Mieszkańcy skarżyli się na windę. W końcu zginęła matka z niemowlęciem. Mąż: mogła przeżyć

Tragedia na Krymie. Winda zabiła matkę z sześciomiesięcznym dzieckiem. Mąż kobiety twierdzi, że jego żona mogła przeżyć. Zamierza pozwać administrację osiedla.

O sprawie poinformował portal gazeta.ru. Do tragedii doszło 2 marca w Symferopolu na Krymie. 38-letnia Natalia Simonowa na dziewiątym piętrze wsiadła do windy razem z sześciomiesięcznym synem w wózku, by udać się na spacer. Między czwartą a trzecią kondygnacją winda stanęła.

Winda zabiła matkę i sześciomiesięczne dziecko

Na pomoc ruszyli sąsiedzi. Przy pomocy łomu rozchylili drzwi i zaczęli wyciągać matkę i dziecko. W momencie, gdy wózek był już w połowie poza kabiną, drzwi zacisnęły się.

W międzyczasie na miejsce przybiegł mąż kobiety, który był zaniepokojony krzykami dobiegającymi z klatki schodowej. Z jednej strony zakleszczony wózek z kabiny próbowała wypchnąć matka, z zewnątrz pomagali sąsiedzi.

Moja żona mogła przeżyć, gdyby wydostała się z windy, zanim kabina ruszyła. Płakała i krzyczała, że nasz syn już nie żyje

- powiedział mąż kobiety Oleg Simonow, cytowany przez portal gazeta.ru.

Gdy próbowano uwolnić zakleszczony wózek, nagle winda ruszyła w dół. Świadkowie natychmiast wezwali pogotowie, jednak kobieta i dziecko zmarli zanim lekarze dotarli na miejsce.

Sprawą zajęła się prokuratura. Zbada, czy doszło do zaniedbań ze strony zarządcy bloku. Jak podaje gazeta.ru, mieszkańcy bloku skarżyli się wcześniej na problemy z windami. Mąż zmarłej zapowiedział, że pozwie administrację osiedla.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (50)
Krym. Winda zabiła matkę z sześciomiesięcznym dzieckiem
Zaloguj się
 • widelcer

  Oceniono 26 razy 22

  Po pierwsze, po co siłą otwierać drzwi zamiast poczekać aż winda ruszy i zatrzyma się normalnie na pietrze? Można wezwać konserwatora przecież?

  Po drugie, jak już otwieramy łomem na półpiętrze, to należy odłączyć zasilanie. Na parterze w każdym bloku musi być główny wyłącznik dźwigu. Przełączyć wajchę i wtedy wyciągać dziewczynę,

  Po trzecie, ciekawe ile wypili sąsiedzi przed tak mądrze zaplanowaną akcją?

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 11

  Mi się coś wydaje, że to nie drzwi przytrzasnęły wózek, nawet ruskie siłowniki nie mają aż takiej siły by zmiażdżyć wózek. Winda stanęła między 3 a 4 piętrem, ludzie rozchylili drzwi i podczas wypychania wózka winda ruszyła, wózek stanął klinem między stropem kabiny a podłogą 4 piętra, matka widocznie też musiała znaleźć się w tej szczelinie gdy wózek w końcu nie wytrzymał naporu. Nawet nie chcę sobie wyobrażać reszty...

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 8 razy 6

  To właśnie mężulek - idiota, wraz z sąsiadami - o takim samym poziomie IQ, zamordowali biedną kobietę. Po pierwsze w żadnym wypadku nie wolno otwierać drzwi do windy, gdy ta znajduje się między piętrami. A jeśli już jest taki mus, to za nic nie wolno wyciągać na zewnątrz osób znajdujących się w windzie. Co najmniej raz w roku czytam o wypadku zgniecenia, przecięcia na pół itp. ludzi, którzy próbowali się wydostać z zepsutej windy. Tak więc prokurator powinien zainteresować się w pierwszej kolejności osobami usiłującymi "ratować" kobietę i im przedstawić zarzut nieumyślnego zabójstwa. A dopiero potem może zająć się producentem czy konserwatorem windy.

 • mazen17

  Oceniono 12 razy 6

  Czemu wyjmowali wozek a nie dziecko? Najpierw podaje sie dziecko, a dopiero jak juz jest bezpieczne mysli sie o wozku. Ale to pewnie jakis drogi bugaboo czy cos takiego, wiec jak to u ruskow bywa , bylo im wozka bardziej szkoda niz dziecka.

 • bratjolki

  Oceniono 5 razy 3

  Winda zabiła. BMW rozjechało. Bagno utopiło. Rewolwer zastrzelił....
  Znacie takie sztuczki pisarskie jak "w wyniku" albo "z powodu"....?
  Niemniej zaczalem zamykac drzwi znowu na dwa zamki. Zima zabiła juz tyle ludzi, a do wiosny daleko..

 • nieotake

  Oceniono 8 razy 2

  Teraz jeszcze tych półgłówków z łomami się rozstrzela i w ten sposób średnie IQ russkawa naroda znowu się podniesie.
  Na tym zresztą polega niesłychane przyspieszenie ewolucyjne w kacapii: swoje geny przekazują ci najszybsi, najbardziej przebiegli i bezwzględni - kto za długo hamletyzował i nie zdążył donieść na ojca, żonę lub sąsiada, ten kończył zakapowany i zakatowany.
  Dzięki temu stworzonemu przez bolszewików genialnemu systemowi tworzą dziś nację zdecydowanie najsprytniejszych bandziorów na globusie.

 • 111pln

  Oceniono 10 razy 2

  Pretensje do Putana...

 • maxim38

  Oceniono 5 razy 1

  Kupa znawców tematu ale to i tak lepsze niż złe teksty. Szkoda ludzi ot co ,jak wszędzie gdzie są ofiarami nieprzewidzianych sytuacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX