Złodziej chciał wyrwać 12-latce telefon. Nie spodziewał się, że dziewczynka jest tak odważna

Mężczyzna zaatakował 12-latkę w brytyjskim mieście Derby, gdy wracała z zakupów. Chciał jej wyrwać telefon. Nie spodziewał się jednak, że trafił na niezwykle odważną przeciwniczkę, a cała scena rozegra się tuż przed kamerami miejskiego monitoringu.

Przed godziną 17 w niedzielę 12-letnia dziewczynka wracała ze sklepu, do którego poszła na prośbę matki. W pewnym momencie, gdy szła ulicą Cambridge, została brutalnie zaatakowana przez 22-letniego mężczyznę. Napastnik nie wiedział jednak, że trafił na wyjątkowo odważną nastolatkę.

22-latek napadł na 12-latkę w biały dzień

Napastnik najpierw przeszedł obok dziecka, po czym najwyraźniej uznał, że będzie łatwą ofiarą. Odwrócił się i zaatakował dziewczynkę od tyłu. Przewrócił swoją ofiarę i zaczął się z nią szarpać. 12-latka długo i dzielnie walczyła o telefon, który mężczyzna próbował jej wyrwać. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, tuż przed którymi doszło do napaści.

Następnego dnia policja opublikowała nagranie w internecie. Zaapelowano do osób, które mogły być świadkami zdarzenia, a także do tych, które rozpoznają napastnika.

Apel okazał się skuteczny. We wtorek policja aresztowała 22-letniego mieszkańca Derby. Jest podejrzany o dokonanie napaści na dziewczynkę i obrabowanie jej z telefonu. Mężczyzna tego samego dnia został przesłuchany.

Policja wciąż poszukuje świadków zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (65)
Wielka Brytania: zaatakował 12-latkę, bo chcial jej ukraść telefon
Zaloguj się
 • admick555

  Oceniono 27 razy 13

  Nie wiem, czy ta dziewczynka jest odważna, czy raczej niezbyt mądra. Ja swoje dzieci uczę, że żaden telefon czy pieniądze nie są warte tego, żeby stracić zdrowie lub życie. Ten facet był chyba mocno zdesperowany, dobrze, że dziecku nic się nie stało.

 • dziadekjam

  Oceniono 17 razy 11

  "Następnego dnia policja opublikowała nagranie w internecie. Zaapelowano do osób, które mogły być świadkami zdarzenia, a także do tych, które rozpoznają napastnika."
  ======================================================================
  Co to za policja, która już następnego dnia szuka takiej pomocy? Polskie szerloki dopiero po mesiącu nieudolnych "działań operacyjnych" fotki pospólstwu pokazują...

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  "Następnego dnia policja opublikowała nagranie w internecie." - kluczowy fragment "nastepnego dnia"... bo polska policja zazwyczaj publikuje nagrania po 2-6 miesiacach....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX