Londyńskie lotnisko zamknięte do odwołania. W pobliżu znaleziono 500-kilogramowy niewybuch

Lotnisko London City jest zamknięte ze względów bezpieczeństwa. W doku, który przylega do portu lotniczego, odnaleziono niewybuch z II wojny światowej.

City jest jednym z mniejszych lotnisk Londynu i obsługuje tylko niewielką część ruchu lotniczego w rejonie stolicy Wielkiej Brytanii. Jest jednak położone o wiele bliżej centrum miasta, niż którykolwiek z pozostałych portów lotniczych. Latają stamtąd głównie linie British Airways i CityJet. 

Obecnie lotnisko jest zamknięte, a wszystkie loty - odwołane. Przyczyną jest niewybuch z czasów II wojny światowej. 500-kilogramową bombę odnaleziono w niedzielę w trakcie prac budowlanych w Doku Króla Jerzego V. Połączone z Tamizą doki otaczają pas startowy i terminal lotniska.

Lotnisko London CityLotnisko London City Fot. google.com/maps

Lotnisko zamknięto wczoraj po godz. 22 i pozostanie nieczynne przez cały dzień, co dotknie kilkuset lotów i 16 tys. pasażerów - podaje BBC. Ewakuowano także okolicznych mieszkańców. Strefa bezpieczeństwa wokół miejsca znalezienia niewybuchu ma promień ponad 200 metrów. 

Nie wiadomo dokładnie, kiedy uda się usunąć bombę. Możliwe, że operacja zakończy się jutro rano. Lotnisko będzie zamknięte do tego czasu. 

BBC przypomina, że między wrześniem 1940 roku a majem 1941 roku Niemcy zrzucili na Londyn 24 tys. ton materiałów wybuchowych. Szacuje się, że ok. 10 proc. z nich nie eksplodowało i pozostało jako niewybuchy. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Londyńskie lotnisko zamknięte. Znaleziono niewybuch
Zaloguj się
 • kukunapniu

  Oceniono 10 razy 6

  Jak ci emigranci to przytaszczyli na tych pontonach?

 • arturo.k61

  Oceniono 5 razy 3

  73 lata po wojnie i.... Niespodzianka: Nie wypał 500 kg.
  My mamy 500+ a Londyn 500 niewybuch...

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś mówiono "niewypał", teraz "niewybuch". Kiedyś "utopia", teraz "dystopia". Kiedyś "inwalida", teraz "niepełnosprawny". Po co te sztuki?

 • shtalman

  Oceniono 5 razy -1

  Niemcy powinni obciążyć rząd Wielkiej Brytanii że nie zwrócili niewybuchów po wojnie

 • jozbieszczad

  Oceniono 14 razy -4

  ***BBC przypomina, że między wrześniem 1940 roku a majem 1941 roku Niemcy zrzucili na Londyn 24 tys. ton materiałów wybuchowych

  Teraz nawet Anglicy ,,kopią" leżącego.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 11 razy -9

  Doprawdy, Niemcy zrzucali bomby, niemożliwe, toż to każdy Żyd potwierdzi, że to bomby polskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX