Nieoficjalnie: prezydent zaproponował nowe stanowisko dla Beaty Szydło. Formalnie to awans

Podczas spotkania polityków PiS z prezydentem, Andrzej Duda miał zaproponować, by Beata Szydło po rezygnacji ze stanowiska premiera, dostała "na pocieszenie" marszałkiem Sejmu - informuje radio RMF FM.

O ewentualnej przyszłości Beaty Szydło mówi się od kiedy pojawiły się sugestie, że przestanie być premierem. Mówiono już m.in. o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy, teraz pojawił się pomysł, by zajęła miejsce Marka Kuchcińskiego i zamieniła tekę premiera na laskę marszałkowską.

Według źródeł dziennikarzy RMF FM, prezydent Duda miał podkreślać, że Szydło nie może zostać z dnia na dzień zdegradowana z pozycji premiera na szeregowego posła. Jako marszałek Szydło miałaby też gwarantować lepszą współpracę Sejmu z Pałacem Prezydenckim, a formalnie byłby to awans, bowiem marszałek Sejmu jest drugą osobą w państwie.

W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą brali udział Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Serial o rekonstrukcji rządu

Czwartkowe spotkanie to najprawdopodobniej kolejna odsłona trwającej od dwóch miesięcy dyskusji o rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Po południu zbierze się w tej sprawie także komitet polityczny PiS.

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że fotel szefa rządu miałby przejąć obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego kandydaturę miał zasugerować w poniedziałek na zamkniętym spotkaniu na Nowogrodzkiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tego samego wieczoru, już po północy, Beata Szydło napisała zagadkowego tweeta, zaczynającego się od słów: "Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska". Podczas ostatniego posiedzenia rządu, w rozmowie z ministrem środowiska, żartowała z kolei: "Może mnie nie odwołają do czwartku".

Nie brak głosów, że zamieszanie wokół ewentualnych zmian w rządzie ma wyłącznie "przykryć" trwające w Sejmie prace nad zmianami w sądach. Przypomnijmy, w nocy ze środy na czwartek PiS przegłosował kolejne poprawki do prezydenckich ustaw o SN i KRS.

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
Komentarze (218)
Beata Szydło marszałkiem Sejmu? To pomysł prezydenta Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 74 razy 62

  A co Szydło na to?

  Żartuję! Nikogo w Polsce nie obchodzi jej zdanie :D

 • kiks11

  Oceniono 51 razy 47

  Dudzie zupełnie już odbiło, zamienić wiernego marszałka z deficytem intelektualnym na marionetke pozbawioną całkowicie własnego zdania? Litości, sołtysowa marszałkiem Sejmu? I co, każde posiedzenie sejmu zaczynające się od "Polcy i polaki, to wina Tuska ...." Trzeba było wybrać marszałka z albumu kotów, lepszy pożytek by był.

 • wolak007

  Oceniono 41 razy 41

  Chyba dowiedzieli się że obecny Marszałek Sejmu posiada tylko maturę? Co on biedak będzie robic teraz bez wykształcenia?? Zostanie prezesem Orlenu czy innego LOT-u??

 • odowk

  Oceniono 30 razy 30

  To tak jakby ochroniarz oddziału psychiatrycznego zaproponował siostrze oddziałowej, żeby została rzecznikiem praw pacjenta.

  Ale i tak to tylko dyrektor szpitala zdecyduje, kto z was będzie leżeć w której sali, kto pójdzie na przepustkę, a kto zostanie przywiązany pasami do łóżka...

 • corvelinho

  Oceniono 27 razy 27

  Wy się wszyscy podniecacie serialem i tańczycie jak wam Pis gra..
  Serial pt. rekonstrukcja rządu jest nośny medialnie i przedłużany wyłącznie po to by przykryć skutecznie ustawy dot. sądów które są rażąco niezgodne z Konstytucją RP.
  Pis robi z wami to samo co robił wydarzeniem pt. Prezes Kaczyński czyta leksykon kotów... I już nikogo nie interesowało że demokracja w PL upada bo ważne że prezes czyta o kotach..
  Banda idiotów a nie naród.

 • biesczad1

  Oceniono 22 razy 22

  A Kuchciński na zieloną trawkę - no, nie tylko zieloną.;)
  Może jeszcze mu Terleckiego podesłać do towarzystwa?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje