To pies czy niedźwiedź? Wielu uwierzyło w hybrydę gatunków z Rosji. A prawda jest smutna

Zdjęcie zwierzęcia z ciałem psa i głową niedźwiedzia obiegło sieć niemal na całym świecie. Zwierze znalezione na ulicy rosyjskiego Czelabińska okrzyknięto "tajemniczym stworzeniem" i wielu uwierzyło, że to faktycznie hybryda dwóch niespokrewnionych ze sobą gatunków.

Portale z całego świata pokazywały zdjęcie zwierzęcia i zastanawiano się, czy jest to niedźwiedź, czy może jednak pies. Jak podaje "The Siberia Times", prawda jest o wiele bardziej przyziemna. "Miedwiebaka" - połączenie słów "miedwied" (niedźwiedź) i "sobaka" (pies) - okazuje się być ofiarą nieodpowiedzialnych hodowców.

Schronisko Nasz Dom, do którego trafiło zwierze uważa, że miejscowi handlarze psami skrzyżowali psa rasy chow chow z kundlem.

Skąd wiadomo, że to chow chow? Domyślono się tego dzięki niebieskiemu językowi psa, charakterystycznej cesze tej rasy. Domysły wolontariuszy potwierdził doświadczony hodowca rasy - "Miedwiebaka" to połączenie chow chow i kundelka z długą kufą, czyli po prostu pyskiem.

 

- Pies jest przerażony. Szukamy dla niego bardzo doświadczonych opiekunów, ale na razie bez skutku. To "źle wyhodowany" chow chow. Na bazarach nieodpowiedzialni hodowcy sprzedają szczeniaki, niby czystej rasy. Później okazuje się, że wyrasta coś takiego i pies jest wyrzucany jak zepsuta zabawka - powiedziała Polina Kefer, wolontariuszka schroniska.

Pies przeszedł poważną traumę i ze strachu atakuje. Zdaniem Kefer minie jeszcze wiele miesięcy zanim zwierzę się zsocjalizuje. Schronisko szuka dla niego opiekunów, którzy będą gotowi pracować z psiakiem i pomogą mu odbudować zaufanie do ludzi.

Więcej o:
Komentarze (54)
Rosja: Pies, który wygląda jak niedźwiedź
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 49 razy 29

  U nas pisowscy hodowcy skrzyżowali konstytucję z opłatkiem - bardzo dobrze się łamie, tak im dopomóż bóg.

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 15

  Normalny pies, Nie ma co się czepiać.....

 • tetradrachma

  Oceniono 39 razy 13

  Ino patrzeć, a skrzyżują Pawłowicz z Prezesem. Niebezpieczeństwo, że mogą z....Tarczyńskim.

 • w_pis-du

  Oceniono 15 razy 9

  Prawda jest smutna. Nie ma gorszego zwierzęcia niż człowiek.

 • nienoto

  Oceniono 10 razy 8

  Co jest w tym smutnego? Przecież okazało się że to pies- zwykły mieszaniec...
  I nie ma czegoś takiego jak czysta rasa psa... To wszystko tylko eksperymenty ludzi...
  Czasami bardzo głupie... Nie cierpię tych psich rasistów... Pies to jeden gatunek, tak jak ludzie,
  może krzyżować się dowolnie

 • rozterka47

  Oceniono 12 razy 4

  Ludzie to potwory.

  Komentujący tez.

 • anmur-49

  Oceniono 3 razy 3

  "Pies jest przerażony" -Zabraliśmy "Snooki", sunię rasy "alaskan klee kai" ze schroniska. Była jak się dowiedzieliśmy pieskiem "po przejściach", trzy razy była odsyłana z domu tymczasowego pod zarzutem, że jest agresywna. Tymczasem, jak zaobserwowaliśmy - Snooki była po prostu zestresowana, przestraszona, więc na sytuacje gdy czuła się zagrożona reagowała agresją, ale umiarkowaną. Nie atakowała, tylko ze złością warczała, zasymulowała atak, po czym podwijała ogon i się chowała. Objawy jak mi się wydaje wyraźnie świadczące, że przedtem (pewnie w pierwszym domu) była traktowana okrutnie. Cóż, u nas Snooki jest już trzeci rok. Nigdy najmniejsza krzywda jej tu nie spotkała, no to całe zestresowanie naprawdę bez śladu minęło. Psina jest przemiła, wszystkim, również gościom przyjazna i po prostu kochana.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 3 razy 3

  ruSScy idioci...

  “Muszę wyrazić swoją smutną opinię o człowieku rosyjskim – ma on tak słaby system mózgowy, że nie jest zdolny do postrzegania realnej rzeczywistości. Dla niego istnieją tylko słowa. Jego odruchy warunkowe są skoordynowane nie z działaniami, a ze słowami”.

  (Iwan Pawłow – akademik rosyjski, fizjolog.)

  “rosjanie to nie naród, a bydło, cham, dzika orda morderców i złoczyńców”.
  (Michaił Bułhakow – rosyjski pisarz).

  “Najważniejszym miernikiem sukcesu narodu rosyjskiego jest jego sadystyczne okrucieństwo”. (Maksym Gorki – rosyjski

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Miedw iebaka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX