Chciała wypędzić z córki diabła, wepchnęła jej krzyż do gardła. Patrzyła, jak się wykrwawia

Matka zamordowała córkę. Myślała, że jest opętana

Matka zamordowała córkę. Myślała, że jest opętana (Fot. Youtube The Oklahoman)

Juanita Gomez zamordowała córkę, bo myślała, że jest opętana przez diabła. Wepchnęła jej krzyż do gardła i patrzyła, jak 33-latka się wykrwawia. Niebawem usłyszy wyrok. Ławnicy już orzekli o jej winie.

Do wydarzenia doszło w sierpniu 2016 roku w Oklahomie. Juanita Gomez uznała, że jej córkę opętał diabeł. Postanowiła działać na własną rękę i zamiast wezwać księdza, wcieliła się w rolę egzorcysty. Kobieta wepchnęła córce do gardła krzyż oraz medalion i patrzyła, jak się wykrwawia.

"Mamrotała coś o diable"

Ciało 33-latki znalazł jej chłopak, Francisco Merlos. Przyszedł w odwiedziny i zobaczył, że jego dziewczyna leży posiniaczona i zakrwawiona na podłodze. Gdy zapytał Juanitę Gomez dlaczego nie wezwała pomocy, kobieta miała „mamrotać coś o diable i pieniądzach”, po czym stwierdzić wprost, że jej córka jest opętana. Gdy mężczyzna chciał wyjść z domu by wezwać policję, kobieta próbowała go zatrzymać. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, Juanita Gomez przyznała się do wszystkiego. Powiedziała, że ukrzyżowała córkę by wypędzić z niej diabła. Kobieta przyznała, że wepchnęła jej krzyż do gardła i patrzyła, jak wypływa jej krew z ust. Gdy zmarła, ułożyła jej ciało na znak krzyża, zaś na klatce piersiowej położyła kolejny krucyfiks. Dodatkowo Juanita Gomez miała pogryzione i posiniaczone ręce. Przyznała, że doznała ich w trakcie walki z córką.

Niebawem usłyszy wyrok

Jak podaje telewizja CBS, 51-letnia Juanita Gomez niebawem usłyszy wyrok. We wtorek ławnicy wysłuchali zeznań świadków, w tym chłopaka zamordowanej. Ukazano im dramatyczne nagranie rozmowy mężczyzny z ratowniczką telefonu alarmowego oraz zdjęcia zamordowanej kobiety. Ławnicy orzekli o winie Gomez i rekomendowali karę więzienia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Prokurator Suzanne Lavenue w rozmowie z The Oklahoman powiedziała, że to sprawiedliwy werdykt. - Ofiara bardzo cierpiała. (…) Sprawczyni po dokonaniu morderstwa przebywała z jej ciałem przez cały dzień. Próbowała zatuszować swój czyn próbując zrzucić winę na córkę - powiedziała Lavenue. Dodała, że miejsce zbrodni wyglądało "jak z koszmaru", zaś materiał dowodowy nie pozostawiał wątpliwości. Juanita Gomez czeka teraz na wyrok sądu.

 
 
Kultowe ikony lat 90. Ciekawe, czy jeszcze je pamiętasz?
1/12Ta supermodelka występowała w teledyskach George'a Michaela i Prince'a. Wyróżnia ją charakterystyczny pieprzyk. To:
Zobacz także
 • 15.10.2018 r. Kolejka osób chcących dopisać się do rejestru wyborców Tysiące nowych wyborców dopisanych w stolicy. Mnożą się teorie spiskowe. Jest wyjaśnienie
 • Witryna spalonego sklepu oklejona plakatami Plakaty kandydatów PiS zawisły na zgliszczach podpalonego sklepu. "Brak empatii"
 • Samolot z Melanią Trump przerywa lot i zawraca do bazy. Na pokładzie 'dym i zapach spalenizny' Samolot z Melanią Trump przerywa lot i zawraca do bazy. Na pokładzie "dym i zapach spalenizny"
Komentarze (142)
USA: Juanita Gomez zamordowała córkę. Myślała, że jest opętana
Zaloguj się
 • artekketra

  Oceniono 43 razy 41

  Ważne że ocaliła jej nieśmiertelną duszę, jakby to ujął nowy minister zdrowia...

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 32 razy 28

  I krzyż nie zadziałał? Niemożliwe ... bo u nas Polsce działa wszędzie gdzie jest. W szkołach np. podnosi poziom wiedzy, w urzędach - poprawia obsługę petentów, w policji - zmniejsza przestępczość, a w sejmie - usuwa głupotę posłów. A w USA nie działa?

 • jaroslaw511

  Oceniono 21 razy 19

  Kolejna dewotka zademonstrowała poziom swojej empatii, moralności i tępogłowia.

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 19

  Mysle, ze Terlecki i jemu podobni; wszelkie Sobeckie, Kepy, Wrobelkowe, rodziny Kolakowskich z Gdanska, pielgrzymki cyklicznych spotkan podpalacowych , i inne, byliby zdolni do tego rodzaju ''wyczynow takze, gdy ich dzieci nie dostosuja sie do ICH 'wymogow' religijnych...

  Ciekawa jestem czy exorcysci Episkopatu tez to robia?

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 15

  Jak to "zamiast wezwać księdza" postanowiła działać na własną rękę? Usankcjonowano opętania?
  Zasadniczo składanie ofiar z własnych dzieci jest znane od czasów Abrahama, do którego sam bóg katolików rzekł: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę».
  Granica między głęboką wiarą a szaleństwem jest dość rozmyta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje