Miał dosyć korków na drodze, więc wziął sprawy w swoje ręce. Władzom się to nie spodobało

Korki po drodze do pracy potrafią zajść za skórę. Jeden z mieszkańców Lianygugang w Chinach postanowił jednak wziąć sprawy w swoje ręce i zaopatrzył się w puszkę białej farby, aby poprawić ruch w swojej okolicy.

Nagranie z ulicznego monitoringu przedstawia mężczyznę, który w biały dzień domalowuje nowe znaki na jezdni na jednym ze skrzyżowań w Lianyugang. Jak donosi portal shanghaiist.com, mężczyzna o nazwisku Cai postanowił usprawnić ruch w swoim mieście.

 

Zamiast przeprowadzić akcję pod osłoną nocy, na nagraniu widzimy jak samochody omijają mężczyznę, który z narażeniem życia domalowuje strzałki na światłach.

Chciał upłynnić ruch

Pomimo niebezpieczeństwa, udało mu się domalować strzałkę dla jadących prosto oraz dodatkowy pas dla skręcających w lewo. Jak wytłumaczył, jego działanie miało na celu udrożnienie skrzyżowania, które codziennie rano stoi w korku, kiedy jedzie autobusem do pracy.

Zmiany na jezdni uzasadnił tym, że samochody jadące prosto stały w korku, a pasy dla skręcających były kompletnie puste. Cai chciał upłynnić ruch i oszczędzić wszystkim czasu.

Dobre chęci nie wystarczą

Problem w tym, że to, co zrobił Cai jest nielegalne. Mężczyzna został złapany przez policję, która nałożyła na niego mandat w wysokości 1 tys. yuanów, czyli około 540 zł. Jak donosi BBC, jeszcze tego samego dnia służby zamalowały "poprawki" naniesione przez mieszkańca.

Więcej o:
Komentarze (32)
Chiny: domalował linie na jezdni, żeby zmniejszyć korki
Zaloguj się
 • s_snake

  Oceniono 18 razy 10

  Miał szczęście, że zrobił to w Chinach.
  W Wolsce jakiś Kulson potraktowałby go paralizatorem.

 • byrcyn11

  Oceniono 14 razy 10

  Ja pamiętam jak u nas jakiś gospodarz załatał dziury w drodze publicznej przed swoją posesją, to został ukarany mandatem i nie wiem, czy nie musiał znowu drogę "podziurawić" ;-)

 • wrrrrrrrrrrrrr

  Oceniono 12 razy 6

  "Zamiast przeprowadzić akcję pod osłoną nocy, na nagraniu widzimy jak samochody omijają mężczyznę, który z narażeniem życia domalowuje strzałki na światłach."

  Niesamowite zdanie, nawet jak na standardy gazeta.pl

 • da-jan55

  Oceniono 5 razy 5

  Chiny to nie Polska - tu z kryminału by nie wyszedł - nie wspomnę o karze za niszczenie mienia publicznego .

 • uthark

  Oceniono 12 razy 2

  Napiszcie, jak poprawiono komunikację w Nowym Jorku. Tam pozamykano niektóre ulice dla aut, zmniejszono liczbę pasów ruchu dla aut, dodano drogi dla rowerów, dodano buspasy, zwiększono komfort i bezpieczeństwo poruszania się pieszo - średni czas przejazdu ... zmniejszył się (obiektywne dane z GPS-ów taksówek) wobec stanu sprzed przebudowy, a tam, gdzie poprawiono warunki do przemieszczania się pieszo i rowerem, wzrosły (nierzadko bardzo wydatnie) obroty w lokalnych sklepach, kawiarniach, restauracjach itp.

 • megamaciej

  Oceniono 6 razy 0

  Jakieś zawracanie gitary. Przecież w Chinach zarówno przestrzeganie pasów jak i świateł jest opcjonalne.

 • ol300

  Oceniono 20 razy -6

  W miastach to by się przydała likwidacja bus pasów, ścieżek rowerowych i poszerzenie dróg do kilku pasów oraz inwestycja w parkingi.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 17 razy -7

  Malowanie nic nie daje chyba że zamalowywanie buspasów ale najważniejsze to poszerzać ulice a nie tylko malować strzałki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX