Tego jeszcze nie grali. Przemytnicy próbują przewozić kontrabandę bezzałogową drezyną

Przemytnicy z dnia na dzień stają się coraz bardziej pomysłowi. Tym razem do przemytu użyli (lub dopiero próbowali użyć) bezzałogowej drezyny. Powstrzymali ich białoruscy pogranicznicy.

O wyjątkowej kreatywności przemytników poinformował Biełsat. 11 stycznia automatyczny system monitoringu granicy wykrył pociąg jadący od strony Litwy. Poinformowany patrol żołnierzy wojsk granicznych postanowił powstrzymać pojazd. Jakieś 200 metrów od granicy Białorusi z Litwą żołnierze napotkali niewielki pojazd pędzący po torach. Jeden z patrolujących kopnął rozpędzone urządzenie, skutecznie wyrzucając je z torów.

Okazało się, że w głąb Białorusi próbowała przedostać się skonstruowana domowymi metodami drezyna. Pojazd ma bardzo prostą budowę. Za napęd odpowiada silnik elektryczny, zasilany dwoma akumulatorami. Na metalowej ramie rozłożona jest druciana siatka, na której zapewne układano kontrabandę.

Pojazd o oryginalnej konstrukcji jechał pusty. Pogranicznicy podejrzewają, że przemytnicy testowali nową trasę oraz nowy sposób transportu. Niewykluczone jednak, że pojazd wracał pusty już po rozładunku na Litwie. Drezyna będzie teraz dowodem w sprawie oskarżonych o przemyt. 

Więcej o:
Komentarze (29)
Przemyt papierosów bezzałogową drezyną
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 18 razy 12

  Jeden z patrolujących kopnął rozpędzone urządzenie, skutecznie wyrzucając je z torów.

  cyborg normalnie :-)

 • sector23

  Oceniono 8 razy 6

  W pojedynku: ludzka finezja vs technika - 1:0 dla finezji. W Europie Środkowo Wschodniej nie takie rzeczy przy pomocy szwagra, przecinaka i solidnego młotka oraz solidnego "kopa" się załatwia.....

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  "Poinformowala Bielsat"? Tam siedzi posadzona na stolku dyrektorskim coreczka palacowej kwoki prawniczej, Romaszewskiej i tego zmarlego co wycyckal panstwo na 240 tys. zl za swoja DOBROWOLNA antypanstwowosc?

 • azotanpotasu

  Oceniono 6 razy 2

  pkp testuje nowe pendolino

 • single_malt

  Oceniono 3 razy 1

  nic nowego. W 1994 roku niemeicki szantazysza Arnold Fukke ksywka Dagobert probowal uzyc podonego urzdzenia do transportu pieniedzy z okupu. Byl to prawdziwy geniusz techniczny i taktyczny ktory latami wodzil policje za nos swoimi niestandardowymi metodami.

 • bugaboo

  Oceniono 3 razy 1

  Zaminować torowisko.

 • wolak007

  Oceniono 4 razy 0

  Wysadzanie pociągów- reaktywacja?

 • adstr

  Oceniono 2 razy 0

  "w głąb Białorusi próbowała przedostać się [...] drezyna"
  Drezyna w ostatniej chwili zauważyła atakującego żołnierza, ale zanim pomyślała jak temu zaradzić została kopnięta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX