Prawie 400 kg kokainy na terenie ambasady Rosji. Przemyt "kanałami dyplomatycznymi"

Na terenie ambasady Rosji w Buenos Aires przejęto 389 kilogramów kokainy. Władze Argentyny przekazały, że to efekt wieloletniego śledztwa, a wśród zatrzymanych jest m.in. były rosyjski dyplomata.

Śledztwo w sprawie "dyplomatycznego" kanału do przerzutu narkotyków trwało kilka lat, a odkrycie z grudnia 2016 roku ułatwiło przyspieszenie prac. Natomiast w lutym służby mogły już ogłosić pełen sukces.

Argentyńska minister bezpieczeństwa Patricia Bullrich o efektach współpracy argentyńsko-rosyjskiej poinformowała na Twitterze. W szkole w Buenos Aires, która znajduje się na terenie ambasady Rosji, odnaleziono szesnaście walizek, w których znajdowało się 389 kilogramów kokainy, wartej około 55-60 mln dolarów.

Tyle tylko, że była to prowokacja służb, mająca na celu ustalenie, jak wyglądają kanały przerzutowe przestępców i ich współpracowników. Gdy potwierdzono, że w walizkach jest kokaina, opracowano plan, by trafić na przestępców. Zamieniono kokainę na mąkę i umieszczono w walizkach nadajniki GPS.

Bagaże trafiły do Rosji, jednak cały czas były obserwowane przez funkcjonariuszy. Ofiary prowokacji nie wiedziały, że w walizkach znajduje się mąka, ale pojawiły się na umówionym miejscu.

W ten sposób służbom udało się zatrzymać podejrzanego o organizowanie logistycznych aspektów przemytu Aleksandra Czikajłę i policjanta Iwana Blizniouka, który odpowiadał o załatwianie spraw podczas kontroli. Za logistykę miał odpowiadać także Ali Abjanow, były dyplomata, który pracował w placówce w Buenos Aires - do jego aresztowania doszło w Moskwie.

Minister Bullrich opisywała, że była to najbardziej spektakularna akcja w historii Argentyny w zakresie walki z narkobiznesem. W jej wypowiedziach pojawił się także wątek podejrzanego opisanego jako "K", który miał kupować narkotyki. Wiadomo tylko, że mężczyzna jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

To plakaty ze słynnych filmów. Poznacie je, gdy wymażemy tytuły? [QUIZ]
1/20Z jakiego filmu to plakat?
Zobacz także
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
Komentarze (35)
Prawie 400 kg kokainy w ambasadzie Rosji w Argentynie
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 28 razy 4

  jeśli myślicie, że pis'owskie dyplomatoły nie dorabiają

  to nie myślicie

 • darkhorse_cicha_woda

  Oceniono 8 razy 2

  jakos mnie to wogole nie dziwi ....

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 2

  albo komentujący mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo mają jeszcze inne, wiarygodne informacje na temat tego przemytu. Ja tylko doczytałem się, że akcja była we współpracy z Rosjanami i ze aresztowań dokonano na terenie Rosji.

 • kocurimysza

  Oceniono 5 razy 1

  To Dlatego sa Ruscy Tacy Nakreceni , .

 • tumaxer

  Oceniono 11 razy 1

  Podejrzany K.? Jarosław K.?

 • jael53

  Oceniono 7 razy 1

  Przecież to jest pomysł jak z powieści Matti Roenkiego.

 • spyderman2

  Oceniono 16 razy 0

  ruskie trole wychwalające pis teraz bronią swych narkotykowych ziomali

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 0

  "Prawie 400 kg kokainy na terenie ambasady Rosji. Przemyt "kanałami dyplomatycznymi""

  Kól tytulik, proszę "ks"!

 • ochujek

  Oceniono 12 razy 0

  Nasi gorsi? Jestem zawiedziony. W puszkach i parówkach nic nie tego? W małpeczkach też nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje