Nasi budowlańcy mogliby się od nich uczyć. W 9 godzin zrobili to, co innym zajęłoby tygodnie

Jedynie 9 godzin wystarczyło ponad 1,5 tys. chińskim pracownikom, by zmodernizować tory kolejowe w miejscowości Longyan. W ekspresowej akcji wykorzystano siedem pociągów i 23 koparki.

Około 1,5 tys. pracowników spędziło jedynie 9 godzin na modernizacji torów kolejowych na stacji w Longyan w prowincji Fujian w południowych Chinach. Prace polegały na połączeniu trzech głównych tras kolejowych z nową - podaje "Daily Mail".

 

W trakcie prac zainstalowano także sygnalizację świetlną i urządzenia monitorujące ruch. W pracach uczestniczyło siedem pociągów i 23 koparki. Jak tłumaczy odpowiedzialny za inwestycję Zhan Daosong, tak szybkie rezultaty były możliwe dzięki podzieleniu zespołu na siedem grup realizujących jednocześnie różne zadania.

Budowa nowej trasy kolejowej zakończy się pod koniec 2018 r. Będzie obsługiwała pociągi jadące z prędkością do 200 km/h.

Partia zdecydowała. Chiny nie chcą już być wielkim trucicielem i stawiają na zieloną energię

Więcej o:
Komentarze (81)
Chiny. W 9 godzin zmodernizowali tory kolejowe
Zaloguj się
 • new.joiner

  Oceniono 15 razy 9

  Odpowiem w imieniu PKP: nie da się!!

 • poljack

  Oceniono 16 razy 6

  wszystko zależy od kierownictwa u nas na jednego fizycznego przypada jeden umysłowy tyle ze ten pierwszy coś umie .

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 4

  jakby trzeba było pod dom jarkowi poprowadzić

  to nasi w sześć godzin by się uwinęli

 • komentator9876

  Oceniono 7 razy 3

  Osiedlowa uliczka na przedmieściach Frankfurtu nad Menem. Wyjeżdżam tą uliczką ok 7 rano do pracy i widzę że na parkingach przy tej ulicy stoją maszyny do robót drogowych. Ok 17 wracam tą samą uliczką i znów na parkingach stoją maszyny do robót drogowych. Różnica jest taka że na odcinku kilkuset metrów leży nowy asfalt. W Polsce takie prace trwają kilka tygodni. Podobne tempo prac widziałem w Irlandii z tym że tam takie prace robi się w nocy. Tymczasem w Polsce godzina 7 rano czyli początki porannego szczytu komunikacyjnego a panowie drogowcy wygradzają jeden z dwóch pasów ruchu na głównym wjeździe do Wrocławia i pracują do ok 16 zostawiając zamknięty pas do następnego dnia. Łatanie dziur w jezdniach w godzinach szczytu to też w Polsce standard.

 • Marek Biesaga

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystko zależy od organizacji i koordynacji zespołami ludzi. Tego w naszych uczelniach nie uczą , co najwyżej ogłupiania ciemnoty i bicia piany. To na pewno był bardzo precyzyjny plan rozpisany na minuty i precyzyjnie wykonany. Szacun !!!

 • marcin-karpin

  Oceniono 6 razy 2

  Londyn, remont ruchliwej drogi.
  Poniedzialek wieczór: droga zamknieta dla ruchu, maszyny zrywajá asfalt.
  Wtorek rano: asfalt zerwany, polozona jedna warstwa nowego asfaltu, droga otwarta dla ruchu.
  Wtorek wieczorem: droga zamknieta dla ruchu, kladzenie drugiej warstwy asfaltu.
  Sroda rano: robota ukonczona, lácznie z malowaniem pasów.
  to bylo 4 lata temu, przez 4 lata nie widzialem aby droga wymagala napraw/poprawek, a jest to droga o b. duzym natezeniu ruchu.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 2

  Koszt?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX