Samolot z 84 hydraulikami na pokładzie musiał zawrócić na lotnisko. Powód? Kuriozalny

Światowe media obiegła informacja, która przypomina kiepski żart. Pasażerski Boeing 737 musiał przerwać lot do Monachium i zawrócić na lotnisko w Oslo. Powodem był awaria toalet. A na pokładzie było 84 gotowych do działania hydraulików.

Samolot linii Norwegian w sobotę wystartował z Oslo w kierunku Monachium, ale po 20  minutach od startu, kapitan zdecydował o powrocie na lotnisko - podał serwis Flightradar24. Powodem zmiany planów była awaria toalet.

Co ciekawe na pokładzie było 84 hydraulików, którzy byli w drodze na wycieczkę do Niemiec. Już po wszystkim przedstawiciel firmy hydraulicznej powiedział w rozmowie z norweską popołudniówką "Dagbladet", że jego pracownicy chcieli pomóc i naprawić toalety, ale niestety musiało to być zrobione z zewnątrz.

"Niestety, nie skorzystano z okazji, aby wezwać hydraulika na wysokości 10 tys. metrów" - żartował Frank Olsen z firmy, która zorganizowała wyjazd. 

Przedstawiciel innej firmy, której hydraulicy także podróżowali z Oslo do Monachium przyznał, że jest w tym jakaś ironia losu, że samolot z tyloma fachowcami na pokładzie musiał zawrócić z powodu kłopotów z WC.

Boeing 737 kilka razy okrążył lotnisku, by spalić paliwo i po północy wylądował bezpiecznie w Oslo. Po naprawie toalet maszyna ponownie wyleciała do Monachium, dokąd dotarła z 3,5-godzinnym opóźnieniem.

Więcej o:
Komentarze (62)
Samolot z 84 hydraulikami na pokładzie musiał zawrócić na lotnisko
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 32 razy 20

  To jeszcze nic, w jednym europejskim, no dobra, bardzo zachodnioazjatyckim kraju, roz.......iło się raz latadło, z wracającą z Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych całą
  wieruszką tegoż właśnie lotnictwa!

 • maniasza37

  Oceniono 23 razy 17

  To wiadomo, kto te toalety w kespresowym tempie pozatykal. Wlasnie tych 84 fachowcow :)

 • wichura

  Oceniono 15 razy 9

  Tja... A gdyby leciało 84 spawaczy i stwierdzono rozszczelnienie kabiny, to należałoby im dać spawać?
  Samolot to nie kibel u cioci na działce - to maszyna warta ponad 100 mln USD, a KAŻDA naprawa podlega ściśle opisanej procedurze. Właśnie - słowo procedura jest wszechobecne w lotnictwie (choć niektórzy mają to gdzieś... i kończą na brzozie).

 • guru133

  Oceniono 9 razy 7

  No cóż, w Polsce lekceważenie procedur to rzecz normalna a potem mamy Mirosławiec, Smoleńsk w efekcie czego zaczynają się łowy na czarownice a lekceważenie pozostaje. No, ale Norwegi to nie Polska.

 • newjerseyvulcan

  Oceniono 6 razy 6

  Trzeba miec certyfikat mechanika lotniczego, takze "gowno z tego" ze to hydraulicy, nawet jakby mozna bylo naprawiac wewnatrz samolotu

 • elenem

  Oceniono 7 razy 5

  Jaki z tego wniosek- załatwiaj swoje potrzeby na ziemi i przed startem, bo w powietrzu mozesz... nie zdążyć. :))

 • yeronimo

  Oceniono 6 razy 4

  O tak , a toaleta w samolocie to to samo co w domu, niech autor stuknie się czymś ciężkim w głowę!

 • real-meh

  Oceniono 5 razy 3

  Gang Olsena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX