"To było przerażające, wyglądało upiornie". 332 osoby na pokładzie z objawami ciężkiego zatrucia

332 osoby zmagały się z chorobą układu pokarmowego podczas rejsu luksusowym statkiem "Independence of the Seas" po Karaibach. Jednostka we wtorek wypłynęła z Florydy, by powrócić do macierzystego portu po pięciu dniach.

Według komunikatu armatora ''Caribbean'' wciąż nie wiadomo, dlaczego tak wielu pasażerów, podczas rejsu zmagało się z zaburzeniami żołądkowymi. W tej sprawie zostanie przeprowadzone specjalne śledztwo. Dolegliwości dotknęły
blisko 6 procent z wszystkich osób przebywających na pokładzie. Została im zapewniona pomoc lekarza oraz odpowiednie leki, które nie wymagają recepty - podkreśla armator.

Amerykańskie media cytują dramatyczne relacje pasażerów, którzy opisują niecodzienne sceny. Wiele osób, zmagających się z wymiotami i biegunką, w jednym czasie zgłaszało się do lekarza. - To było po prostu przerażające i wyglądało upiornie - opisywał pasażer, którego 15-letni syn zszedł z pokładu "Independence of the Seas" z objawami ciężkiego zatrucia.

 

 Część uczestników wycieczki uważa, że chorych było dużo więcej, niż oficjalnie podał ''Caribbean''. Statek, na którym doszło do zatrucia, w całości zostanie teraz zdezynfekowany i poddany specjalistycznemu czyszczeniu.

Więcej o:
Komentarze (57)
"To było przerażające, wyglądało upiornie". 332 osoby na pokładzie z objawami ciężkiego zatrucia
Zaloguj się
 • durnomierz

  Oceniono 24 razy 14

  Trzeba zacząć od tego, że to wcale nie jest "luksusowe". Luksus polega na ekskluzywności. Pływające blokowisko wielkości małego miasta jest zaprzeczeniem luksusu!

 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 15 razy 7

  Statek „Independence of the Seas” tym samym wybił się na pierwsze miejsce w dorocznym rankingu „Najbardziej śmierdzące statki planety” czasopisma Forbes. Kapitan otrzymał order w kształcie deski klozetowej, a w Wenecji czujny jak zwykle nadzorca portu przypiął zdjęcie „Independence of the Seas” to korkowej tablicy z napisem „Tych statków nie obsługujemy”.

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 5

  Nie bardzo rozumiem potrzebę spędzania wolnego czasu w takim pływającym falowcu, ale ja się wychowałem w blokowisku.

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  Czy biegunka moze byc przerazajaca??... to jaki jest poziom dziennikarstwa w Agorze, jezeli taki news trafia na pierwsza strone?? ... to dopiero przeraza

  Aha niezgodnie z zaleceniami portalu gazeta.pl, mam poinstalowane wszelkie blokady reklam i filmikow... wiec nie liczcie mojego kliku do statystyki... dla reklamodawcow

 • a.k.traper

  Oceniono 13 razy 3

  Drogie sranie im wyszło.

 • feurig59

  Oceniono 13 razy 3

  Te gów...ne statki zasr...ją środowisko w stopniu wręcz niesłychanym. precz z tym shitem!

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 2

  pływające blokowisko
  jaki jest sens takiej podróży ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX