z hiszpanskiej prasy:
  Rodzice chlopca sa rozwiedzeni. Ojciec mial nowa partnerke, pochodzaca z Ameryki Pld, i to ona zostala zatrzymana, ona prowadzila samochod, w ktorego bagazniku znajdowalo sie cialo chlopca. Ciekawym faktem jest tez to, ze ta zatrzymana kobieta kilka lat wczesniej pracowala w Hiszpanii jako opiekunka do dzieci i jedna z jej podopiecznych, bodajze 3-letnia dziewczynka, wypadla z okna i nie przezyla... Wiec chyba cos jest z ta kobieta nie tak.

 • gdsta

  Oceniono 6 razy 4

  ostatnio komentatorzy ścinali, wieszali ... za błędny wyrok (po kilkunastu latach okazało się, że nie zamordował ten, który siedzi!) - śledczych, sędziów, prokuratorów - hurtem;
  dziś "odpowiedzialnie" ferują wyrok - tez budują radośnie szafot;

  pytajmy o odpowiedzialność za WŁASNE SŁOWA - może kropla rozumu komuś przybędzie

 • kiss-my-arse

  Oceniono 8 razy 4

  Nie rozumiem tego morderstwa - jesli maly im przeszkadzal wystarczylo go oddac matce.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 17 razy 3

  Bo to jest wlasnie katolicka mentalnosc, odbija sie czkawka w wiekszosci katolickich krajow swiata.
  Zawzietosc i nieprzewidywalnosc zachowan jest u nich oczywista...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX