Elon Musk świętował sukces w kosmosie, ale czas wrócić na ziemię. Właśnie ogłoszono niepokojące dane

O wysłaniu w kosmos rakiety Falcon Heavy, w której Elon Musk umieścił samochód Tesla Roadster, dowiedział się niemal każdy internauta na świecie. Tymczasem wiele osób jeszcze nie wie, że biznesmen ma powody do zmartwień. Jego firma Tesla Motors właśnie ogłosiła ogromną stratę na koniec ostatniego kwartału 2017 r.

Biznesmen Elon Musk nie pierwszy raz jest na ustach całego świata. Założyciel PayPala postawił sobie cel, który na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe do zrealizowania. 

Gdzieś w kosmosie krąży właśnie samochód Tesla. Wyniosła go tam rakieta Falcon Heavy. Wystrzeliła ją Space X, firma należąca do Elona Muska.

Dmuchana bańka Tesla Motors pęka?

Niestety jedna z jego wizji przysparza mu nie lada problemów. Elon Musk od lat jest zafascynowany produkcją samochodów elektrycznych, które wciąż są poza zasięgiem zwykłych kierowców.

Elon Musk. Geniusz czy szaleniec? - dowiedz się więcej o tej niezwykłej postaci >>>

Kierownictwo Tesli ogłosiło, że spółka jest stratna aż 655,4 mln dolarów. To największa kwartalna strata - donosi "The Guardian". Wystarczy spojrzeć na to porównanie: w analogicznym okresie było to wcześniej "jedyne" 121 mln.

Na problemy na pewno złożył się szereg wydatków, w tym promocja nowej półciężarówki, Modelu 3 Sedan oraz innych produktów firmowych. Niestety nie tylko cena dalej odstrasza wiele osób, ale problem z naładowaniem akumulatorów Tesli. Stacji wciąż brak nawet w większych miastach.

 

Cele firmy również wydają się nieprawdopodobne. Wszystko dlatego, ze Musk planuje wkrótce produkować 5000 Modelu 3 tygodniowo, co byłoby podwojeniem produkcji.

Póki co jego firma dostarczyła ponad 100 000 pojazdów z serii Sedan S oraz modelu X SUV, co stanowi 33-procentowy wzrost. Niestety, wprowadzanie Modelu 3 odbywa się z problemami. Na Model 3 czekały w pewnym momencie tysiące osób, którym Tesla nie była w stanie dostarczyć zamówionych samochodów - donosi "Guardian". 

Musk chce, by jego firma stała się jedną z dziesięciu najlepiej wycenianych na świecie. Jeśli nie, mocno odczuje niepowodzenie swojego flagowego projektu - planuje zrezygnować z wynagrodzenia.

Elon Musk zniszczył małżeństwo Johnny’ego Deppa i Amber Heard?

A jak wygląda jego życie osobiste? W zeszłym roku plotkarskim światem wstrząsnęła wiadomość, że Musk spotyka się z byłą żoną Johnny’ego Deppa, Amber Heard.

 

I choć tabloidy od początku sugerowały romans tej dwójki, to dopiero wspólne zdjęcia zakończyły spekulacje. Związek wydaje się burzliwy - para co i rusz ze sobą zrywa.

Więcej o:
Komentarze (17)
Firma Tesla Elona Muska z wielką kwartalną stratą
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 9

  Jaka jest różnica między USA a Polską ?
  W USA miliarder wysyła w kosmos jeden samochód.
  W Polsce bezdomny wysyła dwa do Torunia.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 8

  "Musk chce, by jego firma stała się jedną z dziesięciu najlepiej wycenianych na świecie. Jeśli nie, mocno odczuje niepowodzenie swojego flagowego projektu - planuje zrezygnować z wynagrodzenia."
  ==================================================================
  Dziwna reakcja. W Najjaśniejszej Pomrocznej jak spółki Skarbu Państwa dołują, to prezesi apanaże sobie podnoszą. Znawcy kilis twierdzą nawet, że spółki dlatego dołują, bo prezesi sobie apanaże podnoszą. Ale jto bigatemu zabroni? :-)

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 7

  "A jak wygląda jego życie osobiste? W zeszłym roku plotkarskim światem wstrząsnęła wiadomość, że Musk spotyka się z byłą żoną Johnny’ego Deppa, Amber Heard"
  ====================================================================
  Oby panna Wassermanówna na tę Amber nie zareagowała kolejną komisją śledczą...

 • ssaassaa

  Oceniono 3 razy 3

  No i co on pocznie jak nie otrzyma wynagrodzenia? Pewnie będzie musiał sprzedać jakieś 1% posiadanych akcji za grube miliony...

 • arturo.k61

  Oceniono 6 razy 2

  Ja osobiście mam dość tych po-komunistycznych Przepisów Kodeksu Pracy i całego PiP!
  Pracownik może to...
  Pracownik może tamto..
  Pracownik musi mieć to...
  Pracownik musi mieć tamto...
  Zero odpowiedzialności, zero pracowitości... "święta Krowa"
  Kodeks Pracy pomaga wszelkiej maści NIEROBOM... ku przyklaskiwaniu PiP.
  i to pisze ja - pracodawca!
  PS.
  Nie chce Pracownik pracować? - wolny... zainstaluje maszynę!

 • ps11111ps

  0

  Jestem pewien ze on to naprawde zrobi. Kolejnosc zdarzen bedzie następująca:
  - w 2023 zaden z istniejacych kosmodromow nie pozwoli na start nieprzetestowanej rakoety
  - Musk sie obrazi i wybiduje wlasny kosmodrom w jakims panstwie ktore wszystkich i wszystko ma w ... (Np Korea Pln lub Polska w okolicach Centralnego Portu Lotniczego)
  - Rakieta wystartuje ale sie rozleci. Resztki spadna na największy na swiecie pomnik sw.p Jaroslawa K
  - Musk skonczy w Polskim wiezieniu oskarzony o obraze przedmiotow kultu religijnego

 • kingstonny

  Oceniono 4 razy -4

  Tak jest, Gazeto. Swieta racja, Gazeto. Musk to wlasciwie zlodziej i oszust. Ale, co tu sie dziwic. Przeciez to Amerykanin, a oni to same szemrane krwiopijcze towarzycho.

 • Roman Majcher

  Oceniono 6 razy -4

  Dziś wyraznie widać , że rządy państw zachodnich ale nie tylko
  sprawują władzę w imieniu SUWERENA w sposób fikcyjny !!!
  A wyzbywając się swoich podstawowych obowiązków na rzecz multimilionerów, milionerów i wielkich korporacji zaczynają dbać o ich interesy ! A przecież obowiązkiem państwa każdego państwa jest dbanie o interesy i dobrobyt całego narodu i sprawiedliwy podział wytworzonych dóbr , korzystania z opieki państwa a nade wszystko stwarzanie warunków do rozwoju i nade wszystko równość wobec prawa i sprawiedliwe wyważone podatki wobec wszystkich itd. Dziś mamy piramidy zarobków , ucieczki od podatków, manipulowanie prawem podatkowym które to daje możliwości nadmiernego / GIGANTYCZNEGO !! / BOGACENIA SIĘ KOSZTEM SPOŁECZEŃSTWA kosztem innych którzy płacą haracze od każdego CENTA wprost nieproporcjonalnie do zarobków i korzyści jakie uzyskują.
  Tak więc rządy państw sprawują władzę w INTERESIE - multimilionerów są przez nich w sposób pośredni finansowani i pociągani za odpowiednie „ sznurki „ widać to wyraznie , że dzisiaj to nie rządy stać na „zbrojenia” armię, podbój kosmosu naukę tylko dobra wola tych GIGANTÓW FINANSOWYCH którzy realizują swoje zachcianki kosztem całego społeczeństwa które jest OBDZIERANE i sprowadzone to jakieś masy ludzkiej zbędnej w świecie nowoczesnych technologi!. - CZY TAK POWINNO BYĆ ?? że do 1% najbogatszych ludzi tego świata należy 48% światowych dóbr i aby zaliczyć się do grona takich ludzi na świecie należy się „wykazać „ majątkiem co najmniej 2,7 mln $. TO JEST SYSTEM CHORY PATOLOGICZNY UTRZYMYWANY SIŁĄ I MUSI SIŁĄ BYĆ OBALONY !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX