Chciała wypędzić z córki diabła, wepchnęła jej krzyż do gardła. Patrzyła, jak się wykrwawia

Juanita Gomez zamordowała córkę, bo myślała, że jest opętana przez diabła. Wepchnęła jej krzyż do gardła i patrzyła, jak 33-latka się wykrwawia. Niebawem usłyszy wyrok. Ławnicy już orzekli o jej winie.

Do wydarzenia doszło w sierpniu 2016 roku w Oklahomie. Juanita Gomez uznała, że jej córkę opętał diabeł. Postanowiła działać na własną rękę i zamiast wezwać księdza, wcieliła się w rolę egzorcysty. Kobieta wepchnęła córce do gardła krzyż oraz medalion i patrzyła, jak się wykrwawia.

"Mamrotała coś o diable"

Ciało 33-latki znalazł jej chłopak, Francisco Merlos. Przyszedł w odwiedziny i zobaczył, że jego dziewczyna leży posiniaczona i zakrwawiona na podłodze. Gdy zapytał Juanitę Gomez dlaczego nie wezwała pomocy, kobieta miała „mamrotać coś o diable i pieniądzach”, po czym stwierdzić wprost, że jej córka jest opętana. Gdy mężczyzna chciał wyjść z domu by wezwać policję, kobieta próbowała go zatrzymać. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, Juanita Gomez przyznała się do wszystkiego. Powiedziała, że ukrzyżowała córkę by wypędzić z niej diabła. Kobieta przyznała, że wepchnęła jej krzyż do gardła i patrzyła, jak wypływa jej krew z ust. Gdy zmarła, ułożyła jej ciało na znak krzyża, zaś na klatce piersiowej położyła kolejny krucyfiks. Dodatkowo Juanita Gomez miała pogryzione i posiniaczone ręce. Przyznała, że doznała ich w trakcie walki z córką.

Niebawem usłyszy wyrok

Jak podaje telewizja CBS, 51-letnia Juanita Gomez niebawem usłyszy wyrok. We wtorek ławnicy wysłuchali zeznań świadków, w tym chłopaka zamordowanej. Ukazano im dramatyczne nagranie rozmowy mężczyzny z ratowniczką telefonu alarmowego oraz zdjęcia zamordowanej kobiety. Ławnicy orzekli o winie Gomez i rekomendowali karę więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Prokurator Suzanne Lavenue w rozmowie z The Oklahoman powiedziała, że to sprawiedliwy werdykt. - Ofiara bardzo cierpiała. (…) Sprawczyni po dokonaniu morderstwa przebywała z jej ciałem przez cały dzień. Próbowała zatuszować swój czyn próbując zrzucić winę na córkę - powiedziała Lavenue. Dodała, że miejsce zbrodni wyglądało "jak z koszmaru", zaś materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości. Juanita Gomez czeka teraz na wyrok sądu.

 
 
Więcej o:
Komentarze (142)
USA: Juanita Gomez zamordowała córkę. Myślała, że jest opętana
Zaloguj się
 • artekketra

  Oceniono 43 razy 41

  Ważne że ocaliła jej nieśmiertelną duszę, jakby to ujął nowy minister zdrowia...

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 32 razy 28

  I krzyż nie zadziałał? Niemożliwe ... bo u nas Polsce działa wszędzie gdzie jest. W szkołach np. podnosi poziom wiedzy, w urzędach - poprawia obsługę petentów, w policji - zmniejsza przestępczość, a w sejmie - usuwa głupotę posłów. A w USA nie działa?

 • jaroslaw511

  Oceniono 21 razy 19

  Kolejna dewotka zademonstrowała poziom swojej empatii, moralności i tępogłowia.

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 19

  Mysle, ze Terlecki i jemu podobni; wszelkie Sobeckie, Kepy, Wrobelkowe, rodziny Kolakowskich z Gdanska, pielgrzymki cyklicznych spotkan podpalacowych , i inne, byliby zdolni do tego rodzaju ''wyczynow takze, gdy ich dzieci nie dostosuja sie do ICH 'wymogow' religijnych...

  Ciekawa jestem czy exorcysci Episkopatu tez to robia?

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 15

  Jak to "zamiast wezwać księdza" postanowiła działać na własną rękę? Usankcjonowano opętania?
  Zasadniczo składanie ofiar z własnych dzieci jest znane od czasów Abrahama, do którego sam bóg katolików rzekł: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę».
  Granica między głęboką wiarą a szaleństwem jest dość rozmyta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX