Szef dyplomacji Niemiec broni Polski i podkreśla niemiecką odpowiedzialność za Holokaust

Minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel zabrał głos w dyskusji, jaką wywołała nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jak powiedział, nie ma najmniejszej wątpliwości, że to Niemcy są odpowiedzialne za nazistowskie obozy koncentracyjne.

Sigmar Gabriel przyznał, że to Niemcy zorganizowały masowy mord w obozach koncentracyjnych i nikt inny.

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, kto jest odpowiedzialny za obozy zagłady, kto nimi zarządzał, gdzie zamordowano miliony europejskich Żydów. Są to Niemcy" - cytują słowa Sigmara Gabriela niemieckie agencje prasowe. Minister dodał, że "żadne pojedyncze przypadki kolaboracji tego nie zmienią".

Jednocześnie Gabriel napisał na Twitterze, że ten, kto chociaż jeden raz był w Auschwitz lub Majdanku, ten od razu wie, że to były niemieckie obozy. "One nie znalazły się na polskiej ziemi przypadkowo. Polska kultura miała zostać zniszczona tak samo jak całe żydowskie życie" - napisał szef niemieckiej dyplomacji.

Sigmar Gabriel zapewnił Polaków, że mogą być pewni, iż jakiekolwiek próby fałszowania historii spotkają się z jednoznacznym odrzuceniem i ostrym potępieniem. Także na Twitterze napisał, że określenie "polski obóz zagłady" jest błędne.

Komentarze (569)
Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel o odpowiedzialności za Holokaust
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 64 razy 20

  Zazdroszczę Niemcom klasy ich polityków. Pastuchy które nami rządzą prymitywne, zawistne małostkowe to świadectwo wydawane nam Polakom

 • czechy11

  Oceniono 47 razy 15

  PiSowcy czujecie już co to znaczy klasa. To patrzcie bo to coś co jest wam obce.

 • dziadekjam

  Oceniono 47 razy 13

  Polska tak samo powinna wziąć "na klatę" zarzuty indywidualnych przypadków wydawania Żydów Niemcom. Jednocześnie należało wyeksponować fakt, że osoby uczestniczące w tym niecnym procederze były karane śmiercią przez orgabna Polskiego Państwa Podziemnego.

 • iarna

  Oceniono 24 razy 10

  Panie Gabriel - vielen dank. I szacun.

 • sidamo

  Oceniono 18 razy 8

  Przyzwoite zachowanie czego nie mozna powiedziec o czesci naszych politykow.

 • elenem

  Oceniono 36 razy 8

  Niemiec zachował sie PRZYZWOICIE w tym komentarzu do całej sprawy.
  Natomiast polski rząd PIS nie wie co to przyzwoitość, bo i jak chamy mogą wiedzieć. Chamy polskie potrafią tylko zrobic zamieszanie i nie biorą odpowiedzialności za swoje słowa i czyny... obrażają wszystkich. Zero dyplomacji i kultury po polskiej stronie ! Wstyd.

 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 8

  No nie wiedziałem, że przekazanie przez Niemca oczywistej informacji znanej każdemu dziecku w Polsce jest obroną Polski. A mógł przecież skłamać i odpowiadać karnie zgodnie z prawem niemieckim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX