Trump odwołał wizytę na Wyspach. W powód, który podał sam mało kto jednak wierzy

Donald Trump nie przyjedzie w lutym na otwarcie nowej amerykańskiej ambasady w Londynie. We wpisie umieszczonym na Twitterze przywódca USA wyjaśnił, że "nie jest wielkim zwolennikiem" przeniesienia ambasady z Mayfair na południe Londynu.

Winą za złą decyzję obarczył administrację Baracka Obamy, mimo, że została ona podjęta za rządów George'a W. Busha.
Pobyt w Londynie miał być roboczą wizytą. Terminu oficjalnej wizyty państwowej jeszcze nie ustalono, mimo, że wystosowane przez królową Elżbietę zaproszenie do złożenia wizyty w Wielkiej Brytanii czeka od stycznia ubiegłego roku. Przekazała je Donaldowi Trumpowi premier Theresa May, która jako pierwsza odwiedziła w USA nowo zaprzysiężonego amerykańskiego prezydenta.

Według komentatorów jednym z powodów odkładania wizyty, a teraz odwołania przyjazdu do Londynu przez Donalda Trumpa, mogą być silne nastroje antyamerykańskie i związane z nimi możliwe protesty przeciw polityce i działaniom prowadzonym przez obecną administrację. Petycję z żądaniem odwołania zaproszenia amerykańskiego przywódcy na Wyspy podpisało milion osiemset tysięcy Brytyjczyków. Na złą ocenę prezydenta mają także wpływ jego krytyczne wypowiedzi pod adresem burmistrza Londynu Sadiqa Khana.

W tle spór o Jerozolimę 
Tłem decyzji Donalda Trumpa o odwołaniu udziału w uroczystości otwarcia nowej siedziby amerykańskiej ambasady jest różnica zdań pomiędzy Londynem i Waszyngtonem w kwestii uznania Jerozolimy za stolicę Izraela. Theresa May skrytykowała także decyzję Donalda Trumpa o opublikowaniu wideo radykalnej antymuzułmańskiej organizacji grupy Britain First.
Odnosząc się do decyzji o odwołaniu przyjazdu, rzecznik brytyjskiej premier oświadczył, że Donald Trump będzie zawsze mile widziany w Wielkiej Brytanii.

Ta decyzja Donalda Trumpa może podpalić cały Bliski Wschód

Więcej o:
Komentarze (66)
Donald Trump odwołał wizytę na Wyspach. W powód podany na Twitterze mało jednak kto wierzy
Zaloguj się
 • hanyszameryki

  Oceniono 13 razy 11

  A,basade sprzedala admnistracja Busha, a nie Obamy. Trump, to prymitiwyny i zaklamany cham.

 • ajg62

  Oceniono 10 razy 10

  Tramp to extremalny głupek z małym fiutem który za jedynego partnera do zabawy może mieć Kima - będą się licytować kto ma "większego" . Putin w porównaniu z Trumpem to potęga intelektu.

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 8

  Do nas niech przyjedzie. Królów kiczu to akurat my uwielbiamy. Będzie piknik. I zajefajne paski w telewizorze, że co prawda Trump zlikwiduje nam dostęp do latania do USA, ale robi to tylko i wyłącznie dla naszego dobra. Żeby nas Meksykanie nie pobili..

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 7

  Orang(e)utan znów pokazał swój geniusz. W sumie lubię go słuchać. To daje nadzieje. Jeśli taki prostak może zostać prezydentem to w zasadzie każdy może...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 6

  To przykre że światem rządzi właściciel hotel i kasyn...

 • led47

  Oceniono 9 razy 5

  No to trzeba zaprosic go do Polski. Tu jest serdecznie witany, jak zbawca i maryja z jezusem.
  Poprawimy mu humor? Moze opusci troche cenę za patrioty...

 • dziadekjam

  Oceniono 13 razy 5

  "Według komentatorów jednym z powodów odkładania wizyty, a teraz odwołania przyjazdu do Londynu przez Donalda Trumpa, mogą być silne nastroje antyamerykańskie i związane z nimi możliwe protesty przeciw polityce i działaniom prowadzonym przez obecną administrację."
  =========================================================================
  Może teraz wyznawcy wielkiego znaczenia Polski dla USA zrozumieją dlaczego megaloman Trump przyjechał do pPolski. Polska to chyba ostatnie państwo na świecie "robiące laskę" Yankesom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX