Komentarze (305)
Pełnomocnik rządu Wlk. Brytanii ds. Holocaustu: Ustawa o IPN wyrządza Polsce ogromne szkody
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 14ar14

  Oceniono 12 razy 4

  Pełnomocnika do spraw Halloweenu tez mają?

 • usera

  Oceniono 12 razy 4

  Ustawa weszła z przytupem. I dobrze. Nikt nie powie, że nie wiedział.

 • radomkid

  Oceniono 6 razy 4

  Popatrz co sie z nami stało, przecież tak nie miało wcale być, jak jest dzis...

 • ok1111111

  Oceniono 10 razy 4

  naród zasługuje na los, który niosą mu demokratycznie władze. Dobranoc, Polsko.

 • 111pln

  Oceniono 7 razy 3

  Partactwo i Sabotaż

 • patriot.wr

  Oceniono 15 razy 3

  Teraz czekamy z niecierpliwością na głos pełnomocnika rządu Sudanu Południowego ds. Holokaustu!

 • realistas

  Oceniono 11 razy 3

  O to właśnie PiS-owi chodziło. W ten sposób leczymy kompleksy.

 • poljack

  Oceniono 13 razy 3

  Gdyby nie ustawo o IPN nie wiedziałbym że 75 lat po wojnie istnieją takie stanowiska jak pełnomocnik rządowy do spraw holokaustu najpierw w usa teraz w wielkiej brytanii czekam na kolejne odsłony

 • student_zebrak

  Oceniono 13 razy 3

  dlaczego rzad brytyjski potrzebuje pelnomocnika ds holokaustu?
  wojna sie skonczyla ponad 70 lat temu
  czyzby ich sumienie gryzlo?

 • stereotyp76

  Oceniono 12 razy 2

  Mnie z kolei interesuje, co mają do powiedzenia przedstawiciele rządu ds. Holocaustu takich państw, jak Papua - Nowa Gwinea, Tonga, Lesotho i Bhutan?

 • ffstv

  Oceniono 4 razy 2

  Eric Pickles albo Sir Eric.

 • gnago

  Oceniono 8 razy 2

  deliberacje ślepego o kolorach

 • senior2244

  Oceniono 14 razy 2

  Tylko nasze dyplomatoły na czele z kurduplem nie mogą tego zrozumieć. Zbyt ograniczone umysły.

 • smiki48

  Oceniono 20 razy 2

  Państwo Izrael już w 1950 roku objęło masową amnestią wszystkich żydów, którzy brali udział w mordowaniu i wydawaniu swoich pobratymców. Ale jednocześnie ścigają innych, którzy brali w tym udział. Eichmann byłby wolnym człowiekiem, gdyby przed sądem izraelskim udowodnił swoje żydowskie pochodzenie. Ale był Niemcem to został skazany. Chaim Rumkowski nie został wyklęty przez społeczność żydowską. A przyczynił się do śmierci większej liczby żydów niż w sumie przypisywana jest Polakom.

 • evergreen111

  Oceniono 12 razy 2

  Zauważcie że to dzięki Obatelowi, zięciowi szeregowca Hermaszewskiego, CAŁY ŚWIAT DOWIEDZIAŁ SIĘ O POLSKICH SZMALCOWNIKACH!

 • quad76

  Oceniono 12 razy 2

  Eksperci gaz wyb to jak zwykle , sami filosemici. Akurat przechodzili obok, z tragarzami, wiec gaz wyb spytala ich przy okazji, o opinie

 • Stan Majewski

  Oceniono 14 razy 2

  "Ustawa o IPN wyrządza Polsce ogromne szkody." Eee tam wszyscy nas lubia poza Izraelem i Ivanka.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 12 razy 2

  przecież PISlamiści mają w 4 literach POLSKĘ - im chodzi o poparcie ciemnego ludu, a ponieważ już nie mają gdzie szukać idiotów, to zwracają się do faszystów - ot i całe wytłumaczenie

  a po nas choćby potop - byle rozgrabić co się da

  efekty mają - właśnie widziałem wpisy pod informacja turystyczną o lotach do Izraela... oczywiście 90% typu - żaden prawdziwy Polak tam nie powinien latać

 • 21252c3

  Oceniono 18 razy 2

  Pewnie nie byłoby holocaustu gdyby brytole i żabojady dotrzymali słowa w 39r.

 • buwalker

  Oceniono 8 razy 2

  Chińczycy wezmą naszą stronę, Tybet wart jest mszy.

 • 1utek

  Oceniono 5 razy 1

  Ustawa o IPN to poważna wpadka. Ale jak kiedyś powiedział jeden z ministrów rządu AWS: "jest źle jeżeli się popełni błąd ale jeszcze gorzej tkwić w tym błędzie". Ludzie rozsądni, przeprowadziliby przez Sejm nową ustawę likwidująca poprzedni bubel i sprawa przeszłaby do historii. Czy może to uczynić pisowski rząd? Niestety nie, są zbyt zakompleksieni by przyznać się do błędu.

 • czarek_sz

  Oceniono 9 razy 1

  A co na to Kononowicz ,Goździkowa i Baba z brodą ? :D

 • irishrem

  Oceniono 7 razy 1

  ,, Ten'' Trybunał Konstytucyjny ?! No bez jaj. Z tą tępą kobietą ? Tfu !!!

 • saxo.grammaticus

  Oceniono 1 raz 1

  Poprawcie sobie treść odnośnika. W języku angielskim tytuł 'Sir' stosujemy przed imieniem, albo imieniem i nazwiskiem, z samym nazwiskiem stosujemy zwykłe "Mr". Powinno więc być napisane "Sir Eric ..." lub "Sir Eric Pickles", ale "Mr Pickles".

 • tkslazek

  Oceniono 13 razy 1

  Pełnomocnik rządu Wlk. Brytanii ds. Holokaustu - a myślałem, że takie fuchy to tylko w Polsce

 • radmaj12

  Oceniono 13 razy 1

  Ustawa odniosła skutek, jaki miała odnieść. Sądy w Ameryce nie będą mogły orzekać windykacji należności od Polski na podstawie jej współudziału w holokauście. Teraz już żadne pismo na świecie nie odważy się napisać o "polskich obozach śmierci". I od dwóch miesięcy tak jest!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 17 razy 1

  philosophe przed chwilą
  "Ten majatek Polsce, jako krajowi antysemitow, w zadnym wypadku nie moze przypasc - trzeba bedzie za to zaplacic."

  Polskojęzyczni Żydzi na tym forum demaskują się chciwością.

 • onduma

  Oceniono 17 razy 1

  Kraj , ktory pierwszy wynalazl obozy koncentracyjne i majacy na sumieniu dziesiatki milionow ofiar koonizacji poucza Polakow

 • laszewicz

  Oceniono 11 razy 1

  No tak napisal to pan ktorego kraj swoimi deklaracjami odpowiedzialny jest za sytuacje na Bliskim Wschodzie.

  Pan ktorego "miasta wojewodzkie" wprowadzaja zakaz sprzedarzy produktow "made in Israel".

  israel-boycott-ban-three-councils-cleared-of-anti-semitism-over-boycott-of-israeli-goods-

 • facio60

  Oceniono 18 razy 0

  Czy Belgowie ciągle kajają się za wymordowanie wielu milionów Kongijczyków?
  Czy Turcy, wbrew oczywistym faktom, piszą i rozliczają zbrodnie na Ormianach?
  Czy Rosja wzięła na klatę zbrodnie stalinowskie i przeprasza wszystkich naokoło, że ofiarą rewolucji padło kilkadziesiąt milionów ludzi?
  Czy Hiszpanie obchodzą dzień wymordowania dziesiątek milionów Indian?
  Czy Brytyjczycy całują Hindusów po nogach za to, że przez dwa stulecia traktowali ich jak pariasów?
  Czy Francuzi albo Włosi jeżdżą do swoich byłych kolonii i błagają o przebaczenie, prasa rozpisuje się o dokonanych w koloniach zbrodniach?
  Właśnie, a my mamy nieustannie prosić nację wybraną o przebaczenie za to, że w czasie wojny sami byliśmy zniewolonym narodem bez funkcjonującego państwa i nie ratowaliśmy na masową skalę Żydów dążąc tym samym do samozagłady. A sami Żydzi, których nie wolno nam przecież osądzać, sami często kolaborowali z nazistami aby choć na kilka miesięcy a nawet dni, przedłużyć swoje życie. A na dodatek witali wkraczających Sowietów jak wyzwolicieli i wskazywali Polaków, którzy stanowią tzw element niepewny i tym samym skazywali ich na wywózkę na Syberię. A kto zasiadał we władzach UB i ministerstwach w tuż powojennej Polsce i skazywał polskich patriotów na więzienie czy śmierć? Wreszcie, wydarzenia marcowe 68 (choć absolutnie tego nie pochwalam) to niejako pokłosie wojny arabsko - izraelskiej, gdzie cześć Żydów oficjalnie poparła Izrael wbrew linii ówczesnych władz będących na sznurku ZSRR. Czy wyobrażacie sobie jakiekolwiek państwo na świecie, w którym ludzie zasiadający w administracji czy wojsku oficjalnie krytykują politykę władz a ona to toleruje?
  Nie zapominajmy też, że w 1968 roku opuściło Polskę wielu zbrodniarzy z lat 1945 - 1953 zasiadających w UB i tym samym uniknęli kary. Pamiętacie serial "Dom" i pułkownika Poznańskiego? To takie echo tych wydarzeń.

 • radmaj12

  Oceniono 10 razy 0

  Niech Żydzi zapłacą Polakom, którzy zostawili swoje mienie w Polsce, bo nie mogli wrócić do Kraju przez prześladowania AKowców przez stalinowską żydokomunę!

 • plorg

  Oceniono 12 razy 0

  Myślałem, że W. Brytania jest krajem świeckim, a tu się okazuje, że w rządzie mają pełnomocnika do spraw religijnych. Holokaust to religia!

 • jango33

  Oceniono 14 razy 0

  Stan Majewski kiedy ostatnio byleś w Polsce patrioto od 7 boleści? Stoisz nad grobem starcze i te twoje ostatnie podrygi to plucie na Polaków na forum. Szukaj już kwatery dla siebie.

 • lepiregenre

  Oceniono 12 razy 0

  Nie ma co się denerwować ani wpadać w przesadny gniew. Takie sytuacje zdarzają się nawet w każdej rodzinie. Natomiast należy spokojnie tłumaczyć, że krajem nad Wisła obecnie rządzi religijna-polityczna sekta. A tym samym nie ma możliwości na jakikolwiek konstruktywny dialog. Obcokrajowcy powinni to zrozumieć. Mało tego, bardzo wielu Polaków jest zaskoczona obecną polityczną sytuacją. Ludzie nawet nie byli świadomi tego wcześniej, w jakim kraju żyli. Owszem, znali katolicyzm, jego święta, różne tradycje oraz obyczaje, ale nie spodziewali się, że w ramach tej religii działała u nas od dawna narodowa sekta, która tylko czekała na swoje 5 minut. Bardzo dobrze potrafią wykorzystywać najprostsze religijne uczucia naszych rodaków do bieżącej polityki. Obecnie jesteśmy krajem specjalnej troski.

 • usera

  Oceniono 16 razy 0

  Pełnomocnik ds. Holokaustu? To dopiero JEST chore!

 • niko8472

  Oceniono 8 razy 0

  "Według Picklesa nowelizacja ustawy o IPN nie tylko nie powstrzyma nikogo przed zniesławianiem Polski, ale może nawet zachęcać do eksponowania przypadków kolaboracji Polaków z nazistami."

  Mr. Pickles, pan sie odwal od "dobrej zmiany". "Dobra zmiana" doskonale wiedziala co robi, alternatywa byloby ze jest chora psychicznie...

 • 40pac

  Oceniono 8 razy 0

  Ha ha ha A teraz nas poucza ?!!! A gdzie on jest jak angielskie pispaki pisza o polskich obozach???!! Jedntch sie bija a Polakow pouczaja ....pieknie!!!

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 12 razy 0

  Kolejni zdrajcy o świcie, jutro może pogrobowcy Szaulisów powiedzą że działali na mocy unii polsko-litewskiej wybierając Żydów jak pisklęta z gniazd i rozwalali na miejscu albo przekazując hitlerowcom do dalszej przeróbki

  jeszcze rosyjscy Żydzi nie dali głosu.Bo tych europejskich się nie boję, właśnie wieją przed arabstwem i są zajęci ważniejszymi sprawami

  A Izrael właśnie drukuje listy szmalcowników bezkarnych na terenie okupowanej Polski.

  Jeżeli ktoś nie zatrzyma, choćby i siłą tego polskiego szaleństwa, to skończy się to bardzo źle, najmniej na skalę jugosłowiańską i utratą niepodległości na wieczność.

  Każdy dzień istnienia tego państwa PiSu, to dzień poniżenia poprzez kłamstwa nielicznych, uczciwych i inteligentnych Polaków

  Polska w obecnej postaci MUSI ZGINĄĆ, dla dobra Polaków i przyszłej Polski Europejskiej

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 0

  "Pickles uważa, że wiele głosów krytyki pod stresem ustawy o ustawy o IPN jest bezpodstawnych. Jego zdaniem nowe prawo wcale nie ogranicza swobody debaty akademickiej i wcale nie zakazuje mówienia o przypadkach kolaboracji Polaków z nazistami. - Mimo wszystko uważam, że te przepisy wyrządzają Polsce ogromne szkody - stwierdził Pickles, zwracając uwagę na nieprzychylny odbiór ustawy."
  ====================================================================
  Czyli tradycyjnie - dlatego Polacy antysemici, bo tak Żydzi uznali...:-)

 • smiki48

  Oceniono 11 razy -1

  w tej chwili w TVN trwa program na temat propagandy w marcu 68 i na czterech uczestników programu przynajmniej dwóch oficjalnie przyznaje się do pochodzenia żydowskiego. Jakim cudem wśród dziennikarzy czy polityków jest tyle żydów, skoro oni sami twierdzą, że w Polsce nie ma prawie żydów?

 • leonleonidas

  Oceniono 11 razy -1

  Ten tez jest dobry:
  nowelizacja ustawy "wcale nie zakazuje mówienia o przypadkach kolaboracji Polaków z nazistami".

  Nastepny (he he ) fachura (Pełnomocnik rządu Wlk. Brytanii ds. Holokaustu !!! he he) mowi o nazistach.

 • usera

  Oceniono 5 razy -1

  Unikalne archiwa dokumentujące niemieckie zbrodnie z II wojny światowej mają trafić do Polski – informuje Polskie Radio.

  Profesor Dan Plesch, londyński historyk badający archiwum Komisji Narodów Zjednoczonych, w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że chodzi o dokumenty rzucające nowe światło na historię okupacji Polski oraz Holokaustu.
  Zapisy o Treblince i opis komór gazowych

  W materiałach mają być zawarte m.in. informacje o pojedynczych aktach przemocy, jakich dopuszczali się okupanci w krajach okupowanych oraz raporty rządu emigracyjnego w Londynie alarmujące aliantów o eksterminacji Żydów i Polaków w niemieckich obozach. Prof. Plesch wymienia, że w dokumentach są zapisy o Treblince, na liście oskarżonych znane nazwiska nazistów oraz opis komór gazowych.

  Jeszcze w tym roku unikalne archiwa mają trafić do Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. – Polacy podejmowali wielki wysiłek, by dokumentować działania okupanta. Taka masa materiału nie powstaje w wyniku działań paru intelektualistów – dodał Prof. Plesch.
  www.wprost.pl/kraj/10110107/unikalne-archiwa-dotyczace-okupacji-niemieckiej-trafia-do-polski.html

 • jango33

  Oceniono 13 razy -1

  To wlazidupstwo polskich władz zaszło za daleko, nadskakiwanie, fundowanie muzeów, odbudowywanie cmentarzy, organizowanie dni kultury żydowskiej, politycy polscy paradujący w jarmułkach, jak widac te akty nic nie znaczą a obracają się przeciwko nam

 • guramdam3

  Oceniono 9 razy -1

  > Jego zdaniem nowe prawo wcale nie ogranicza swobody debaty akademickiej i wcale
  > nie zakazuje mówienia o przypadkach kolaboracji Polaków z nazistami
  [...]
  > To jest spór pomiędzy Polską a resztą świata - podkreślił pełnomocnik rządu Wielkiej Brytanii

  To tak jak w Jałcie. Wielki wkład w pokonanie Niemców i sprzedani Stalinowi.
  Anglicy nigdy się nie zmienią. Pełnomocnik wie, ale stanie przeciwko.
  Nowa ustawa nie stworzyła problemu, ona go ujawniła. Pełnomocnik WB to potwierdził.

 • zielony listek

  Oceniono 6 razy -2

  chyba ma racje.Przepisy trzeba zawęzić.Nie może być dowolnej interpretacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX