Tę wiadomość Kim Dzong Un zostawił sobie na koniec igrzysk. Ale Trumpa nie poruszył

Korea Północna chce usiąść do stołu rozmów ze Stanami Zjednoczonymi - oświadczyli urzędnicy po spotkaniu wysłannika Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej. Amerykanie już nie chcą.

W Pjongczangu oficjalna delegacja Korei Północnej uczestniczy w ceremonii zamknięcia zimowych igrzysk. Na jej czele stoi Kim Yong Chol, wiceprzewodniczący komitetu centralnego komunistycznej partii. W tej samej imprezie uczestniczy także amerykańska delegacja z córką Donalda Trumpa, Ivanką.

Ale amerykańscy urzędnicy już wykluczyli jakiekolwiek rozmowy z delegacją północnokoreańską. Przypomnieli, że to Koreańczycy z Północy wycofali się ze spotkania z wiceprezydentem Mike'em Pencem podczas ceremonii otwarcia. A zapowiadane rozmowy zerwali dosłownie w ostatniej chwili. 

Jak podkreślają komentatorzy chęć do rozmów ze strony Kim Dzong Una ma swoje źródło w piątkowej decyzji Waszyngtonu. Amerykanie ogłosił listę nowych sancji nałożonych na Koreę Północną. Tradycyjnie reżim Kim Dzong Una nazwał ten krok "aktem wojny".

ZOBACZ TEŻ: Tylko jedna cheerleaderka z Korei Płn. zaczyna klaskać. Szybka reakcja przerażonej koleżanki

Stany Zjednoczone ostrzegają Koreę Północną: "Na następną próbę nuklearną odpowiemy zbrojnie."

Więcej o:
Komentarze (162)
Pjongczang. Korea Północna znów chce siadać do rozmów z USA. Tym razem Amerykanie mówią nie
Zaloguj się
 • 10danek

  Oceniono 23 razy 11

  Czasy propagandy "łopatologicznej" dawno minęły. Już nikt nie opowiada o amerykańskiej stronce rozsiewanej nad Polska z wrogich samolotów czy o Reganie w stroju szeryfa celującego z kolta w serce Polski. W dzisiejszych czasach bardziej chodzi o wpływanie na nastroje społeczne poprzez prawie niezauważalne podsuwanie ludziom tak skonstruowanych pytan na ktorych odpowiedzi prowadzą do oczekiwanych przez propagandzistów konkluzji. Ludzie sa mniej lub bardziej nieświadomie sterowani w porządnym kierunku. A Russcy w propagandzie sa dobrzy. Wystarczy przyjrzeć sie temu co dzieje sie na polskich forach. Ilośc russkich trolli jest zastraszająca. Z kilku ośrodków w Rosji ( najbardziej znany to Rosja Siegodnia, ul. Sawuszkina 55 w Petersburgu) plynie rzeka propagandy mająca na celu urabianie polskiego społeczeństwa na potrzeby Mosskwy. Russkie, piszące po polsku troll przylaza do nas nieproszeni, prostytuują sie dla kilku nic niewartych rubelkow i rzygają tą swoją sowiecka propaganda, stosując każde możliwe triki ( podszywanie się pod Polaków, troskliwe teksty o naszych niedoskonałościach, " historycznie motywowane" próby tłumaczenia, ostatnio zaciekłe chwalenie PiS, to tylko te najcześciej stosowane. Każdy Polak musi sobie zdawać sprawę ze zagrożenie jakie pojawiało sie od zawsze przychodziło najczęściej ze wschodu

 • elinstal

  Oceniono 20 razy 10

  Najpierw załatwcie Kima, a potem Putina!
  Dwaj najwięksi, współcześni ludobójcy.

 • block52

  Oceniono 16 razy 10

  Nie ma już z kim rozmawiać Donald ....ruszaj !

 • gokle

  Oceniono 12 razy 8

  Tlusta kruwe nalezy trzymac krotko i bez zadnych kompromisow. Jak mu sie skonczy papu niech wpiedrala rakiety i 50-cio letnie ruskie czolgi.

 • szlachcic

  Oceniono 10 razy 6

  Jakiekolwiek rozmowy z rezimami Kima, Lukaszenki Putina czy Kaczynskiego nie maja zadnego sensu

 • 57m57

  Oceniono 7 razy 5

  Proponuję, aby na wredne zaczepki prowokatorów - trollów nie odpowiadać.

 • pull_up

  Oceniono 15 razy 5

  Jak znamy Kima za chwilę odpali następny łądunek jądrowy. A Trumpowi spadną gacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX