Polak zamordował współwięźnia w norweskiej celi. Chciał oczyścić świat z pedofilów

To prawdopodobniej w tej kuchni więzienia Ringerike doszło do morderstwa

To prawdopodobniej w tej kuchni więzienia Ringerike doszło do morderstwa (https://vimeo.com/album/2913002/video/98197781, Kriminalomsorgen region s?r)

56-letni mężczyzna o polsko-norweskim pochodzeniu usłyszał w Norwegii wyrok 21 lat więzienia za morderstwo, którego dokonał w lutym ubiegłego roku. Zabił współwięźnia, skazanego za pedofilię.

Najbliższych 21 lat spędzi w więzieniu w Norwegii 56-letni mężczyzna o polsko-norweskich korzeniach - podaje portal Nrk.no. Mężczyzna usłyszał wyrok w związku z zabójstwem, którego dokonał w lutym ub.r. w więzieniu Ringerike w miejscowości Tyristrand.

Jak tłumaczył śledczym 56-latek, postawił sobie za cel zabijanie pedofilów, co nazywał "polowaniem na świnie". Już odsiadywał wyrok za zamordowanie dozorcy w miejscowości Oppsal w 2014 r. Za kratkami poznał swoją przyszłą ofiarę - 58-letniego mężczyznę skazywanego wcześniej kilkukrotnie za przestępstwa związane z pedofilią.

Polak miał przygotowywać się do morderstwa przez 2-3 tygodnie, planowaną datę zaznaczył nawet w swoim kalendarzu. Więzienne książki dotyczące anatomii miały pomóc mu w wybraniu formy morderstwa - podaje portal Itromso.no. Noc przed zdarzeniem spędził na ostrzeniu noża. Do morderstwa doszło w kuchni. Mężczyzna zamierzał zabić także dwóch innych współwięźniów, ale ci zdołali uciec.

56-latek zapowiada apelację od wyroku. Norweskie media podają, że nie okazał żalu.

A tak na reportażu opublikowanym w sieci trzy lata temu prezentowało się więzienie Ringerike, w którym doszło do zabójstwa:

Wystarczy kilka minut, żeby uratować komuś życie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że...

Biel. Quiz wiedzy ogólnej
1/15Dźwięk wydawany przez bociana białego nazywamy:
Zobacz także
  • Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów - Warszawa Wybory samorządowe 2018 - kandydaci Warszawa
  • Psalm 'Pan miłuje prawo i sprawiedliwość' "Pan miłuje prawo i sprawiedliwość" - usłyszą wierni w kościołach. To zbieg okoliczności
  • Kraków. Kto zostanie prezydentem Krakowa? Wybory samorządowe 2018. Kto wygra w Krakowie? Podsumowanie sondaży

Najnowsze informacje