Japońska policja zatrzymała turystę. Wkrótce w jego mieszkaniu znaleziono głowę w walizce

Kamery monitoringu zarejestrowały, jak turysta z Nowego Jorku wychodzi z mieszkania z dużą torbą. Później policja znalazła w jego mieszkaniu głowę 27-letniej kobiety.

Japońska policja zatrzymała 26-letniego turystę z USA w Osace - podaje "The Asahi Shimbun". Amerykanin jest podejrzany o morderstwo.  

W sobotę w mieszkaniu, które wynajmował mężczyzna, znaleziono odciętą głowę kobiety w walizce. Jewgienij B. z Nowego Jorku został zatrzymany dwa dni przed tym. Wtedy jeszcze policja zarzucała mu porwanie. Okazało się, że mógł dokonać morderstwa. Media nie podają, czy policji udało się znaleźć resztę ciała kobiety.

27-letnia Japonka była poszukiwana od 16 lutego. Przedtem miała powiedzieć znajomemu, że spotyka się z mężczyzną znalezionym za pomocą aplikacji internetowej. Później jej spotkanie z domniemanym napastnikiem zarejestrowała kamera monitoringu. Na kolejnych nagraniach widać już tylko Amerykanina. Zarejestrowano go, jak wychodzi z mieszkania z dużą torbą. 

Zatrzymany nie przyznaje się do winy i odmawia udzielania odpowiedzi na pytania śledczych. Przebywa w Japonii z wizą turystyczną. 

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o:
Komentarze (66)
Japonia. Policja znalazła odcięta głowę kobiety w mieszkaniu turysty
Zaloguj się
 • bertgd

  Oceniono 24 razy 14

  Nowojorczyk Jewgienij z okna swego domu widział na co dzień statuę swabody. Długo już sobie na nią nie posmatri.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 4 razy 4

  Imię i nazwisko mogłoby sugerować, że to jakiś Rusin, ale wystarczy sprawdzić nazwisko - zagraniczne media nie mają mody na wykropkowanie nazwisk - by zorientować się, że jednak mamy do czynienia z potomkiem "mongolskich hord".

 • elasp

  Oceniono 5 razy 3

  Może to głowa Alfredo Garcii?

 • thrak401

  Oceniono 9 razy 3

  Pytanie: czy zatrzymanych za granica obcokrajowcow, chroni polskie prawo o nieujawnianiu danych osobowych, tj. nie mozna ujawnic nazwiska Jewgienija B.?

 • lukask73

  Oceniono 2 razy 2

  „Jewgienij B. z Nowego Jorku”?
  A, chyba że z Nowego Jorku.
  Bo gdyby to był pacjent z terenów b. ZSRR, napisalibyście po prostu Yevgeniy Bayraktar, tak samo jak zawsze piszecie Klitschko, Pozhanov albo Sharapova.

 • tuluniu

  Oceniono 4 razy 2

  Ten Amerykanin to z pochodzenia chyba z Escobaru. Jewgienij to takie typowe imie w Escobarze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX