Na Pacyfiku zaginął prom z 50 osobami na pokładzie. Szukają go już od tygodnia

Prom MV Butiraoi wypłynął 18 stycznia z wyspy Nonouti. Według planów miał dopłynąć do głównego portu Kiribati i wrócić po dwóch dniach. Słuch o nim zaginął.

To miał być zwykły pasażerski rejs między Nonouti a wyspą Betio Terawa - największym miastem portowym wyspiarskiego państwa Kiribati. Statek miał przepłynąć 240 km i po dwóch dniach wrócić na Nonouti. Na pokładzie promu znajdowało się 50 osób.

O zaginięciu promu poinformowano w sobotę, kiedy do międzynarodowej grupy poszukiwawczej, w której działają już służby Fidżi i Kiribati, włączyły się siły Nowej Zelandii.

Obecnie obszar, na którym mógł przebywać MV Butiraoi jest obserwowany przez nowozelandzkie siły powietrzne. Grupa poszukiwawcza nieustannie patroluje trasę między wyspami Nonouti i Betio Terawa.

- Robimy wszystko co w naszej mocy, by zlokalizować prom oraz jego pasażerów - mówi cytowany przez "Guardiana" John Ashby z Ratunkowego Centrum Koordynacyjnego Nowej Zelandii.

Ashby poinformował również, że na statku przed wypłynięciem przeprowadzono naprawę wału napędowego. - Mogło się to przełożyć na problemy w czasie podróży - dodał.

Na państwo Kiribati składają się 33 bardzo płaskie atole. W związku ze wzrostem poziomu mórz spowodowanym globalnym ociepleniem wyspy są bardzo nisko położone względem wody.

Skandynawscy inżynierowie chcą oszukać pogodę. W Norwegii powstaje pierwszy na świecie tunel dla statków

Więcej o:
Komentarze (11)
Zaginał prom na Oceanie Spokojnym
Zaloguj się
 • ares75

  Oceniono 6 razy 6

  Tydzien temu na Loch Fyne w Szkocji zatonal kuter rybacki,z wody wylowiono jednego rybaka,do tej pory nie odnaleziono cial pozostalych dwoch czlonkow zalogi,nadal szukaja ich na wlasna reke miejscowi rybacy,bo ratownictwo morskie i helikopter strazy granicznej,dali sobie spokoj po 24 godz. Jednym z zaginionych jest Polak.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 2

  "Na państwo Kiribati składają się 33 bardzo płaskie atole. W związku ze wzrostem poziomu mórz spowodowanym globalnym ociepleniem wyspy są bardzo nisko położone względem wody."
  =========================================================================
  Czyżby ta informacja sugerowała, że prom zawinął do jakiegoś portu, który już jest pod wodą?

 • drozd215a

  Oceniono 3 razy 1

  W związku ze wzrostem poziomu mórz spowodowanym globalnym ociepleniem wyspy są bardzo nisko położone względem wody......
  ---------
  No to, przyczynę zaginięcia, już poznaliśmy.

 • platynowa_lwica

  Oceniono 11 razy 1

  Czemu o tym niee mówią w telewizji? Tak bardzo są zatajane informacje? To nie wiadomo co się dzieje naprawdę na świecie. To aż straszne.

 • 31.februarius

  Oceniono 12 razy 0

  I Wy dopiero dzisiaj o tym piszecie?!
  No ale lepiej dziś, jak po ośmiu miesiącach ...

 • jozbieszczad

  Oceniono 13 razy -7

  ***Na państwo Kiribati składają się 33 bardzo płaskie atole. W związku ze wzrostem poziomu mórz spowodowanym globalnym ociepleniem wyspy są bardzo nisko położone względem wody.

  To przed tym globalny ociepleniem wyspy były położone o 0,5 cm wyżej .
  To robi różnicę ,zwłaszcza dla zaginionego promu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX