Zapadł wyrok po gwałcie w Rimini. Trzej nastolatkowie skazani

Sąd w Bolonii zasądził po 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla każdego z trzech oskarżonych o napad na parę polskich turystów, do którego doszło w sierpniu 2017 w Rimini. Przed sądem stanęło dwóch marokańskich braci w wieku 15 i 17 lat i 16-letni Nigeryjczyk.

9 lat i 8 miesięcy spędzą w więzieniu dwaj marokańscy bracia w wieku 15 i 17 lat, a także 16-letni Nigeryjczyk. W sądzie w Bolonii zapadł wyrok ws. napadu na parę polskich turystów, do którego doszło w sierpniu 2017 w Rimini. Prokuratura domagała się kary 12 lat więzienia - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Sprawcy byli oskarżeni są o napad, ciężkie uszkodzenie ciała i gwałt. Proces toczył się przy drzwiach zamkniętych.

Oskarżeni zostali przywiezieni do sądu z więzień dla nieletnich w Bolonii, Rzymie i Turynie, gdzie umieszczono ich, by nie mogli się ze sobą komunikować.

W listopadzie wyrok usłyszał pełnoletni przywódca gangu - Kongijczyk Guerlin Butungu. W pierwszej instancji został skazany na 16 lat więzienia.

Gwałt w Rimini

W nocy z 25 na 26 sierpnia 2017 roku polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plaży w Rimini. Około 4 nad ranem zostali brutalnie zaatakowani. Napastnicy najpierw pobili mężczyznę, następnie na jego oczach wielokrotnie zgwałcili żonę.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy zaatakowani w Rimini będą walczyć o odszkodowanie. "Kwota ma być wysoka" >>>

Sprawcami było dwóch braci marokańskiego pochodzenia w wieku 15 i 17 lat, 16-letni Nigeryjczyk i 20-letni Kongijczyk. Zostali zatrzymani w ciągu kilku następnych dni i oskarżeni o ciężki rozbój, zbiorowy gwałt i spowodowanie poważnych obrażeń.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (77)
Gwałt w Rimini. Jest wyrok ws. napadu na polską parę
Zaloguj się
 • Arsenn Lipen

  Oceniono 16 razy 14

  Nasunęła mi się pewna refleksja na temat, który mógłby być konsekwencją tego gwałtu czyli zajście w ciążę. I tu stawiam pytanie do zwolenników całkowitego zakazu aborcji. Jakim prawem pytam, jakim prawem chcecie kazać kobiecie rodzić takiego bękarta. Bando kretynów! Czym wy się kierujecie? Brak słów, żeby w kulturalny sposób odnieść się do takich pomysłów.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 22 razy 12

  Na szczęście po reformie sądownictwa w Polsce wyroki też będą tak szybko wydawane!

  A nie... oni tylko zreformowali wsadzanie na stołki swoich...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 22 razy 12

  Karę powinni odbyć w afrykańskim więzieniu lub ... w polskim (zapłacę za ich pobyt).

 • alex.schmid

  Oceniono 17 razy 11

  I tak powinny działać sądy. Dziś dzięki mediom również tym społecznościowym młodzież dorasta szybciej. Niektóre 15-latki są już tak zdemoralizowane, że zrobienie z nich porządnych ludzi graniczy z cudem. Tak więc młody wiek nie powinien być już okolicznością łagodzącą

 • wichura

  Oceniono 18 razy 8

  O, można komentować?
  Nie bój, nie bój - wyłączą...
  A merytorycznie: gnojki i tak odczują poprawę. Zamiast gnić w afrykańskich slumsach posiedzą ze cztery latka w komfortowym więzieniu, z wyżywieniem i opieką medyczną, o jakich w ojczyźnie mogliby tylko marzyć. A po wyjściu - dostaną prawo stałego pobytu, bo już od 5 lat "mieszkają" we Włoszech?
  PS: Panie Ministrze - proponuję ściągnąć ich do Polski do odbycia kary. Nie trzeba będzie ich za długo utrzymywać ;)

 • beatrixx-kiddo

  Oceniono 9 razy 7

  Mam nadzieję, że po odbyciu CAŁOŚCI kary zostaną natychmiast deportowani!

 • Tomasz Wrzosek

  Oceniono 11 razy 5

  12 LAT byłoby mało! Minimum 15 i ciężkich robót. Resocjalizacją- panowie z więzienia!!!
  Zniszczyli ludziom życie.

 • yamxyz

  Oceniono 24 razy 4

  "...polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plaży w Rimini" - należałoby dodać: pomimo wyraźnych ostrzeżeń, że to niebezpieczne... To tylko taka mała, kąśliwa uwaga na marginesie, która odzwierciedla postawę dużego procentu Polaków: ograniczenie prędkości - ale przecież nie dla mnie; napis: nie karmić zwierząt, nie zbliżać się do klatek - ale przecież moje dziecko CHCE! itp. I proszę nie zrozumieć mnie źle: absolutnie nie usprawiedliwiam czynu przestępców i nie dyskutuję z wyrokiem.

 • swinton

  Oceniono 12 razy 2

  Wyjdą po 3 -4 latach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX