Wywiozły pacjenta ze szpitala i porzuciły na ulicy. Pielęgniarki z Soczi mogą stracić pracę

Pielęgniarki ze szpitala w Soczi wywiozły pacjenta z terenu placówki na wózku inwalidzkim i porzuciły przy pobliskich garażach. Tłumaczą, że sam chciał się wypisać.

Do wydarzeń doszło w szpitalu miejskim numer 4 w Soczi. O sprawie poinformowały rosyjskie media. Pielęgniarki nie mogą zaprzeczać, bo ich zachowanie zarejestrowały kamery monitoringu. Nagrania z kolei wyciekły do internetu.

Pielęgniarki z Soczi porzuciły pacjenta

Widać na nich jak dwie pielęgniarki idą przez ulicę wioząc na wózku inwalidzkim pacjenta. Przechodzą przez ulicę, podchodzą do pobliskich garaży, po czym wracają z pustym wózkiem. W kolejnym ujęciu widać wychudzonego mężczyznę z krwawiącą raną na nodze, który leży na ziemi.

Jak informują lokalne media, gdy jeden ze świadków zdarzenia próbował interweniować, usłyszał, że "jeśli tak bardzo go chce, to może go sobie wziąć do siebie”. Świadkowie wezwali karetkę. Ratownicy medyczni zanieśli mężczyznę na noszach do tego samego szpitala, z którego wyniosły go pielęgniarki.

Pielęgniarki czekają konsekwencje

Gdy sprawa wyszła na jaw, kobiety próbowały wytłumaczyć swoje zachowanie. Przekonywały, że 25 stycznia mężczyzna zażądał wypisu. Pielęgniarki twierdzą, że poprosił, by zawiozły go pod garaże, gdzie miał na niego czekać znajomy. Dodały, że wcześniej mężczyzna zachowywał się agresywnie, bo był pod wpływem narkotyków.

Wersję pielęgniarek potwierdzili szpitalni lekarze, a także rosyjskie ministerstwo zdrowia - tuż po zakończeniu oficjalnego śledztwa.

Szefowa miejscowej służby zdrowia Mariana Vartazaryan w rozmowie z „Komsomolskają Prawdą” powiedziała, że stanowczo potępia zachowanie pielęgniarek. - Każdy pacjent może odmówić leczenia, takie jest prawo, ale taka decyzja musi być przedstawiona na piśmie - tłumaczyła. Dodała, że pielęgniarki najprawdopodobniej zostaną zwolnione.

Obecnie sprawą zajmuje się lokalna policja i prokurator.

 
 

Były szef FBI przed senatem: Nie mam żadnych wątpliwości, że Rosja ingerowała w wybory

Więcej o:
Komentarze (48)
Rosja: pielęgniarki z Soczi zostawiły pacjenta na ulicy
Zaloguj się
 • janusz-kowalski

  Oceniono 23 razy 9

  wsio narmalna u was nie hotin? pisul maximus? dziadekjam? was tam mnoga...szkoda ze wy nie siedzicie u siebie tylko faszyzujące bolszewickie propagandowe gowno rozprzestrzeniac chccecie...nikt nie chce kupić to siła wcisniecie - ot taki ruski punkt widzenia

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 4

  W Soczi.... A przecież przed paroma tygodniami w Warszawie zmarł mężczyzna pod płotem szpitala. Żeby to był jedyny przypadek...

 • lucusia3

  Oceniono 5 razy 3

  Szwajcarzy i Holendrzy, bardzo sprawnie pomagali Niemcom w wywózce Żydów, Francuzi dokładnie pilnowali, żeby żaden nie uciekł. My mamy pecha, że Niemcy wywozili do Polski tych Szwajcarów, Austriaków, Francuzów i Belgów żydowskiego pochodzenia. Ani grama mniej antysemiccy byli od Holendrów, Belgowie, Szwedzi czy Duńczycy. Tak, że raz jestem zupełnie za PIS. Rozumiem, że Żydzi wygonieni z Polski w 68 roku mają prawo czuć żal i krzywdę, ale nie maja prawa szkalować ludzi, którzy zachowywali się tak jak cała ludność Europy, a w setkach przypadków o niebo lepiej. Tylko w Polsce pomoc Żydom była karana śmiercią.

 • MACIEKR76

  Oceniono 17 razy 3

  Państwo Rosyjskie zostało ustanowione przez Dżingis-Hana stąd wśród rosjan czołobitność w stosunku do władzy, wszechograrniająca korupcja i całkiwity brak szacunku do ludzkiego życia.

 • ziaburek

  Oceniono 13 razy 3

  Igrzyska olimpijskie były dawno temu - teraz są igrzyska śmierci. Miejsce bez zmian.

 • arturo.k61

  Oceniono 2 razy 2

  A w Polsce jest lepiej? Dzwoni do ciebie Lekarz z kardiologi i mówi: "Proszę zabierać pacjenta dzisiaj..." i Mają gdzieś z jesteś zagranica, w innym mieście itd...
  Jak rzecz - bo pacjent "zaniża statystykę".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX