Nieoficjalnie: prezydent zaproponował nowe stanowisko dla Beaty Szydło. Formalnie to awans

Podczas spotkania polityków PiS z prezydentem, Andrzej Duda miał zaproponować, by Beata Szydło po rezygnacji ze stanowiska premiera, dostała "na pocieszenie" marszałkiem Sejmu - informuje radio RMF FM.

O ewentualnej przyszłości Beaty Szydło mówi się od kiedy pojawiły się sugestie, że przestanie być premierem. Mówiono już m.in. o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy, teraz pojawił się pomysł, by zajęła miejsce Marka Kuchcińskiego i zamieniła tekę premiera na laskę marszałkowską.

Według źródeł dziennikarzy RMF FM, prezydent Duda miał podkreślać, że Szydło nie może zostać z dnia na dzień zdegradowana z pozycji premiera na szeregowego posła. Jako marszałek Szydło miałaby też gwarantować lepszą współpracę Sejmu z Pałacem Prezydenckim, a formalnie byłby to awans, bowiem marszałek Sejmu jest drugą osobą w państwie.

W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą brali udział Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Serial o rekonstrukcji rządu

Czwartkowe spotkanie to najprawdopodobniej kolejna odsłona trwającej od dwóch miesięcy dyskusji o rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Po południu zbierze się w tej sprawie także komitet polityczny PiS.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że fotel szefa rządu miałby przejąć obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego kandydaturę miał zasugerować w poniedziałek na zamkniętym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tego samego wieczoru, już po północy, Beata Szydło napisała zagadkowego tweeta, zaczynającego się od słów: "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Podczas ostatniego posiedzenia rządu, w rozmowie z ministrem środowiska, żartowała z kolei: "Może mnie nie odwołają do czwartku".

Nie brak głosów, że zamieszanie wokół ewentualnych zmian w rządzie ma wyłącznie "przykryć" trwające w Sejmie prace nad zmianami w sądach. Przypomnijmy, w nocy ze środy na czwartek PiS przegłosował kolejne poprawki do prezydenckich ustaw o SN i KRS.

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
 • Paweł. M. po przesłuchaniu w krakowskiej prokuraturze "Misiek" na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej nie przyznał się do zarzutów
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
Komentarze (217)
Beata Szydło marszałkiem Sejmu? To pomysł prezydenta Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 74 razy 62

  A co Szydło na to?

  Żartuję! Nikogo w Polsce nie obchodzi jej zdanie :D

 • kiks11

  Oceniono 51 razy 47

  Dudzie zupełnie już odbiło, zamienić wiernego marszałka z deficytem intelektualnym na marionetke pozbawioną całkowicie własnego zdania? Litości, sołtysowa marszałkiem Sejmu? I co, każde posiedzenie sejmu zaczynające się od "Polcy i polaki, to wina Tuska ...." Trzeba było wybrać marszałka z albumu kotów, lepszy pożytek by był.

 • wolak007

  Oceniono 41 razy 41

  Chyba dowiedzieli się że obecny Marszałek Sejmu posiada tylko maturę? Co on biedak będzie robic teraz bez wykształcenia?? Zostanie prezesem Orlenu czy innego LOT-u??

 • odowk

  Oceniono 30 razy 30

  To tak jakby ochroniarz oddziału psychiatrycznego zaproponował siostrze oddziałowej, żeby została rzecznikiem praw pacjenta.

  Ale i tak to tylko dyrektor szpitala zdecyduje, kto z was będzie leżeć w której sali, kto pójdzie na przepustkę, a kto zostanie przywiązany pasami do łóżka...

 • corvelinho

  Oceniono 27 razy 27

  Wy się wszyscy podniecacie serialem i tańczycie jak wam Pis gra..
  Serial pt. rekonstrukcja rządu jest nośny medialnie i przedłużany wyłącznie po to by przykryć skutecznie ustawy dot. sądów które są rażąco niezgodne z Konstytucją RP.
  Pis robi z wami to samo co robił wydarzeniem pt. Prezes Kaczyński czyta leksykon kotów... I już nikogo nie interesowało że demokracja w PL upada bo ważne że prezes czyta o kotach..
  Banda idiotów a nie naród.

 • biesczad1

  Oceniono 22 razy 22

  A Kuchciński na zieloną trawkę - no, nie tylko zieloną.;)
  Może jeszcze mu Terleckiego podesłać do towarzystwa?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje