Piloci antonowa do końca próbowali lądować. Rosjanie podali przyczynę katastrofy

Awaria a następnie eksplozja silnika - taka jest wstępna przyczyna katastrofy lotniczej, do której doszło nieopodal Moskwy. W katastrofie zginęło 71 osób.

Jak podaje gazeta "Wzgliaj" piloci do samego końca starali się awaryjnie lądować. Niestety awaria i eksplozja silnika doprowadziła do katastrofy, w której zginęło 71 osób. 
Dziś nad ranem minister ds. nadzwyczajnych sytuacji Władimir Puczkow ogłosił, że akcja poszukiwawczo-ratownicza przechodzi w fazę poszukiwawczą. Taka decyzja oznacza, że ratownicy oficjalnie uznali, iż nikt nie przeżył.

Rozbił się chwilę po starcie

Rosyjski samolot pasażerski An-148 rozbił się chwilę po starcie z lotniska Domodiedowo w Moskwie. Maszyna należała do linii Saratov Airlines. Świadkowie tragicznego zdarzenia twierdzą, że widzieli samolot wznoszący się i gwałtownie opadający tak, jakby piloci próbowali nie dopuścić do jego upadku. Następnie pod jednym z silników doszło do eksplozji i maszyna runęła na ziemię.

Fragmentów AN-148 poszukuje kilkuset policjantów i funkcjonariuszy Gwardii Narodowej. Ministerstwo ds. nadzwyczajnych sytuacji wykorzystuje dziesięć dronów do monitoringu miejsca katastrofy. Do Rosji napływają kondolencje z całego świata. W obwodzie orenburskim, skąd pochodziła większość ofiar katastrofy, ogłoszono dziś żałobę.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (93)
Przyczyna katastrofy AN-148. Awaria Silnika
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 12 razy 8

  I teraz wyobraźcie sobie co by było, gdyby to był polski samolot. W głowach wypranych przez "ekspertów" PIS eksplozja=zamach, a to przecież nieprawda.

 • dirtydog

  Oceniono 20 razy 8

  Obczajcie to

  W Polsce rocznie ginie około 4000 ludzi w wypadkach samochodowych, to wychodzi
  to wychodzi w przybliżeniu 10 osób dziennie,
  To tak jakby taki samolot spadał u nas raz w tygodniu .... i ogólnie w temacie cicho...

 • lubat

  Oceniono 11 razy 5

  "Świadkowie tragicznego zdarzenia twierdzą, że widzieli... bla, bla, bla"
  Świadkowie goovno widzieli. W momencie zdarzenia była w tej okolicy śnieżyca, która trwała jeszcze długo potem. Mogli coś usłyszeć, a zobaczyć to mogli dopiero spadające części samolotu, gdy były już blisko ziemi.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  To taka sama maszyna
  pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_An-148_podczas_lotu_szkoleniowego_w_Worone%C5%BCu

 • ja5569

  Oceniono 6 razy 2

  Biedni ludze. Co tacy nieszczesnicy musza przezywac, kiedy wiedza, ze za kilkanascie sekund beda juz martwi.

 • poddanywujasama

  Oceniono 2 razy 2

  Nie poddaje w watpliwosc tego co Rosjanie stwiedzili, wydaje mi sie jednak, ze po dwoch dniach wydanie opinii co bylo powodem katastrofy troche mnie dziwi. Analizowanie przez NTSB kazdej katastrofy a pozniej wydanie opinii trwa duzo dluzej. Nie mniej niz kilka miesiecy, zalezy to od typu samolotu itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX