Półnaga "sekstremistka" Femen w Watykanie. Chwyciła figurkę Jezusa na pl. św. Piotra [WIDEO]

Półnaga aktywistka z Femen przeskoczyła barierki otaczające szopkę bożonarodzeniową na watykańskim pl. św. Piotra i chciała zabrać figurkę Jezusa. Natychmiast zatrzymali ją policjanci.

Do incydentu doszło mniej więcej dwie godziny przed bożonarodzeniowym wystąpieniem papieża Franciszka do kilkudziesięciu tysięcy wiernych zgromadzonych na placu świętego Piotra. 

Jak relacjonował fotoreporter Reutera, działaczka z feministycznej grupy Femen po przeskoczeniu barierek ruszyła w kierunku szopki. Na nagich plecach miała napis "Bóg jest kobietą". Wykrzykując to samo hasło chwyciła figurkę Jezusa. Dosłownie ułamki sekundy później obezwładnili ją policjanci. 

Femen w Watykanie -  "sekstremistka Alisa Winogradowa"

Grupa Femen podaje, że zatrzymana to "sekstremistka Alisa Winogradowa". Podobny incydent z jej udziałem miał miejsce w Watykanie trzy lata temu - wtedy też udało jej się chwycić figurkę Jezusa.

Na poniższym filmie Russia Today widać poniedziałkowy incydent na placu świętego Piotra:

 

Celem założonej na Ukrainie grupy Femen, jak deklarują aktywistki organizacji, jest "pełne zwycięstwo nad patriarchatem". 

Donald Trump wysyła Amerykę w kosmos. Eksploracja Wszechświata to kolejny cel prezydenta USA

Więcej o:
Komentarze (218)
Aktywistka Femen w Watykanie. Chwyciła figurkę Jezusa
Zaloguj się
 • cometto-pl

  Oceniono 31 razy 9

  "Celem założonej na Ukrainie grupy Femen, jak deklarują aktywistki organizacji, jest "pełne zwycięstwo nad patriarchatem" - tak, to na pewno w tej chwili największy problem na Ukrainie!

 • elenem

  Oceniono 14 razy 8

  No to była prawdziwa "szopka." :)) Drze sie jak opętana wariatka, a moze istotnie jest.

 • yacie

  Oceniono 37 razy 7

  Niech tak wskoczy do meczetu i zobaczy co z niej zostanie. Odwagę ma tylko do wiary chrześcijańskiej.

 • hejter-skejter

  Oceniono 34 razy 6

  Trzeba przyznać, że szopka nad wyraz gustowna. Jakiś producent krasnali ogrodowych dostał ekstra zamówienie z Watykanu.

 • 55pagus

  Oceniono 15 razy 5

  Jako instytucja ekspansywna, dążąca do podporządkowania świata Bożemu Królestwu, czyli sobie, Kościół może się lekko niepokoić. W dalszym ciągu większość Polaków jest poddawana religijnej formacji od dziecka, ich dusze zatruwane są uzależniającym jadem poczucia winy. Póki co kościelna instytucja jest u nas prawie wszechobecna. Mało co się otwiera, żeby nie było tam księdza z kropidłem, a państwowe uroczystości bez mszy wydają się jakąś zupełną abstrakcją.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 21 razy 5

  Dopóki nie zaczną kastrować facetów z pobudek ideologicznych to co wyczyniają te ekstremistki z Femenu jest nawet zabawne.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 8 razy 4

  To ta grupa, którą tak się zachwycała Wyborcza, gdy obrażały Putina?

  A reszta grupy? dorosła? wyleczyła się?

 • sisterofmercy007

  Oceniono 20 razy 4

  Miła Redakcjo, dajcie na główną stronę artykuł o pani Małgorzacie ze Szczawy, która na święta przyjęła 37 uchodżców z Czeczenii...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX