Dyrektor amerykańskiego wywiadu: USA są celem ataku. Chodzi o działania Rosji i wybory

Koordynator amerykańskich służb wywiadowczych Dan Coats oświadczył, że Rosja kontynuuje w cyberprzestrzeni ataki na Stany Zjednoczone. Podczas przesłuchań w Kongresie Coats ostrzegł przed ingerencją Moskwy w tegoroczne wybory do amerykańskiego Kongresu.

Dan Coats wyraził przekonanie, że prezydent Władimir Putin będzie korzystał z autorytarnych metod, by umocnić swoją władzę wewnątrz Rosji i kontynuować ingerencję w procesy demokratyczne w innych krajach - przede wszystkim poprzez działania w cyberprzestrzeni.

- Rosjanie korzystają z tego narzędzia, ponieważ jest stosunkowo tanie, mało ryzykowne i efektywne w pogłębianiu podziałów - dodał Coats.

Szef służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych podkreślił, że władze na Kremlu uważają takie działania za bardzo skuteczne. - Spodziewamy się, że Rosja będzie używać propagandy, mediów społecznościowych, podstawionych osób i przyjaznych sobie rzeczników, by rozwinąć tego rodzaju operacje - ostrzegł Dan Coats przewidując, że celem rosyjskiej ofensywy w cyberprzestrzeni staną się tegoroczne wybory do Kongresu. - Szczerze mówiąc, Stany Zjednoczone są celem ataku - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (51)
Dyrektor amerykańskiego wywiadu: USA są celem ataku
Zaloguj się
 • real_marek

  Oceniono 17 razy 11

  W Polsce mają tylko sukcesy.

 • agnrodis

  Oceniono 15 razy 7

  Chyba jest jasne, ze cala dzilalnosc Rydzyka i stworzenie religii Smolenskiej, podsluchy w "Sowa i Przyjaciele" i rozdmuchanie afery... osmiorniczek (czy mozna wymyslec cos bardziej genialnego, wykorzystujacego ludzka glupote niz osmiorniczki) to sa pomysly plynace z Rosji!!!! Rydzyk, czlowiek Putina na Polske, zostal zwerbowany w Niemczech w latach 80tych i przyslany z powrotem do Polskie w 1990r z instrukcjami jak sklocac Polakow ..... Radio Maryja, Wyzsza Szkola Medialnej Dezinformacji, TV Trwam w Nienawisci...... to walka ideologiczna Rosjan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ruscy sa w tym najlepsi ...a glupich w Polsce nie brakuje.

 • armagedon888

  Oceniono 1 raz 1

  Wasz kumpel Putin dobral sie wam do tylka ,to teraz popiskujecie cienkim glosem.Gdzie byliscie jak niszczyl Czeczenie,Gruzje,Ukraine......niewyjasniona sprawa wSmolensku 2010.....milosnicy prawdy i pokoju....

 • glean

  Oceniono 21 razy 1

  Dlatego najwyższy czas się obudzić i wypierd.. ruskich bandytów za margines cywilizowanego świata. Odciąć od internetu, odciąć od SWIFTu. Niech sobie budują swoja putinowską cywilizację.

 • muzyk_barokowy

  0

  Ruskie trolle przeniosły się na inne forum, ale smród onuc wciąż wali całą parą.

 • psyhodelic

  Oceniono 2 razy 0

  a to ci cutas

 • stop_pis

  Oceniono 1 raz -1

  Mam ostatnio wrażenie, że jankesi swego czasu jednak zdążyli się najeść tych hamburgerow z wściekłej krowy...
  Choroba przejawia się po latach w postaci niekontrolowanego bredzenia o rosyjskim zagrożeniu, a w końcowej fazie będzie wyskakiwanie z okien z okrzykiem "ruscy idą!"... ;)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX