Rakiety Iskander przy granicy z Polską. Jest wyjaśnienie Kremla: Mamy prawo

Kreml potwierdził rozmieszczenie kompleksów rakietowych "Iskander" w graniczącym z Polską obwodzie kaliningradzkim. - Rosja nigdy nikomu nie groziła i nie grozi, ale ma suwerenne prawo rozmieszczania uzbrojenia na swoim terytorium - oświadczył kremlowski rzecznik Dmitrij Pieskow.

Moskwa od co najmniej dziesięciu lat zapowiadała rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim rakiet typu „Iskander”. W latach 2010 - 2011 rozlokowano w tej części Federacji Rosyjskiej nowoczesne stacje radiolokacyjne typu „Woroneż DM”. Jednak pierwsze „Iskandery” dotarły do Kaliningradu dopiero w latach 2015 - 2016. Wtedy chodziło o tak zwane czasowe stacjonowanie pułków rotacyjnych.

O tym, że kompleksy tego typu na stałe trafią na terytorium graniczące z Polską i Litwą rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w ubiegłym roku. Pytany o tę kwestię rzecznik Kremla odpowiedział, że Rosja ma prawo według własnego uznania rozmieszczać broń na swoim terytorium. -„Rosja nigdy nikomu nie zagrażała i nie zagraża, ale Rosja ma suwerenne prawo rozmieszczania uzbrojenia na swojej ziemi i dlatego nie powinno, to nikogo niepokoić” - cytuje wypowiedź Dmitrija Pieskowa Agencja TASS.

O tym, że „Iskandery” trafiły do obwodu kaliningradzkiego mówiła w poniedziałek prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Według litewskiego wywiadu, Moskwa w ostatnich dniach przystąpiła do montowanie tych kompleksów na stałe.

Rozpoczęły się manewry rosyjsko-białoruskie Zapad-17. NATO uważnie im się przygląda

Więcej o:
Komentarze (225)
Rakiety Iskander przy granicy z Polską. Jest wyjaśnienie Kremla
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 25 razy 15

  To im teraz PiS pokaże! Nie będzie tak jak za PO, że Rosja robiła co chciała!
  Dzięki PiS Polska powstała z kolan o pokaże ruskim gdzie ich miejsce!

  Jarosławie Kaczyński! Do boju!

 • freejazzy

  Oceniono 19 razy 13

  Teraz Rosja sobie poczeka, aż PiSia Polska straci resztę przyjaciół na świecie oraz jakąkolwiek zdolność zawierania nowych sojuszy. PiS już tyle razy apelował, żeby nie wtrącać się w wewnętrze sprawy Polski - jestem pewien, że cywilizowany świat coraz mocniej bierze sobie te apele do serca...

 • zdybka1

  Oceniono 15 razy 11

  A po polskiej stronie niech sie ustawia nasi narodowcy. Ciagle to przeciez krzycza, ze beda nas bronic.Maja teraz okazje sie wykazac. Czy nie ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 17 razy 11

  teraz to pozostaje nam tylko armia san-escobar no i najjasniejsza panienka co jasnej broni czestochowy.

 • justas32

  Oceniono 23 razy 11

  Czy jest coś głupszego niż polska polityka międzynarodowa ? Tak - polska polityka wewnętrzna ...

 • plutoniczna

  Oceniono 15 razy 9

  Iskandery przy granicy z Polską a my rozpętujemy dyplomatyczną wojnę polsko-izraelsko-amerykańską.
  to większy hardcor niż rollercoaster.

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 8

  PODZIEKUJMY SITWIE KACZYNSKICH I ICH PRZYDUPASOM, ORAZ SZALONEMU ANTKOWI!

 • mgrzemow

  Oceniono 14 razy 8

  No i mamy kolejną po gazociągu Nord Stream konsekwencję sabotażu jakiego PiS dokonał na naszej pozycji na arenie międzynarodowej na zamówienie Kremla. Kto u nas jest sprzedawczykiem a kto jedynie pożytecznym idiotą - nie dowiemy się pewnie nigdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX