Poszukiwania promu na Pacyfiku. Po tygodniu znaleziono łódkę z siedmioma osobami

Są pierwsze efekty poszukiwań promu MV Butiraoi. Statek z 50-osobami wypłynął na dwudniowy rejs i słuch o nim zaginął. W końcu po tygodniu ekipa poszukiwawcza odnalazła dryfującą na oceanie łódkę.

"Nasz P-3K2 Orion zlokalizował łódkę o długości 4-5 metrów w obszarze poszukiwań. 7 osób znajduje się na pokładzie" - taka informacja pojawiła się ok. 1 w nocy naszego czasu na Twitterze sił powietrznych Nowej Zelandii.

Osoby znajdujące się w dryfującej łodzi to najprawdopodobniej grupa z zaginionego promu MV Butiraoi, który wypłynął 18 stycznia z wyspy Nonouti. Według planów miał dopłynąć do głównego portu wyspiarskiego państwa Kiribati i wrócić po dwóch dniach. Po wypłynięciu słuch o promie zaginął. 

Niewielką łódź udało się znaleźć dopiero po tygodniu poszukiwań. Nowozelandzcy wojskowi natychmiast zrzucili z samolotu żywność, wodę oraz radio potrzebne do komunikacji. Kilka godzin później na miejscu pojawił się statek rybacki, który zabrał na pokład rozbitków. - Było widać u nich ogromną ulgę, że zostali znalezieni - mówi cytowany przez BBC John Ashby z Ratunkowego Centrum Koordynacyjnego Nowej Zelandii.

Odnaleziona łódka jest najprawdopodobniej jedną z dwóch, w które wyposażony był zaginiony prom. Nadal nie ma informacji co do położenia MV Butiraoi oraz pozostałych pasażerów.

Międzynarodowa grupa poszukiwawcza, w którą angażują się Kiribati, Fidżi oraz Nowa Zelandia, przebadała już ok. 55 proc. powierzchni obszaru, na którym według przewidywań może znajdować się prom.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o:
Komentarze (22)
Zaginiony prom na Pacyfiku. Znaleziono łódkę z 7 osobami
Zaloguj się
 • jag1946

  Oceniono 18 razy 8

  ragefox ,31.februarius,plorg,mamias,hotin (się jeszcze nie obudził) czy ktoś/coś was zmusza siłą do
  czytania (za dosadne stwierdzenie) Gazety? Skąd się bierze u was (celowo) takie poświęcenie?
  Ja nie czytam np. Gazety Polskiej, Gościa Niedzielnego, WSieci itp. i się nie stresuję tak okrutnie jak część tu obecnych!
  Nie pozdrawiam i nie zapraszam !!!

 • stach_79

  Oceniono 12 razy 4

  Co za szmatławe wpisy na forum - do moderacji prawie wszystkie!

 • drozd215a

  Oceniono 12 razy 2

  Czy ci ludzie, oprócz widocznej na twarzach ulgi, potwierdzili że płynęli tym statkiem, .
  Tego nie wiemy.
  Tyle z tych "dziennikarskich" wypocin się można dowiedzieć.

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 0

  Piszecie "na dole" o "Pożarze w relacjach Polska-Izrael".!
  Chciałem gasić, ale ktoś (hakerzy Putina?!) pozakręcał WSZYSTKIE hydranty!

 • wilq9

  Oceniono 9 razy -1

  A taki był INTERES do zrobienia.... i stąd ta cała histeria. No bo jak teraz wyciągnąć od Polski pieniądze za mienie bez-spadkowe Żydów zabitych w holokauście w sytuacji gdy Polska nie jest winna tej zbrodni? Przecież ten haracz trzeba by jakoś uzasadnić moralnie np "polskimi obozami". A tu już było prawie wszytko gotowe i ustawa autorstwa potężnego lobby żydowskiego w Senacie USA przeszła kilka tygodni temu. Polski Sejm psuje w tym momencie Żydom interesy.

 • poszum

  Oceniono 4 razy -2

  Najwyzszy czas zeby zaczac naglasniac nagminny udzial Zydow w zbrodniach komunistycznych. To nie more byc tematem tabu! W przeciwnym wypadku nigdy, przenigdy nie dotrzemy do sedna tego co naprawde dzialo sie w tamtych czasach. W przeciwienstwie do tego ze media z reguly karmia nas papka ze termin zydokomuna byl wymyslem paranoicznych i antysemickich umyslow, Zydzi dosc powszechnie tworzyli i popierali komunizm. Przedwojenna partia komunistyczna skladala sie w wiekszosci z Zydow. Wielu z nich bralo udzial w zbrodniach komunistycznych z czasow wojny i po wojnie. Niektorzy byli potem scigani, a nawet skazani, ale uciekli za granice, w tym do Izraela, i nigdy nie byli pociagnieci do odpowiedzialnosci. Zauwazmy takze ze nawet partia komunistyczna USA byla tak bardzo zydowska, ze jej glowny organ Morgen Freiheit byl przez dekady i az do 1989 w jezyku jidysz (a nie po angielsku). Zgugluj to jesli nie wierzysz. Zydzi mieli kluczowy wklad w tworzenie komunizmu w Europie wschodniej, nie tylko Polsce. I musimy o tym wiedziec, a takze caly swiat.

 • wilq9

  Oceniono 13 razy -3

  Ponieważ pod artykułami o reakcji Izraela na ustawę zakazująca szkalowania Polski GW zablokowała komentarze, wklejam go tutaj:
  A taki był INTERES do zrobienia.... i stąd ta cała histeria. No bo jak teraz wyciągnąć od Polski pieniądze za mienie bez-spadkowe Żydów zabitych w holokauście w sytuacji gdy Polska nie jest winna tej zbrodni? Przecież ten haracz trzeba by jakoś uzasadnić moralnie np "polskimi obozami". A tu już było prawie wszytko gotowe i ustawa autorstwa potężnego lobby żydowskiego w Senacie USA przeszła kilka tygodni temu. Polski Sejm psuje w tym momencie Żydom interesy.

 • roboduo

  Oceniono 15 razy -3

  Zauważyliście, że pod newsami o kwestiach żydowskich w kontekście Holokaustu (ostatnie wydarzenia) nie można zamieszczać komentarzy? No właśnie ... Oto cała wolność słowa i demokracja wg. Gazety ...

 • ragefox

  Oceniono 24 razy -4

  "Lobby żydowskie"
  +++
  ++
  +
  Wyłączenie komentarzy?
  DLACZEGO?
  Czyżby lemingi (i lemindzyce) kochali Żydów i żydów równie mocno co muslimów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX