Zagadka lotu MH370 nierozwiązana od czterech lat. Poszukiwania ostatniej szansy

8 marca miną cztery lata od momentu zniknięcia z radarów Boeinga 777 linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie. Trwające obecnie poszukiwania wraku maszyny są prawdopodobnie ostatnimi. Władze Malezji zapłacą za nie tylko, jeśli Amerykanom uda się zlokalizować wrak.

Był 8 marca 2014 roku. Należący do Malaysia Airlines Boeing 777-200ER leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Nad Morzem Południowochińskim maszyna zniknęła z radarów. Prawdopodobnie po kilku godzinach lotu samolot runął do Oceanu Indyjskiego. Na pokładzie było 227 pasażerów i 12 członków załogi. 

Zobacz też: Największe poszukiwania w historii lotnictwa nie przyniosły efektów. Tajemnica lotu MH370

Władze Malezji zapowiedziały, że trwające obecnie poszukiwania wraku maszyny mają zakończyć się do połowy czerwca. Jednocześnie przyznały, że może to być ostatnia próba.

Amerykanie szukają MH370

Wynajęta przez władze Malezji amerykańska firma rozpoczęła kolejny etap operacji poszukiwawczej na dnie oceanu 22 stycznia. Ma potrwać nie dłużej niż 90 dni. Firma z Houston dostanie pieniądze od malezyjskiego rządu tylko w przypadku odnalezienia wraku. 

Okres 90 dni poszukiwań rozciągnięty zostanie aż do połowy czerwca ze względu na przerwy techniczne. Dotychczasowe poszukiwania pochłonęły ponad 200 mln dolarów i nie przyniosły żadnych rezultatów. Nieliczne szczątki maszyny, niesione prądami oceanicznymi, odkryto u wybrzeży Afryki. 

Końcowy raport ws. zaginięcia Boeinga 777

Australijscy śledczy w końcowym raporcie napisali, że wrak Boeinga 777 najprawdopodobniej znajduje się na dnie Oceanu Indyjskiego, na obszarze 25 tysięcy kilometrów kwadratowych w jego południowej części.

Przyznali, że wiedza o prawdopodobnej lokalizacji wraku jest obecnie "większa niż kiedykolwiek wcześniej". Australijski rząd zapowiedział jednak, że tylko nowe, twarde dowody mogą wpłynąć na decyzję o wznowieniu poszukiwań.

Wciąż trwa malezyjskie śledztwo w sprawie zaginięcia maszyny Malaysia Airlines, jednak i tam nie poczyniono żadnych przełomowych ustaleń. 

Wiadomo, że po utracie łączności Boeing 777 był jeszcze kilka godzin w powietrzu. Bez odpowiedzi pozostają natomiast pytania, co się wtedy działo. 

 
Więcej o:
Komentarze (56)
Zagadka lotu MH370 nierozwiązana od czterech lat
Zaloguj się
 • lynx4

  Oceniono 14 razy 10

  Wezwać Maciora z chłoptasiami. Odnajdzie wrak, który ocean nie chce zwrócić, wykryje im zdradzieckich kontrolerów, wybuchy na pokładzie, napisze apel poległych po malezyjsku i zdegraduje pośmiertnie kapitana z całą załogą...

 • hen354

  Oceniono 12 razy 8

  moze tego polskiego profesora z USA? On moze modelowanie lotu z kilograma parowek zrobic.

 • redstag

  Oceniono 10 razy 6

  To oni jeszcze nie wiedza że od takich zagadek jest mieszkający w Polsce i najlepszy na świecie specjalista, niejaki Antoni M.

 • cezar85

  Oceniono 16 razy 6

  masz tu antek milionów sto, wódkę i kotleta....

  jakie są szanse, że zapytam w imieniu rodzin poległych.....?

 • anka.pano

  Oceniono 9 razy 5

  Stary spurchały kurdupel nie wysłał do Malezji jeszcze swojego eksperta od katastrof?

 • bugaboo

  Oceniono 11 razy 3

  Kurna, a mogliby zapłacić kartą MON i Antek by im od razu powiedział co się stało i gdzie wybuchło.

 • wieprzowinapozydowsku

  0

  Czy ja na tych mapach widze brzoze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX