Benedykt XVI ciężko chory. Brat przyznaje: Modlę się dla niego o dobrą śmierć

Brat Benedykta XVI przekazał alarmujące informacje o stanie zdrowia byłego papieża. Szybko pojawiło się dementi z otoczenia emerytowanego papieża, ale ostatnio sam Benedykt przyznał, że jest "w ostatniej fazie życia".

Brat Benedykta XVI ksiądz Georg Ratzinger mówi, że były papież cierpi na postępujący paraliż. Według jego słów porusza się na wózku. 

Każdego dnia modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata. Dla nas obu

- podkreślił brat Josepha Ratzingera w wywiadzie dla "Neue Post".

Katolicka Agencja Informacyjna cytuje z kolei anonimowe źródło z "otoczenia Benedykta XVI". Według informacji od tej osoby emerytowany papież porusza się samodzielnie, a nawet chodzi na spacery po Ogrodach Watykańskich. 

Benedykt XVI żegnał się z wiernymi

Joseph Ratzinger został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku, po śmierci świętego Jana Pawła II. Benedykt XVI ustąpił ze stanowiska 28 lutego 2013 roku. Ogłosił, ze względu na wiek nie czuje się na siłach, by wypełniać papieskie obowiązki.

Teraz Benedykt XVI ma 90 lat. W liście, jaki przesłał niedawno do włoskiego dziennika "Corriere Della Sera" odniósł się do swojego stanu zdrowia i stwierdził, że jest "w ostatniej fazie życia".

Mogę tylko powiedzieć, że moje ciało jest coraz słabsze, ale myślami pielgrzymuję już do domu.

Krwawiąca hostia ma bardzo proste wytłumaczenie. Wszystkiemu winna bakteria

Więcej o:
Komentarze (72)
Benedykt XVI ciężko chory. Brat: Modlę się o dobrą śmierć
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 20 razy 14

  Chciał zrobić porządek z pederastami i pedofilami w kościele i ... pokonali go.
  Franio pokazuje dobroduszną twarz, aby przykryć ten pedofilski problem, który w kościele nigdy nie będzie rozwiązany. Franio nie ma żadnej władzy, a jaki jest naprawdę, świadczą ostre protesty i demonstracje w trakcie jego ostatniej wizyty w Chile.

 • zmichalg1

  Oceniono 26 razy 12

  Wielki szacun dla Człowieka, który potrafił publicznie przyznać, że jest TYLKO człowiekiem i zwyczajnie nie ma sił na zajmowanie określonego stanowiska.
  On, w przeciwieństwie do Wojtyły-Breżniewa Watykanu, to potrafił.

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 5

  Prawie 8 lat męczył się na urzędzie, którego wcale nie chciał...

 • donbalon

  Oceniono 6 razy 4

  Biedny BENEDYKT. Szkoda, że nie pomyślał wcześniej o przejściu na bezglutenową dietę HELFI PLAN BAJ ANNA LAWENDOWSKA. Wtedy wyglądałby jak nieśmiertelny heros, ROBERT LAWENDOWSKI, może nawet strzeliłby jakiegoś gola i został (o zgrozo!) bohaterem polskojęzycznych mediów. BENEDYKCIE, nawróć się na bezglutenowe batony, to ostatnia deska ratunku!

 • jacol_atl

  Oceniono 4 razy 4

  Abdykowal juz 5 lat ze wzgledu na rzekomy zly stan zdrowia, a do dzis zyje i jest w pelni samodzielny.

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 3

  Katolicy powinni cieszyć się z powodu swojej śmierci, przecież po śmierci będą żyć w raju i spotkają się z Panem Bogiem...
  Dotyczy to zwłaszcza papieża-emeryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX