Tajemnicza łódź podwodna porzucona na morzu. Nie wiadomo, co jest w środku

Ekwadorski rybak natknął się na niezidentyfikowaną łódź podwodną. Nie wiadomo, do kogo należała, ani co znajduje się w środku. Jednostka tonęła i została porzucona przez załogę.

O znalezisku poinformowała w piątek ekwadorska marynarka. Rybak dostrzegł jednostkę około 30 kilometrów od półwyspu Santa Elena. Mierzący 8-10 metrów statek tonął i został porzucony przez załogę - informuje TVN 24.

 

Na miejscu zjawiła się straż przybrzeżna, która pilnowała łodzi przez całą noc. Służby podkreślały, że znalezisko było zaskakujące. Obiekt odholowano do wojskowego portu w Salinas. Nie wiadomo, kto płynął jednostką, ani do kogo należy. Tajemnicą jest też zawartość łodzi. Zajrzenie do środka planowane jest dopiero w wojskowym porcie.

Przemyt?

Podejrzewa się, że porzucona łódź mogła należeć do przemytników lub karteli narkotykowych. Już wcześniej zdarzało się, że narkotyki były przemycane podwodnymi jednostkami w Ameryce Środkowej, więc niewykluczone, że tak mogło być w tym przypadku. 

Odebrano siedem "sygnałów satelitarnych" najpewniej pochodzących z zaginionego okrętu podwodnego. Akcja poszukiwawcza trwa

Więcej o:
Komentarze (58)
Ekwador: tajemniczy okręt podwodny. Przemycali narkotyki?
Zaloguj się
 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 32 razy 30

  Nie cierpię pogoni za sensacją. To zwykły lądownik statku międzygalaktycznego superinteligentnej cywilizacji, a wy tu opowiadacie niestworzone historie o kartelach narkotykowych.

 • Jan Witoldowicz

  Oceniono 35 razy 25

  Słynna stocznia w Radomiu produkuje takie w najgłębszej tajemnicy. Łódź z miejscem dla kota przechodzi już tajne próby na Bałtyku. Problemem jest tylko zapewnienie miejsca na żwirek i karmę, w ilości pozwalającej na rejs do Turcji.

 • pepe_papa

  Oceniono 19 razy 17

  Maciarenko testował próbę ucieczki.

 • dramaturgwasilyj

  Oceniono 31 razy 17

  Tonąca łódź, którą opuszczają ludzie? Czy czasem nie nazywała się „Polska”?

 • mer-llink

  Oceniono 11 razy 11

  To wysokotechnologiczny i śmiertelnie uzbrojony okręt podwodny zamówiony przez Pan MAcierewicza Antoniego dla Polskiej Marynarki WOjennej do pływania po Bałtyku. Przechodził próby morskie na Pacyfiku, żeby nie podgladał ich rosyjski wywiad. Pierwszy okręt flotylli PanaMAcierewiczowej noszący oczywiście imię 'Prezydenta Tysiąclecia Kaczyńskiego Lecha" (wszystkie okręty z tej flotylli będa nosiły to samo, jedno, słuszne imię.).

 • heliheli

  Oceniono 15 razy 9

  to lodz tego homofoba i palanta cejrowskiego ... chcial sie osiedlic w ekwadorze ale go madrzy lokalni ludzie wykopali , zanim jeszcze zaczal im zatruwac atmosfere

 • kibelki4

  Oceniono 8 razy 8

  To ORP KOT zwodowany i testowany przez Radomską stocznie imienia Lecha Kaczyńskiego.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 7

  wygląda mi to na kajak pełnomorski ---no ale każdy widzi co chce,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX