Piorun uderzył w kościół w Rwandzie. Zginęło 16 uczestników nabożeństwa, 140 jest rannych

Kościół w  Rwandzie (zdjęcie ilustracyjne)

Kościół w Rwandzie (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. flickr.com/photos/trocaire | CC BY 2.0)

16 osób nie żyje, a trzy kolejne znajdują się w stanie ciężkim po tym, jak w kościół w dystrykcie Nyaruguru uderzył piorun. Ostatnio w Rwandzie zamknięto ze względu na stan techniczny ponad 700 świątyń.

Do tragedii doszło w sobotę w kościele Adwentystów Dnia Siódmego na południu Rwandy - podaje BBC. Około południa, w czasie nabożeństwa, w świątynię uderzył piorun.

Zginęło 16 osób. 140 odniosło obrażenia, a stan trzech jest ciężki. Dzień wcześniej w okolicy uderzenie pioruna zabiło też inną osobę w grupie kilkunastu studentów. Trzech kolejnych zostało rannych.

BBC zwraca uwagę, że dwa tygodnie temu 700 kościołów w tym 11-milionowym kraju zostało zamkniętych. Jak powód podano niespełnienie zasad prawa budowlanego oraz norm hałasu. Większość z nich to niewielkie kościoły wyznań protestanckich (pentekostalnych).  

Lokalny serwis panoractu.com podał wtedy, że część z zamkniętych kościołów nie posiadała wymaganych prawem piorunochronów. 

56 kobiet na Dzień Kobiet. Znasz je wszystkie?
1/56"Żelazna dama" to:
Zobacz także
  • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
  • Kim Dzon Un i Donald Trump  w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
  • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody

Najnowsze informacje