Przez wiele godzin gwałcili 28-latkę, a potem spalili ją żywcem. Bestialski mord na Wyspach

Spalone auto. Zdjęcie ilustracyjne

Spalone auto. Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / AG)

Brytyjskie media informują o toczącym się procesie dwóch mężczyzn, którzy zgwałcili młodą kobietę, a potem spalili żywcem w wozie. Do bestialskiego morderstwa doszło w sierpniu ubiegłego roku.

28-letnia Quyen Nguyen miała być zwabiona do jednego z domów, a następnie przez kilka godzin gwałcona przez dwóch mężczyzn - 40 i -50-latka - informuje dziennik "The Sun". Sprawcy mieli wymusić na Nguyen podanie PIN-ów do kart debetowych. Kobieta następnie została zawinięta w koc i spalona żywcem w audi A4 niedaleko miejscowości Sunderland. Uśmiechnięci sprawcy odjeżdżając z miejsca tragedii mieli zrobić sobie selfie.

Sprawa zbulwersowała brytyjską opinię publiczną, informują o niej ogólnokrajowe media.

Przed sądem w Newcastle trwa proces dwóch mężczyzn, oskarżonych o brutalną zbrodnię. Obaj nie przyznają się do winy, wzajemnie próbując obarczyć się odpowiedzialnością za tragedię. - Ponoszą wspólną odpowiedzialność za morderstwo, które było motywowane pożądaniem i chciwością - stwierdził jednak prokurator.

Podwójne życie Quyen Nguyen

28-latka przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii w 2010 r. Wspólnie z siostrą założyła salon pielęgnacji paznokci.

Jak donosi "Daily Mail", prowadziła też inną działalność, którą trzymała w sekrecie - pośredniczyła w wynajmie mieszkań dla osób, które przebywały nielegalnie na terenie Wielkiej Brytanii. Oskarżeni współpracowali z kobietą, byli odpowiedzialni za naprawy i prace konserwacyjne.

Prokuratura dowiedziała się, że w jednym z lokali, którymi zajmowała się Nguyen, funkcjonowała hodowla marihuany. Mężczyźni mieli wykradać konopie. Niewykluczone, że próbowali dowiedzieć się od 28-latki o innych miejscach, w których hodowane były te rośliny.

Pigułka gwałtu zagraża nam wszystkim. Te wynalazki pomagają się przed nią uchronić

To jedyny quiz, który musisz robić do skutku. Prosimy! 11/11 może pomóc uratować komuś życie. Quiz powstał we współpracy z PCK
1/11 W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz?
Zobacz także
  • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
  • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
  • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje