Zagadkowa śmierć znanej pary miliarderów w Kanadzie. Ich zwłoki leżały w piwnicy

Tą tajemniczą śmiercią żyje cała Kanada - w piwnicy luksusowego domu w Toronto znaleziono martwych Barry'ego i Honey Shermanów, właścicieli giganta przemysłu farmaceutycznego - koncernu Apotex.

Ciała Shermanów w piątek odnalazł agent nieruchomości. Małżeństwo niedawno wystawiło ten dom za sprzedaż za 6,9 miliona dolarów kanadyjskich (5,4 mln amerykańskich). 

- Okoliczności ich śmierci są podejrzane - powiedział policjant David Hopkinson na specjalne zwołanej konferencji prasowej. Nie zdradził szczegółów, nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy na zwłokach znajdują się obrażenia. Podkreślił za to, że w domu nie ma śladów włamania.

Minister zdrowia prowincji Ontario - Eric Hoskins - napisał w mediach społecznościowych, że małżeństwo Shermanów było jego "bliskimi przyjaciółmi i wspaniałymi ludźmi". Kondolencje rodzinie i przyjaciołom rodziny złożył m.in. premier Kanady Justin Trudeau.

Barry Sherman założył Apotex w 1974 roku, razem z dwoma kolegami. To obecnie największy kanadyjski koncern farmaceutyczny. Siłę i fortunę firmy zbudował na produkcji leków generycznych, czyli zamienników.

Ostatnio magazyn "Canadian Business" umieścił Shermanów na 15. miejscu na liście najbogatszych Kanadyjczyków. Ich majątek oszacowano na 3,65 miliarda dolarów amerykańskich.

Barry Sherman znany był również z działalności charytatywnej - potrzebującym oddał prawie 40 milionów USD, wspierał też partię premiera Trudeau.

Nowa ustawa o dostępie do broni autorstwa PiS. "Przecież to jest jakieś kompletne szaleństwo"

Więcej o:
Komentarze (58)
Barry i Honey Sherman nie żyją. Ciała miliarderów w piwnicy
Zaloguj się
 • doomsday

  Oceniono 7 razy 1

  Ktoś ich powiesił , oboje, bezpośrednio przy basenie pływackim w ich luksusowym i wielkim domu.
  Jak przyjechała policja, to jeszcze wisieli, trzeba było odcinać. Dziwne, że dom właśnie teraz wystawili na sprzedaż. Może coś czuli i chcieli się ulotnić, nie zdążyli. Załatwił ich na pewno ktoś bliski, który znał dom, zwyczaje i systemy alarmowe. Kolejny przykład na to, że pieniądze, zwłaszcza te duże przynoszą tylko nieszczęścia , morderców i cierpienie .

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 0

  Cholera. W Ameryce Północnej (USA i Kanada) naprawdę jakiś zapalony gracz "The Derby Dead Pool" cheatuje.

 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 4 razy -2

  Chyba ktoś źle przetłumaczył. To byli milionerzy nie miliarderzy

 • genia50

  Oceniono 8 razy -2

  Państwo powinno dbać o bezpieczeństwo wszystkich obywateli, ale ostatnio bogaci czuli się bezpieczniej od zwykłych obywateli, zamknięci w luksusowych samochodach , obwarowanych willach, rzadko bez ochrony na ulicy. A jednak każdy może trafić na niebezpieczeństwo, warto więc nie oszczędzać na ochronie i zapewnianiu porządku w państwie.

 • kresedebarg

  Oceniono 3 razy -3

  umrzeć w takiej piwnicy, to nie byle co

 • vidi12

  Oceniono 10 razy -4

  To początek rewolucji pracowniczej

 • spector1

  Oceniono 10 razy -4

  " Nie ma Boga, wolnej woli, altruizmu i moralności" - tak pisał Barry Sherman.
  Okazało się jednak, że istnieje sprawiedliwość.

  Spector

 • doomsday

  Oceniono 9 razy -5

  Pewnie syn, jak to było w przypadku Jaroszewiczów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX