Ziemkiewicz z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii? Jest wniosek do Home Office

Brytyjska parlamentarzystka Rupa Huq domaga się od rządu, by ten nie zezwolił na wpuszczenie na teren Wysp publicysty Rafała Ziemkiewicza - informuje "The Guardian". Ma to związek m.in. z wypowiedziami Ziemkiewicza dotyczącymi uchodźców.

Home Office - departament brytyjskiego rządu odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo i porządek publiczny - ma zdecydować o ewentualnym zakazie wjazdu do Wielkiej Brytanii dla prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza.

Jak podaje dziennik "The Guardian", zakazu domaga się parlamentarzystka Partii Pracy Rupa Huq. Ziemkiewicz w piątek i sobotę ma wygłosić przemówienia na spotkaniach w Bristolu i w Cambridge. Spotkanie, które miało odbyć się w niedzielę w Acton, zostało odwołane.

ZOBACZ TAKŻE: Ziemkiewicz nazwał dziennikarkę "zdeformowaną". Sąd uznał, że sama wybrała "taką formę walki">>>

"The Guardian" przypomina, że Ziemkiewicz porównywał uchodźców do najeźdźców i barbarzyńców. Pisząc o Francji, publicysta stwierdzał, że "muzułmanie będą przede wszystkim grać na wzajemne wyniszczanie się białych, stopniowo poszerzając enklawy szariatu". - Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym kontaktom rasowym w Wielkiej Brytanii.  Tak, jak nawoływałam w Izbie Gmin do zakazu wjazdu dla Donalda Trumpa, tak teraz uważam, że Ziemkiewicz nie jest tu mile widziany - komentuje Rupa Huq.

ZOBACZ TAKŻE: "Parchy" i "żydowskie obozy". Prokuratura sprawdza słowa Ziemkiewicza i Wolskiego o Żydach>>>

Huq stwierdziła, że odwołane spotkanie w Acton jest dowodem na to, że mieszkańcy "nie będą tolerować nienawiści i ekstremizmu od neonazistowskich mówców z Polski".

Brytyjski dziennik przypomina, że w lutym ubiegłego roku na prawicowe spotkanie w Telford próbował udać się Jacek Międlar, został jednak zatrzymany na lotnisku. Do podobnej sytuacji doszło w czerwcu.

Rafał Ziemkiewicz: Nie odpuszczę

Informacje podawane przez "The Guardian" Rafał Ziemkiewicz skomentował na Twitterze.

"Nie odpuszczę tego, zamierzam pozwać tę panią Huq i zmusić do przeprosin. Liczę na pomoc polskiej ambasady, bo bezkarność tego oskarżania każdego Polaka o faszyzm tylko dlatego, że jest Polakiem powinna wreszcie spotkać się z należną odpowiedzią" - napisał publicysta.

Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

Więcej o:
Komentarze (381)
Rafał Ziemkiewicz z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii? Jest wniosek
Zaloguj się
 • ks.pedofil

  Oceniono 96 razy 72

  Zajrzalem do zrodla. To pod haslem extremizm. Tak jak IS. Dobre? To juz wiecie jak nas widza np w UK. A tego idioty nie powinni wpuszczac nawet do miejskiego szaletu. Dziczy sie do Europy nie wpuszcza. Sorry ale Polska juz dawno nie jest w Europie. Polska czy Bialorus jeden ch.j Zadnej roznicy. No moze tam nie ma pedofilow watykanskich.

 • zarliwy

  Oceniono 54 razy 42

  Ziemkiewicz, nie podpieraj się Polakami, przecież ta kobieta wystąpiła z wnioskiem o nie wpuszczenie ciebie. Jeśli się prędzej mówi i czyni niż myśli, to samemu wychodzi się na idiotę, a drugiemu można zrobić krzywdę.

 • grajag

  Oceniono 55 razy 41

  Ziemkiewicz nie nazwała ta wszystkich Polakow tylko CIEBIE! Kolejny pisiak który uważa się za cały naród i atak na niego za atak na cały kraj. Może zrobić misie z Czarneckim.

 • cezar85

  Oceniono 48 razy 32

  nikt cię ziemkiewicz, cymbale nie nazywa faszystą, bo jesteś polakiem

  nazywają cię faszystą, bo jesteś faszystą

 • philosophe

  Oceniono 44 razy 30

  Jak kulturalni ludzie w Polsce moga tolerowac takiego chama, intryganta i prymitywa jakim jest Ziemkiewicz. To pogrobowiec zdrajcy Polski i agenta Ochrany, Dmowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX