Ziemkiewicz z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii? Jest wniosek do Home Office

14.02.2018 18:00
Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Brytyjska parlamentarzystka Rupa Huq domaga się od rządu, by ten nie zezwolił na wpuszczenie na teren Wysp publicysty Rafała Ziemkiewicza - informuje "The Guardian". Ma to związek m.in. z wypowiedziami Ziemkiewicza dotyczącymi uchodźców.

Home Office - departament brytyjskiego rządu odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo i porządek publiczny - ma zdecydować o ewentualnym zakazie wjazdu do Wielkiej Brytanii dla prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza.

Jak podaje dziennik "The Guardian", zakazu domaga się parlamentarzystka Partii Pracy Rupa Huq. Ziemkiewicz w piątek i sobotę ma wygłosić przemówienia na spotkaniach w Bristolu i w Cambridge. Spotkanie, które miało odbyć się w niedzielę w Acton, zostało odwołane.

ZOBACZ TAKŻE: Ziemkiewicz nazwał dziennikarkę "zdeformowaną". Sąd uznał, że sama wybrała "taką formę walki">>>

"The Guardian" przypomina, że Ziemkiewicz porównywał uchodźców do najeźdźców i barbarzyńców. Pisząc o Francji, publicysta stwierdzał, że "muzułmanie będą przede wszystkim grać na wzajemne wyniszczanie się białych, stopniowo poszerzając enklawy szariatu". - Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym kontaktom rasowym w Wielkiej Brytanii.  Tak, jak nawoływałam w Izbie Gmin do zakazu wjazdu dla Donalda Trumpa, tak teraz uważam, że Ziemkiewicz nie jest tu mile widziany - komentuje Rupa Huq.

ZOBACZ TAKŻE: "Parchy" i "żydowskie obozy". Prokuratura sprawdza słowa Ziemkiewicza i Wolskiego o Żydach>>>

Huq stwierdziła, że odwołane spotkanie w Acton jest dowodem na to, że mieszkańcy "nie będą tolerować nienawiści i ekstremizmu od neonazistowskich mówców z Polski".

Brytyjski dziennik przypomina, że w lutym ubiegłego roku na prawicowe spotkanie w Telford próbował udać się Jacek Międlar, został jednak zatrzymany na lotnisku. Do podobnej sytuacji doszło w czerwcu.

Rafał Ziemkiewicz: Nie odpuszczę

Informacje podawane przez "The Guardian" Rafał Ziemkiewicz skomentował na Twitterze.

"Nie odpuszczę tego, zamierzam pozwać tę panią Huq i zmusić do przeprosin. Liczę na pomoc polskiej ambasady, bo bezkarność tego oskarżania każdego Polaka o faszyzm tylko dlatego, że jest Polakiem powinna wreszcie spotkać się z należną odpowiedzią" - napisał publicysta.

Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

Słońce. Quiz wiedzy ogólnej
1/15W kolejności od Słońca Ziemia jest planetą:
Zobacz także
Komentarze (385)
Rafał Ziemkiewicz z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii? Jest wniosek
Zaloguj się
 • ks.pedofil

  Oceniono 96 razy 72

  Zajrzalem do zrodla. To pod haslem extremizm. Tak jak IS. Dobre? To juz wiecie jak nas widza np w UK. A tego idioty nie powinni wpuszczac nawet do miejskiego szaletu. Dziczy sie do Europy nie wpuszcza. Sorry ale Polska juz dawno nie jest w Europie. Polska czy Bialorus jeden ch.j Zadnej roznicy. No moze tam nie ma pedofilow watykanskich.

 • ar.co

  Oceniono 83 razy 61

  "Nie odpuszczę tego, zamierzam pozwać tę panią Huq i zmusić do przeprosin. Liczę na pomoc polskiej ambasady, bo bezkarność tego oskarżania każdego Polaka o faszyzm tylko dlatego, że jest Polakiem powinna wreszcie spotkać się z należną odpowiedzią" - napisał publicysta."

  Nie "każdego Polaka", miłośniku molestowania pijanych kobiet, tylko takich pisowskich najemników jak ty, używających publicznie wyrażeń typu "parch". "Odpowiedzialność za słowo" - mówi ci to coś?
  Przykre jest tylko to, że jak już zamkną Rafałkowi szlaban przed nosem, to będzie częściej zasmradzał swoją obecnością Polskę.

 • zarliwy

  Oceniono 54 razy 42

  Ziemkiewicz, nie podpieraj się Polakami, przecież ta kobieta wystąpiła z wnioskiem o nie wpuszczenie ciebie. Jeśli się prędzej mówi i czyni niż myśli, to samemu wychodzi się na idiotę, a drugiemu można zrobić krzywdę.

 • grajag

  Oceniono 55 razy 41

  Ziemkiewicz nie nazwała ta wszystkich Polakow tylko CIEBIE! Kolejny pisiak który uważa się za cały naród i atak na niego za atak na cały kraj. Może zrobić misie z Czarneckim.

 • cezar85

  Oceniono 48 razy 32

  nikt cię ziemkiewicz, cymbale nie nazywa faszystą, bo jesteś polakiem

  nazywają cię faszystą, bo jesteś faszystą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje