Uciekinier z Korei Płn. miał jedno, osobliwe życzenie. Spełnił je śmiertelny wróg reżimu Kima

25-letni żołnierz, który uciekł z Korei Północnej, został ciężko raniony podczas swojej ucieczki. Jest teraz karmiony wyłącznie dożylnie. Miał natomiast jedno życzenie, które spełniła południowokoreańska firma.

Żołnierz z Korei Północnej, którego po ucieczce odratowały południowokoreańskie służby, był w bardzo ciężkim stanie. Postrzelono go kilkakrotnie, a jego organizm wyniszczały pasożyty i żółtaczka. Jak dotąd był karmiony dożylnie, przyjmował tylko płyny.

Zobacz wideo z ucieczki z Korei Północnej >>>

Jedno życzenie

Miał jedno życzenie - chciał, żeby pierwszym stałym pokarmem, który przyjmie po rekonwalescencji, były czekoladowe ciastka produkowane przez południowokoreańską firmę. Ich producent, Orion Confectionery, stanął na wysokości zadania. Zapewnią mu dożywotni zapas ciastek - informuje "Korea Times".

25-latek nie może jeszcze normalnie jeść, jednak na tę chwilę do szpitala trafi 100 pudełek jego ulubionych słodyczy. - Wiemy, że żołnierz nie będzie mógł ich teraz zjeść, ale w pewnym zrobiliśmy to z myślą o personelu szpitala - powiedział rzecznik Orion Confectionery. Firma zapewniła, że żołnierz będzie otrzymywał słodycze do końca życia za darmo.

Ciastka - towar luksusowy

Północnokoreański żołnierz miał wspomnieć o ciastkach chwilę po przebudzeniu po operacji. Zapytany skąd zna te słodycze wytłumaczył, że niektórzy mieszkańcy Korei Północnej zdobywali je z zamkniętego w zeszłym roku obszaru przemysłowego Kaesong.

Brawurowa ucieczka

W listopadzie z Korei Północnej przez linię demarkacyjną uciekł na Południe żołnierz. Koledzy z armii oddali do niego kilkadziesiąt strzałów, kilka było celnych. Żołnierz w krytycznym stanie trafił do szpitala. Z jego ciała wyjęto pięć kul.

Jak poinformowali lekarze, którzy walczyli o życie mężczyzny był on zarażony wieloma pasożytami. Wyjęto je przy okazji operacji ratującej życie pacjenta. Lekarze zdradzili, że najdłuższy z nich miał 27 centymetrów długości. - Coś takiego widziałem tylko w podręczniku - opowiadał chirurg.  

Szacuje się, że co roku z Korei Północnej ucieka około tysiąca osób. Zdecydowana większość wykorzystuje do tego granicę z Chinami. Ucieczka przez silnie pilnowaną linię demarkacyjną ma słabe szanse powodzenia.

Więcej o:
Komentarze (44)
Uciekł z Korei Płn. będzie dostawał ciastka do końca życia
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 41 razy 23

  Polska ma pasożyta o podobnych rozmarach co KRLD - i też mu pomniki stawiają.

 • czytakczynie12

  Oceniono 31 razy 19

  Kiedyś patrzyliśmy na ten kraj jak na dziwoląga, a teraz nasz kraj staje się dziwnym krajem dla cywilizowanego świata. Tam ludzie dostawali spazmu i płakali hurtowo po śmierci ich "wodza" i my się dziwiliśmy, a u nas co się teraz dzieje- comiesięczne seanse. Jakie to jest dopiero dziwowisko, ta drabinka, te przemowy i ludzie, tak to nasi rodacy, którzy z uwielbieniem słuchają każdego słowa, każdego krzyku nienawiści z ust naszego "wodza". No i te zmiany, te podłe zmiany, to łamanie prawa i hurtowe uwielbienie dla każdego aktu podłości, dla niszczenia państwa prawa, wycinki Puszczy, niszczenia kraju na każdym polu. Im więcej zła tym większe uwielbienie.

 • martazmijka

  Oceniono 33 razy 19

  Jak niewiele trzeba, żeby uszczęśliwić człowieka. Ludzie ludziom zgotowali...los, a właściwie jeden dyktator..

 • justas32

  Oceniono 24 razy 12

  Uciekł dla ciastek ? To to jeszcze nic. My dla 10 % podwyżki cen cukru obaliliśmy komunę - a w proteście przeciwko stale rosnącej zamożności i poziomowi życia, wybraliśmy sobie PIS ...

 • ogniesteoczy

  Oceniono 16 razy 8

  a my mamy swoich IQ zero co chcą wielkiej niepodległej polski.
  No właśnie tak to się kończy.
  Będą wam się ciecie popierający pisuary śniły takie ciastka po nocach.
  Jak tylko wyjdziemy z UE i obrazimy się na wszystkich.

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 5

  I to jest mysl... wprowadzic embargo na notesiki i zalac ich tymi ciaskami... rezim upadnie po 2ch godzinach...

 • loneman

  Oceniono 7 razy 5

  A u nas dostalby Kukiza w darze bo nasi jezykow "nie umiejom" co nie przeszkadza byc niby najmadrzejsymi (zwlaszcza przy stolke z flaszka - po kazdej kolejce "wiedza" madralow wzrasta w tempie wykladniczym:/) a mimo to idiotow dopuscili do wladzy i nadal czekaja co z tego wyniknie..

 • kisssmyass

  Oceniono 9 razy 3

  s jak już biedaczek będzie mógł normalnie jeść to się zatruje swoimi ukochanymi ciasteczkami. Albo zapcha się nimi tak że zrobi się otyły i umrze w wielkich cierpieniach po długich chronicznych chorobach na który kompanie farmaceutyczne zarobią krocie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX