Komentarze (213)
Komisja Knesetu o ustawie o IPN. Żąda cofnięcia zapisów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wlodzimierz.il

  Oceniono 9 razy 3

  "każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze"

  Jak widać, Żydzi chcą nadal chcą przypisywać niemieckie zbrodnie Polakom.

 • chynek

  Oceniono 5 razy 3

  Popuśćmy wodze fantazji i pomyślmy, czy w Izraelu by przemilczeli fakt rządania przez polską komisję sejmową zmiany ustawy Knesetu - obojętne nawet, w jakiej sprawie?

 • hatteras

  Oceniono 9 razy 3

  Zygosz - swir smolenski,co by o nim nie mowic tak naprawde jest pociecha naszego smutnego zycia.Czlowiek wraca z pracy wykonczony,zestresowany,niepewny dnia nastepnego i czyta poezje Zygosza o Tupolewie ...i zapada w ukojenie.
  Zygosz dziala na mnie jak bajka na dobranoc.Nie zasne jak go nie przeczytam.

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy 3

  No i git. Jak pisuaruchy uwikłają się w starcia z nerwowymi izraelskimi nacjonalistami, to będą mniej szkodzić Polsce.

 • japka_putina

  Oceniono 13 razy 3

  Po powieszeniu wszystkich możliwych psów na ustawie i jej autorach, a także posłach i senatorach, którzy ją bezmyślnie przyklepali, wypadałoby zapytać, czy w Knesecie naprawdę nie wiedzą, że im więcej będą żądać, straszyć i pouczać, tym trudniej będzie naszym pisiorom się z tego wycofać? Tym bardziej, że ta ustawa dla izraelskich badaczy jest podobnym zagrożeniem, jak hipotetyczna klątwa rzucona na Żydów przez pana dyrektora ds. ciepłej wody?

 • yosemitesam

  Oceniono 15 razy 3

  Drodzy 'starsi bracia w wierze' - jeśli już koniecznie chcecie na nas, Polaków, zrzucić całą winę za holocaust - zawsze możecie to wyrazić w formie happeningu artystycznego, ustawodawca zostawił tę furtkę z myślą o was.

 • neko_gd

  Oceniono 19 razy 3

  A więc cyrku ciąg dalszy,
  Jednak jest jeden pozytyw w tym wszystkim , po całej tej nagonce tak w Izraelu jak i obrzydliwej kampanii medialnej w USA (okładka i artykuł w "Washington Times" czy klip fundacje Rudermana) inwencja strony żydowskiej się wyczerpała i skazani są na odgrzewanie tych samych motywów i obelg .

  Z punktu widzenia taktycznego ,bardzo szybko odkryli karty . Nie dość ,że nagonka ,oświadczenia środowisk żydowskich (także w Polsce) ukazały ,że "dialog polsko - żydowski " był jeśli nawet nie mitem ,to czystą ułudą .Wydmuszką na użytek opinii publicznej ,nie mający większego odwzorowania w myśleniu obu naszych nacji .

  Znamienne w tym wszystkim ,że dla strony izraelskiej to wciąż i to wbrew faktom ,jest ustawa o "Holokauście" .To jasno i dobitnie pokazuje ,że postrzeganie tej ustawy od początku zostało wypaczone i napędzane jest już nie faktami ,ale zwykłymi stereotypami i uprzedzeniami .

  Tak naprawdę, nie wiem czy rząd się ugnie spokoju, czy też nie .
  Mało to mnie już obchodzi . Do zwykłych Izraelczyków czy też osób o żydowskim pochodzeniu w dalszym ciągu nic nie mam i mieć nie zamierzam .
  Jednak całkowicie przestałem dostrzegać ,zalety w utrzymywaniu fikcji ,że Izrael jest ważnym partnerem na Bliskim Wschodzie .

 • Krzysztof K

  Oceniono 21 razy 3

  Żądnych rozmów i "ociepleń" stosunków z państwem, które drukuje nienawiść swojego społeczeństwa w stosunku do swoich jedynych obrońców - Polaków !!! Żadnych rozmów i nawiązywania poprawnych stosunków ze społeczeństwem, które dało sobie wydrukować fałszywy obraz ich krwawej historii i bardziej nienawidzi Polaków, niż swoich katów!!! Żadnych kontaktów z niewdzięcznikami, zakłamańcami, którzy swoich jedynych pomocników - Polaków odbierają gorzej od oprawców niemieckich !!! Żadnych kontaktów z Żydami, którzy są niewdzięczni, wredni, niegodni, aby z nimi sie w jakikolwiek sposób kontaktować !!! Polski naród został przez nich bardzo głęboko obrażony ! Jeśli polskie władze dopuszcza do poprawy relacji z Izraelem bez wymuszenia na nim rewizji ich ksiąg do nauczania historii, ich postawy w stosunku do żydowskich hien cmentarnych, ich dochodowego narodowego przemysłu "holokaust", ich zawłaszczeniu trupów pomordowanych w obozach zagłady, wyprowadzeniu z obozów polskiej flagi i polskiego hymnu, taki rząd będzie rządem zdradzieckim, niegodnym nazwy "rządu polskiego" !!! ~Krzysztof Kornatowicz z Gdańska

 • 0slawek

  Oceniono 10 razy 2

  Jeśli nasi rządzący cofną tą ustawę o IPN , to znaczy źe my jesteśmy kolonią izraelską. Źydzi mają być naszymi panami, a my ich niewolnikami.

 • maaac

  Oceniono 12 razy 2

  Z przyjemnością poznał bym opinie panów Wildsteinów na "patriotyczne" wpisy dotyczące żydów. Jakich by wygibasów słownych użyli by dowodzić, że czarne a właściwie brunatne jest białe.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 2

  Czas na spokojną rozmowę i wyjaśnienie wątpliwości był zanim Andrzej Duda podpisał ustawę (chcąc sie przyłasić do swojego żelaznego elektoratu z ONR).

  A teraz jest czas na ostre mordobicie (naród wybrany kontra naród nabrany), przez kolejne dwa tygodnie pisiory będą gnojone i kopane, a za dwa tygodnie poparcie zjedzie im o kolejne 5% w dół.

 • Oceniono 10 razy 2

  Polska jest suwerenna zadne inne panstwo nie bedzie nazucac nam Polaką jaka mamy zrobic ustawe żydzi powinni Polsce placic gigantyczne odszkodowania za zamordowanych Polakow ktorzy ratowali żydow. Z drugiej strony to byli żydzi obywatelstwa Polskiego polacy wiec co żyda do polakow pieniedzy nie dostana to nam powinni zaplacic

 • kolombo7

  Oceniono 10 razy 2

  Ale konkretnie - co Żydzi zarzucają tej ustawie?

 • Black Swan

  Oceniono 20 razy 2

  Komisja Knedetu wxywa do wycofania Ustawy..."

  Komisja Sejmu RP wzywa Kneset od .niew3,14dalania sie w nie swoje sprawy..

 • drozd215a

  Oceniono 20 razy 2

  Od takiego państwa, nie można kupować broni.
  Zrobią tak jak Gruzinom. Sprzedali rakiety Gruzinom, a kody do tych rakiet Rosjanom.
  Lepiej mieć gorszą broń, ale własną, przynajmniej jest szansa, że zadziała.

 • nie_jadam_osmiorniczek

  Oceniono 24 razy 2

  Rok 2000. "Polski" minister spraw zagranicznych, podobno "profesor", był z wizytą w Izraelu w Knesecie. Tam żydowscy parlamentarzyści nabluzgali mu prosto w twarz obrzydliwe antypolskie kalumnie.
  Co zrobił "profesor", wielki moralny ałtorytet?
  Nic! Grzecznie, w skupieniu wysłuchał wściekłych tych antypolskich bluzgów. Ludzi, którzy pytali go potem w Polsce, dlaczego nie reagował, dlaczego przynajmniej nie wyszedł z sali, nazwał dyplomatołkami.

  Biały Dom, 2012. Uroczystość wręczania medalu dla Karskiego. Obama czyta z kartki przemówienie o "polskich obozach zagłady". Co robi "polski" minister spraw zagranicznych, rotfeld?
  Uśmiechnięty, bije brawo. Tłumaczył się potem, że nie mógł nic zrobić, bo nie chciał psuć podniosłej chwili. No tak, opluwają Polskę, więc po co to psuć, prawda, panie rotfeld?

  Rok 2018. Holocaust Industry publikuje ohydny antypolski film. Wystarczyło kilka godzin działania polskiej dyplomacji, i Żydzi zostali zmuszeni do usunięcia filmu z sieci.

  Koniec tego dobrego.
  Dopóki Lapid nie przeprosi Polaków za swoje chamstwo, a Adaś Michnik za zbrodnie swojego braciszka, to pismami z Knesetu należy podcierać sobie tyłek.

  I robić swoje.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 2

  Żądam podniesienia temperatury do plus dwudziestu..Jak szaleć to szaleć. Natomiast gdy cymbały od ustawy sami zapowiedzieli, że dopóki Julcia nie wyda wyroku to i tak nie będzie ona ( ta ustawa) działać, to se Izrael też apeluje i żąda.

 • maj.basia

  Oceniono 7 razy 1

  Że co proszę ? Kneset WZYWA ? Od kiedyż to Polska jest pod rozkazami Izraela ? Kneset może
  sobie wzywać Kneset, ot co. Ajwaj...

 • me_on_gazeta

  Oceniono 9 razy 1

  Ustawę można upudrować, usunąć z niej najbardziej kretyńskie zapisy, ale jej sedna to nie zmieni: penalizacja sformułowania skrótowo odnoszącego się do lokalizacji, lekkomyślnie czy nie, jest głupia, dziecinna, przeciwskuteczna i świadcząca o kompleksach - i tak to jest postrzegane za granicą. Wychodzimy nie tylko na antysemitów, ale przede wszystkim na idiotów.

 • spartan1112

  Oceniono 13 razy 1

  Chcieć to sobie możecie :-) Panie Premierze Ani kroku w tył. Ma pan poparcie wszystkich Polaków. Komuchami proszę się nie przejmować.

 • foreksfxxxxx

  Oceniono 9 razy 1

  Polska zada wycofania identycznej ustawy w Izaralu - chcemy w koncu rozliczyc zydkow za ich kolaboracje podczas wojny i po, zwlaszcza za mordy zydowsko-bolszewickie.

 • doni72

  Oceniono 9 razy 1

  Czy na dzien dzisiejszy jest bardziej bezczelne i podle panstwo na tej planecie jak Izrael?.Panstwo ktore ma gdzies prawa czlowieka,prawo miedzynarodowe,rezolucje ONZ i tak bezczelnie ingeruje w sprawy innych panstw,bywa ze i zbrojnie.

 • swietyszczur

  Oceniono 15 razy 1

  PiS przeciez obiecywal Polske w ruinie i tylko realizuje haslo wyborcze . O co kaman

 • tak_to_znowu_ja

  Oceniono 11 razy 1

  Jaka będzie jutro narracja "Pożytecznych idiotów Sowietów"? Wszystko jest dogadane z Izraelem. Izrael wycofa się z oskarżania Polski, cała Europa nas podziwia, i tym podobne farmazony!

 • vidi12

  Oceniono 8 razy 0

  Komentarz, w którym domagałem się by Żydzi przeprosili za mordy dokonywane przez nich- u boku sowieckich siepaczy - na Polakach w latach stalinizmu w Polsce - został usunięty przez Czerskich cenzorów... Spodziewam się bana ( na miesiąc ?) Wszystkim nam ust nie zamkniecie !!!

 • karrampa

  Oceniono 8 razy 0

  Oto żydowski generał - Siemion Moisiejewicz Kriwoszein świetujący razem z nazistami pokonanie Polski w 1939 r.:
  pl.wikipedia.org/wiki/Parada_zwycięstwa_Wehrmachtu_i_Armii_Czerwonej_w_Brześciu

  m.in. także dzięki takim żydowskim kolaborantom nazistów jak on możliwe było podbicie Polski przez Niemcy oraz eksterminacja 6 milionów polskich obywateli przez Niemców, w tym 3 milionów Żydów.

  Z najlepszymi pozdrowieniami dla Knesetu - szalom !

 • Stan Majewski

  Oceniono 18 razy 0

  Caly swiat cywilizowany mowi Polsce zeby sie opamietala a Polska mowi ze zesramy sie ale sie nie damy. PISSdzielce jak wy sobie wyobrazacie przyszlosc kraju ? W sojuszu z innymi Asshole Countries jak Wegry i NK ? Marynarka wojenna Wegier przyplynie wam pomagac ? Czy wasz ukryty wielbiciel San Escobar ze stolica w Santo Fixanto ? Nu goje glupie ??? :)))) . (Nie wszystkie goje sa glupie, ale wy TAK.)

 • gadolinn

  Oceniono 8 razy 0

  trzeba z izraelem ostro - wprowadzic wizy dla izraela, nie wydawac im wiz, niech nie przyjezdzaja, niech siedza we wlasnym szambie, ktore sobie stworzyli; jak beda cos marudzic - zignorowac; jak beda straszyc - tez postraszyc. trzeba dac przyklad swiatu jak nalezy traktowac izraelska swolocz.

 • demaskator5

  Oceniono 10 razy 0

  @zyks
  Nie musisz !

  Ty Zydku niczego nie musisz nam sugerować .
  O wiele lepiej dla ciebie to regeneracja psychiczna.
  Was nie da sie juz słuchać i tolerować,glowa,jak u bawoła.
  Szykujecie sobie piekło ,i znów płacz przez wieczny juz prawie czas.
  Żydokomuna rozkladala Polske etapowo ,pierwszy to gospodarczy ,a drugi
  to panstwowy ,kiedy powstal plan z wnuczkiem SS nowy, na państwowe głowy.
  Spokojny spacer na sopockim molu ,wzmorzył nienawiść do polskiego narodu.
  Plan jest prosty ,ty lecisz pierwszy ,masz godne przywitanie usciski honory ,to tylko pozory.
  On tu będzie drugim ,ukłonów mu nie złożymy ,ale pamieć się wpisze na wieczne już życie.

 • Stan Majewski

  Oceniono 10 razy 0

  ...." Mówienia o Karskim nigdy dość - to jedna z najwspanialszych i zarazem najbardziej tragicznych postaci XX wieku. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy Karski - jak inni Sprawiedliwi - ma służyć jako ilustracja tezy o szlachetnej postawie polskiego społeczeństwa wobec zagłady Żydów."
  "Stosunek ich (Polaków) do Żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny" - pisał Jan Karski w swym pierwszym raporcie z okupowanej Polski. Dziś prawica podpiera się Karskim, by podkreślać bohaterstwo polskiego społeczeństwa. Relacja Karskiego nie pasuje do narracji o bohaterskim narodzie, który "ratował swoich współbraci"
  "Naród nienawidzi swego śmiertelnego wroga - ale ta kwestia stwarza jednak coś w rodzaju wąskiej kładki, na której przecież spotykają się zgodnie Niemcy i duża część polskiego społeczeństwa" - pisał Jan Karski (na zdjęciu) w nieocenzurowanej wersji raportu z 1940 roku.
  Nie pasuje to do heroicznej wizji pomocy żydowskim współbraciom, którą rozwijał Mateusz Morawiecki w wystąpieniu w TVP 1 lutego 2018. Premier użył do niej postaci Jana Karskiego, który "bezskutecznie próbował obudzić sumienia zachodniej opinii publicznej, informując ją o niemieckich zbrodniach".
  To fałszywy obraz, bez względu na to, co polskie sądy będą uznawać za prawdę historyczną w myśl znowelizowanej ustawy o IPN i jakie kary będą wisieć nad obywatelami chcącymi debatować o historii w sposób otwarty, pozbawiony infantylnych sentymentów.
  Żeby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do raportu samego Karskiego.

 • cmochall

  Oceniono 4 razy 0

  W Polskim Sejmie tylko 5 poslow Was rozumie-reszta nie.(ze wst.. lub obojetnosci)

 • statystyka_agentury

  Oceniono 14 razy 0

  Nigdy więcej wyjazdowych sesji Knesetu w Polsce!

  Dnia 27 stycznia 2104 roku odbyło się w Polsce posiedzenie ponad 60 członków izraelskiego parlamentu, Knesetu na sesji plenarnej w Krakowie.

  To skandal. Żydzi ingerują bezczelnie w polską politykę. Trzeba zamrozić stosunki dyplomatyczne z tym krajem.

  Ponadto, stop wpuszczaniu uzbrojonych agentów Mosadu do Polski!

 • emadox1327

  Oceniono 18 razy 0

  Chodorowicz mówił, że "obydwie strony powinny teraz "usiąść i w spokoju porozmawiać"."
  A czy można spokojnie porozmawiać ze świrami nie>rządu, trzymanego w żelaznym uścisku łapki karakana?

 • Daro Ko

  Oceniono 14 razy 0

  Witam ja tego nie ogarniam albo jestesmy SUWERENNYM KRAJEM albo poddanymi i jezeli dzis ulegniemy to oni beda robic z Nami co chca. A nasz Ambasador podczas tych krzykow powinien wyjsc z knesetu w ten sposob pokazac, ze kazac to oni moga sobie nawzajem, a nie nam POLAKOM i MIALBYM GDZIES Noty Dyplomatyczne a niech sie obrazaja pies ich drapal takie jest MOJE ZDANIE.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 1 raz -1

  Nie będzie gudłaj pluł nam w twarz!

 • 1utek

  Oceniono 11 razy -1

  Wycofanie zbędnej, głupiej i szkodliwej ustawy o IPN jest NAJLEPSZYM rozwiązaniem, niezależnie od oczekiwań Knesetu. Zostawienie tej ustawy tylko dla zasady, że "nie będzie Żyd nam dyktował co mamy robić" byłoby/będzie zachowaniem infantylnym polskich polityków.

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy -1

  No i pisuary uwikłały się w niekończącą się pyskówkę z nerwowymi działaczami żydowskimi:
  - Przeproście nas!
  - A nie! To wy nas przeproście!
  I tak bez końca.

  To zwiąże pisuaruchom łapy.

 • macadamia2018

  Oceniono 3 razy -1

  admin, moze uda sie przywrocic opcje OCEN ? Nie ocenialam !

 • poppers68

  Oceniono 15 razy -1

  A co ta pyszczycie kochani jedyni i czyści rasowo patrioci na tym forum?
  A ZNACIE HISTORIE WASZYCH RODZIN ABY MÓC W 100 % UZNAĆ WAS ZA " CZYSTYCH RASOWO" MĄDRALIŃSCY?
  Jak czytam te Wasze propalestyńskio-arabskie wpisy to ręce i nogi opadają....
  Chyba, że : Arabowie - źli , Żydzi - źli , Rosjanie - źli , Zachód- zły
  TYLKO MOJA WIOSKA I JEJ OKOLICE TO CACY.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 9 razy -1

  No to wszyscy intonujemy "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz". A nie, to nie ta bajka...

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 11 razy -1

  Zaskoczyło mnie to poparcie Knesetu dla ustawy o IPN.

  Żydzi są przeciętnie bardziej inteligentni niż reszta świata a Polaków znają od czasów Kazimierza Wielkiego. Dobrze wiedzą, że jeśli chcesz by Polak coś zrobił, należy mu powiedzieć, żeby tego nie robił.

 • radix10

  Oceniono 17 razy -1

  Bezczelność żydowska nie zna granic! Komisje Knesetu to sobie mogą wzywać do różnych działań ale władze żydowskie, a nie polskie.

 • soldadura104

  Oceniono 13 razy -1

  W czasie 2 wojny światowej Łacny i Musioł przechowali żydów. Musioł ponieważ nie miał dziei został ściągnięty do USA przez przechowywanych Żydów. Łacny umarł i nikt mu nie podziękował.Gdy przechowywane dzieci przyjechały z Izraela to interesowały się by nowy właściciel nie zburzył starego domu i piwnicy w której się przechowali. Nie poszli podziękować dzieciom Łacnego których życie było narażane przez przechowywanie Żydów.

 • pyffello114

  Oceniono 15 razy -1

  Tylko dymisja Morawieckiego moze zakonczyc te kompromitujaca nas wobec calego swiata
  sprawe, sprawe,ktora uruchomil prezydent Duda swoim podpisem.!!!

 • m78k

  Oceniono 6 razy -2

  Ludzie! Czy nie widzicie, że Żydzi chcą cofnięcia ustawy, bo blokuje ona im drogę do roszczeń w sprawie "mienia bezspadkowego". Polskie prawo nie pozwala im na takie roszczenia. Wymyślili więc, że będą Polskę szantażować oskarżeniami o współudział w holokauście. Polska ustawa pozwala jednak na ściganie tych oskarżeń na drodze prawnej. Będzie już bardzo trudno w każdej żydowskiej gazecie napisać, że były "polskie obozy śmierci", Ustawa już praktycznie działa, bo nikt się już nie odważa! Dlatego chcę anulowania ustawy, bo im psuje cały, żydowski plan. Swoją drogą: Kto to wymyślił, że to mądry naród?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX