"Gigantyczna kula ognia". Katastrofa morska u wybrzeży Chin. 32 osoby "uznane za zaginione"

Panamski tankowiec z transportem irańskiej ropy zderzył się z innym statkiem u wybrzeży Chin. Po uderzeniu na tankowcu błyskawicznie wybuchł pożar.

32 członków załogi tankowca uznano za zaginionych. To 30 obywateli Iranu i dwóch marynarzy z Bangladeszu. Według komunikatu chińskiego ministerstwa transportu załogę drugiego statku - liczącą 21 osób - udało się uratować.

Tankowiec Sanchi pływał pod banderą Panamy. Statek, z którym się zderzył, ma port macierzysty w Hongkongu. Służby ratunkowe zauważyły w rejonie katastrofy plamy ropy, rozlane na powierzchni morza. Do kolizji doszło o zmroku niecałe 300 kilometrów od ujścia rzeki Jangcy.

Więcej o:
Komentarze (29)
Tankowiec z irańską ropą zderzył się ze statkiem u wybrzeży Chin
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 5 razy 5

  Małpa się skaleczyła brzytwą.

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 2

  Dodać do "tego" dym z niedzielnych kadzideł i pochodzenie "zjawisko CO2" mamy rozpoznane.

 • true_lysander

  Oceniono 4 razy 2

  PS. Tankowiec podawał jako port docelowy Daesan w Korei, port blisko granicy z Koreą Północną, przy czym w przeszłości Iran wielokrotnie potajemnie dostarczał ropę reżimowi młodego dyktatora. Często z potajemnym przeładunkiem na otwartym morzu. Całość zdarzenia zaczyna nabierać nowego znaczenia , szczególnie iż nawet ONZ nałożyła sankcje na statki Korei Płn ostatnio, lecz nie na wszystkie a tylko na część. Ktoś(pomarańczowy?) mocno nie chce by jakakolwiek ropa dotarła do Kim'a. Tylko ludzi szkoda...

 • true_lysander

  Oceniono 3 razy 1

  Przypomina się "Wodny Świat" z Kevinem Costnerem.

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  nachlani albo naćpani nic innego !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX