Uczeń australijskiej podstawówki bawił się w piaskownicy. Znalazł jaja bardzo jadowitego węża

W piaskownicy w jednej z australijskich podstawówek znaleziono kilkadziesiąt jaj węża. Okazało się, że należą do jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie.

Pod koniec grudnia 2017 roku pracownicy organizacji FAWNA, która zajmuje się ochroną środowiska, zostali wezwani do katolickiej podstawówki im. Świętego Józefa w miejscowości Laurieton, 350 kilometrów na północ od Sydney.

Jeden z uczniów, bawiąc się w znajdującej się na terenie szkoły piaskownicy, znalazł jaja niewiadomego pochodzenia. Gdy pracownicy organizacji FAWNA przyjechali na miejsce, znaleźli kilkadziesiąt jaj i siedem gniazd węża Pseudonaja textilis, który jest jednym z najbardziej jadowitych na świecie.

Nawet młode osobniki są niebezpieczne

Nawet młode osobniki tego gatunku mogą być bardzo niebezpieczne.

- Osobniki, które dopiero co się wykluły, mogą stanowić zagrożenie dla ludzi. Nie są tak jadowite jak dorosłe węże, jednak gdyby któryś z nich ukąsił dziecko, musiałoby zostać natychmiast przewiezione do szpitala - powiedziała w rozmowie z portalem news.com.au Yvette Attleir, pracownica FAWN-y, która brała udział w odkopywaniu jaj.

Początkowo 20 grudnia pracownicy organizacji usunęli z piaskownicy 12 jaj. Gdy zaczęli kopać dalej, poza miejscem, które wskazało dziecko, okazało się, że jest ich znacznie więcej. Łącznie wykopano 43 jaja. Wolontariusze FAWNY potrzebowali trzech poranków, by całkowicie oczyścić piaskownicę z jaj. Ich zdaniem, wszystkie należały do jednego osobnika z gatunku Pseudonaja textilis.

Pracownicy FAWNY zapewnili, że przewieźli jaja w bezpieczne miejsce, z daleka od terenów zamieszkiwanych przez ludzi, gdzie węże się wykluły.

 

Mrówki wcale nie są takie pracowite

Więcej o:
Komentarze (40)
Australia: uczeń bawił się w piaskownicy i znalazł jaja węża
Zaloguj się
 • makvelithedon7

  Oceniono 36 razy 16

  Oczywiście nie można było napisać w tytule, że zdarzenie miało miejsce w Australii, bo wtedy nikogo by to nie zdziwiło i prawie nikt by nie kliknął. Przyzwyczaiłem się do takich standardów dziennikarskich na plotku i sport.pl, ale na dziale wiadomości to coś nowego. Nie idźcie tą drogą!

 • piotrt707

  Oceniono 18 razy 8

  Co za poziom informacji !!

 • gaz-wegaz

  Oceniono 10 razy 6

  Też mi ale: przyjechali i zabrali.
  My jaja jadowitego węża mamy od lat codziennie :(

 • y0rg

  Oceniono 8 razy 2

  No i co z tego , Tam to normalka, tylko dlaczego umieszczacie te bzdety?

 • kocurxtr

  Oceniono 7 razy 1

  sensacja to będzie, jak w Gazecie napiszecie artykuł na porządnym dziennikarskim poziomie ...

  łowcy klików a nie dziennikarze ...
  bujajcie się z takimi 'newsami'

 • Zbigniew Romik

  0

  Sensacją może być że uczniowie w Szkole Podstawowej bawią się w piaskownicy.Jadowite węże to tam normalka,są prawie wszędzie.

 • swietyszczur

  0

  Szyszko takie jaja by od razu rozstrzelal

 • quinquedactylus

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze że go nie pogryzły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX