Niemiecka SPD ma nowego szefa. Martin Schulz odchodzi "bez goryczy i urazy"

Martin Schulz ustąpił ze stanowiska przewodniczącego Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Zastąpi go szefowa frakcji w Bundestagu Andrea Nahles.

Ogłaszając rezygnację Martin Schulz powiedział, że odchodzi bez goryczy i bez urazy. Przyznał, że w krótkim okresie sprawowania przywództwa w partii doświadczył zarówno wzlotów, jak i upadków. Wcześniej Schulz zrezygnował ze stanowiska ministra spraw zagranicznych w nowym rządzie tak zwanej "wielkiej koalicji".

Tymczasowym szefem SPD został jej wiceprzewodniczący Olaf Scholz. Andrea Nahles funkcję przewodniczącej SPD będzie mogła objąć po zatwierdzeniu jej kandydatury na zjeździe partii 22 kwietnia w Wiesbaden. Nahles będzie pierwszą od 150 lat kobietą na czele niemieckich socjaldemokratów.
Według najnowszego sondażu, którego wyniki podaje tygodnik "Der Spiegel", SPD może liczyć na rekordowo niskie poparcie 16,4 procent wyborców.

Mieszają się w polskie sprawy i próbują obarczyć nas winą za II wojnę światową. Jak TVP przedstawia Niemcy

Więcej o:
Komentarze (39)
Niemcy. Martin Schulz zrezygnował ze stanowiska szefa SPD
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 3

  Za to u nas wszystko jest idealne. Pan marszałek senatu mieszka za nasze pieniążki w luksusowej willi. Stała podobno pusta i sobie pan Stanisław przechodził z tragarzami i zamieszkał. Za 5.600. Ale żeśmy wstali. Frasyniuka zamknęli.

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 3

  Miller też podobno odszedł bez. Bez żalu. Namaścił warzywko.Które włazi w wiadomo co.

 • smok61

  Oceniono 20 razy 2

  A ja może dopiszę to , czego w GW się nie dowiecie.
  Shultz odchodzi, bo jego partia obecnie ma poparcie mniej więcej takie, jak skrajnie prawicowa AFD.
  To niewiarygodna porażka. Podobna klęskę ( nie aż tak dużą) poniosła partia CDU (Merkelowa) .
  Obecna kolaicja cdu/csu i spd, aby powstać, musiała iść na kompromis i zgodzić się np. na "nieograniczone przyjmowanie imigrantów" oraz "łączenie imigranckich rodzin".

  Spoółeczeństwo niemieckie jest wściekłe i odbija się to w sondażach wszystkich dotychczas rządzących partii . Rośnie tylko tym , których GW nazywa faszystami (afd) .
  ----------------
  Cały ten cyrk, całe to osłabienie Niemiec i dramatyczne pytanie " dokąd podążacie ...Niemcy ? " , ma źródło w tzw. "europejskich wartościach", czyli "zwalenie Niemcom na łeb" całej rzeszy niewykształconych nierobów z północnej afryki i arabów.
  A tego już cofnąć się nie da ...chyba że przez komin.
  Niemożliwe ...??? Bzdura . Hitler też został wybrany demokratycznie.

 • ciesiol

  Oceniono 7 razy 1

  "srul_szmul_bajtelman_hajfa", - jestes glownym wrogiem Polski, nie masz pojecia jak takie obrzydliwe i niemoralne metody / wziete z propagandy pis-uaru / szkodza "Narodowi" i Polsce podobno Twojej ojczyznie. " Prawda, ze jak zdechnie krowa u sasiada jest radosc ", He, He, dodam He, He, ... He , He , He ,,, Polski obszczymurze a moze alkocholiku ...

 • mocno_kwasny

  Oceniono 13 razy 1

  biali starzy Niemcy zyja w Matrixie, zobaczcie co leci w rzadowych mediach ARD i ZDF a co na SAT 1 i RTL to jest schizofrenia level master :-)

 • mocno_kwasny

  Oceniono 13 razy 1

  byl jak Midas wszystko czego sie dotknal w gowno sie obrocilo :-)

 • ciesiol

  Oceniono 9 razy 1

  Parobki , szmalcoenicy, zlodzieje i polglowy, cieszcie sie, nareszcie kurdupel was wydyma ...

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 1

  Szkoda :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX