Nie wiadomo czy zrobi wrażenie na KE, ale ucieszy Kaczyńskiego. Węgierska rezolucja ws. Polski

Węgierski parlament przyjął rezolucję o poparciu Polski w sporze z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim. Parlamentarzyści wezwali rząd w Budapeszcie, by "wobec presji Brukseli" stanął po stronie Polski.

Za rezolucją głosowało 114 parlamentarzystów, przeciwko było tylko 13.

Węgierski parlament wezwał rząd Viktora Orbana, by "nie popierał propozycji ograniczających podstawowe prawa Polski", wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej.

Węgierski parlament przegłosował rezolucję ws. Polski

Parlament Węgier uznał, że wszczęcie przez KE i PE postępowania wobec Polski na mocy art. 7 Traktatu UE jest "nieuzasadnione". Według parlamentarzystów, Komisja Europejska stosuje wobec Polski podwójne standardy, gdyż kwestionowane przez nią rozwiązania prawne obowiązują w innych krajach Unii.

ZOBACZ TEŻ:

W rezolucji wezwano instytucje unijne, by wobec wszystkich państw stosowały jednakowe standardy. W przegłosowanym dokumencie jest mowa o licznych niesprawiedliwych atakach, jakich doświadczają Węgry i Polska ze strony Brukseli. Zastosowanie art. 7 wobec Polski nazwano natomiast "niebezpiecznym precedensem".

Głos poparcia ze strony Węgier z pewnością ucieszy rząd PiS, który oprócz długotrwałego sporu z instytucjami unijnymi, w ostatnim czasie nieustannie próbuje ugasić wielki dyplomatyczny pożar wywołany nowelizacją ustawy o IPN.

Komisja Europejska uruchamia art. 7 ws. Polski. To pierwszy taki przypadek w historii

Więcej o:
Komentarze (176)
Węgry: rezolucja parlamentu "o poparciu Polski wobec presji Brukseli"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 18

  Ej co jest ? Wsadzają nam Węgrzy łapy w nasze wewnętrzne sprawy. Nie pozwolimy..Absolutnie nie.

 • cacadux

  Oceniono 20 razy 12

  A tak w ogóle , to Polska liczy jakies 38 milionów luda, Węgry to coś koło 9 milionów - potęga jak dwa polskie województwa. Poza tym Orban to taka mała, bałkańska dziwka. Da doopy każdemu kto zapłaci. Putinowi już dał.

 • niko8472

  Oceniono 23 razy 9

  Osmieszaja powstala z kolan Rzeczniepospolita! Rzecz nie potrzebuje pomocy zdradzieckich Wegier, 1:27 wystarczy, niech leca banany prostowac!

 • hamsterx

  Oceniono 24 razy 8

  A ja jakoś tym hitlerowskim kolaborantom nie wierze
  niby nie przyjmują imigrantów ,a tu 1300 z nieba spadło na wegry

 • cacadux

  Oceniono 22 razy 8

  Oczywiście że zrobi wrażenie - węgierska flota inwazyjna z lotniskowcami już płynie w kierunku Bałtyku. Węgierscy marines papryką napędzani przygotowują sie do desantu na Brukselę, aby wreszcie skończyć z tym obrzydliwym europejskim lewactwem. Podskoczy ktoś nam teraz? Dziś Europa, jutro cąły świat będzie nasz.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 20 razy 8

  Super. Mocarstwo Wegry dołączyło do mocarstwa San Escobar będącego już w elitarnym gronie przyjaciół mocarstwa IV RP. Będą teraz oklaskiwać na 4 ręce łamanie konstytucji przez koalicję rządzącą i degradowanie Polski w świecie.
  Brawo my!

 • sunzi15

  Oceniono 7 razy 7

  Ad. @andrzejusa "przyjdzie nam zlodziejom umrzec w biedzie i sromocie"

  Nie ma to jak PiS. Zagarnia wszystko,
  bo mu sie nalezy jak psu zupa.
  Po rowno + 500 dla ciemnego ludu - + 83 000 dla jasnie oswieconych.
  I to na poczatek.
  Po Rosji widac, ze ci co nie kradna,
  a milosciwie nad ciemnym ludem panuja,
  moga uczciwie dorobic sie w krotkim czasie miliardow.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 13 razy 7

  No cóż Orban orbanem, ale...Sami daliśmy tej pisiej pokrace ( przez nieszczęśliwy przypadek wyborczy z lewicą) władzę nad Polską.
  Sami musimy tej parszywej antypolskiej pokrace i jego bandzie przestępców odebrać władzę, nim do reszty rozwalą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i przerobi ją na kompletny PRL-bis. Przerabianie niestety trwa nieustannie i to pod hasłami : walki z komuną, patriotyzmu, wiary, walki o dobre imię Polski, walki o sprawiedliwe sądownictwo i o sprawiedliwość społeczną...a tu bolszewicko-faszystowski PRL coraz bliżej.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 9 razy 7

  Orban Orbanem ale...Sami daliśmy tej pisiej pokrace ( przez nieszczęśliwy przypadek wyborczy z lewicą) władzę nad Polską.
  Sami musimy tej parszywej antypolskiej pokrace i jego bandzie przestępców odebrać władzę, nim do reszty rozwalą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i przerobi ją na kompletny PRL-bis. Przerabianie niestety trwa nieustannie i to pod hasłami : walki z komuną, patriotyzmu, wiary, walki o dobre imię Polski, walki o sprawiedliwe sądownictwo i o sprawiedliwość społeczną...a tu bolszewicko-faszystowski PRL coraz bliżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX