Wykopali zwłoki krewnej 10 dni po pogrzebie. Wszystko przez plotkę o krzykach z grobu

Rodzina wykopała zwłoki krewnej, bo byli przekonani, że pochowano ją żywcem

Rodzina wykopała zwłoki krewnej, bo byli przekonani, że pochowano ją żywcem (Fot. YouTube Blog do Marcelo)

Wykopali zwłoki krewnej w przekonaniu, że została pochowana żywcem. Twierdzą, że gdy otworzyli trumnę, ciało 37-latki było jeszcze ciepłe. Służby odpowiadają, że rodzina uwierzyła w plotkę.

Sprawę opisał brazylijski portal G1, który należy do największej firmy medialnej z Ameryki Łacińskiej, Grupo Globo.

Wykopali zwłoki krewnej, bo uważali, że pochowano ją żywcem

Do wydarzeń doszło w brazylijskiej miejscowości Riachao das Neves. 37-letnia Rosangela Almeida dos Santos zmarła 28 stycznia z powodu wstrząsu septycznego. Została pochowana na cmentarzu Senhora Santana.

Po kilku dniach, jak opisuje portal G1, do rodziny zaczęły dochodzić niepokojące sygnały od osób, które twierdziły, że słyszały krzyki dobiegające z grobu 37-latki.

Rodzina postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i po 11 dniach od śmierci krewnej pojechali na cmentarz, gdzie wykopali zwłoki 37-latki. Rodzina zmarłej twierdzi, że ma dowody na poparcie swojej tezy.

Ciało kobiety - jak twierdzą - było ciepłe, mimo że w chwili nielegalnej ekshumacji od śmierci 37-latki minęły prawie dwa tygodnie, na jej dłoniach i czole były liczne rany, zaś śruby wewnątrz trumny były poluzowane. To wszystko, jak podaje portal G1, zdaniem rodziny jest dowodem na to, że ich krewna żyła i próbowała wydostać się z trumny.

Urzędnicy zaprzeczają tezie rodziny

Jednak przedstawiciele miasta, którzy objęli nadzór na śledztwem, zaprzeczają tej wersji. Ich zdaniem rodzina zbezcześciła zwłoki i dokonała nielegalnej ekshumacji. Za to przestępstwo, zgodnie z brazylijskim kodeksem karnym, grozi kara od roku do trzech lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel miasta Arnaldo Alves w rozmowie z portalem G1 twierdzi, że rodzina działała na podstawie niepotwierdzonych plotek. Zdaniem lokalnej policji, informacje o obrażeniach na ciele kobiety są nieprawdziwe. Alves dodał, że 37-latka została pochowana 20 godzin po śmierci, zaś w trakcie przygotowywania jej ciała do pogrzebu nie odnotowano żadnego śladu życia.

Arnaldo Alves zapowiedział, że wszystkie osoby, które brały udział w ekshumacji, zostaną przesłuchane do czwartku.

Szpital, w którym zmarła kobieta, przekazał śledczym wszystkie dokumenty dotyczące 37-latki i zapewnia, że nie ma możliwości, by kobieta ożyła w grobie.

 
To jedyny quiz, który musisz robić do skutku. Prosimy! 11/11 może pomóc uratować komuś życie. Quiz powstał we współpracy z PCK
1/11 W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz?
Zobacz także
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
 • Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa Wybory samorządowe 2018. Vala Foltyn o swoim starcie w Krakowie: Takie ruchy zmieniają historię
Komentarze (32)
Brazylia: wykopali zwłoki krewnej, bo myśleli, że pochowano ją żywcem
Zaloguj się
 • hipis3308

  Oceniono 18 razy 10

  U nas po 7 latach wykopują z grobu i to niejednego,a nawet,że zaraz po śmierci, trzech uciekło.

 • waldemar591

  Oceniono 9 razy 7

  Wąpierz ani chybi.
  Na wszelki wypadek przebić osinowym kołkiem i obficie polać H2O+ (wzór chemiczny tzw. "wody święconej")

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 4

  U nas we wsi zmarłemu włożono do trumny telefon komórkowy. Aby w razie czego zadzwonił. Gdy trumna była w kościele ktoś zadzwonił na ten numer. Był krzyk: Otwórzcie, on żyje! Otwarto nad grobem.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 4

  Rozmawia dwóch mocno podeszłych wiekiem emerytów:
  - Wiesz, moja żona chyba nie żyje
  - A skąd takie przypuszczenia?
  - Tak do końca nie jestem pewny. Bo z seksem to już od lat cały czas tak samo, ale od tygodnia w kuchni brud narasta i naczynie nie pozmywane...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 3

  U nas też słychać krzyki z krypty. To starzy lokatorzy się oburzają na zanieczyszczenia...

 • 92ilme

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez to bez trudu mozna stwierdzic po stanie rozkladu ciala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane