Theresa May w niebezpieczeństwie. Chcieli zasiać chaos i zasztyletować premier

Premier Theresa May i szef rady Europejskiej Donald Tusk podczas szczytu UE. Przywódcy 27 krajów Unii nie zgodzili się na przyspieszenie rozmów o stosunkach z Londynem po brexicie. Bruksela, 20 października 2017

Premier Theresa May i szef rady Europejskiej Donald Tusk podczas szczytu UE. Przywódcy 27 krajów Unii nie zgodzili się na przyspieszenie rozmów o stosunkach z Londynem po brexicie. Bruksela, 20 października 2017 (Geert Vanden Wijngaert (AP Photo/Geert Vanden Wijngaert))

Dwóch 20-latków planowało wywołać chaos, a później zaatakować nożem Theresę May - ustalili brytyjscy dziennikarze. Dziś staną przed sądem.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie przygotowywania zamachu na brytyjską premier. To 20-letni Naa'imur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham - podaje BBC. Znaleźli się na celownikach londyńskiej policji, wywiadu MI5 oraz policji okręgu West Midlands. Dziś w Londynie odbędzie się pierwsza rozprawa w ich procesie.

Według informacji BBC i Sky News mężczyźni zamierzali przeszmuglować w pobliże siedziby premier materiały wybuchowe. Ich detonacja miała posłużyć do stworzenia chaosu ułatwiającego zabicie Theresy May za pomocą noża.

Alarm terrorystyczny na Wyspach

Na Wyspach Brytyjskich obowiązuje przedostatni poziom zagrożenia terrorystycznego, oznaczający, ze atak jest wysoce prawdopodobny. Służby ujawniły we wtorek, że w tym roku udało im się udaremnić dziewięć ataków. Pięciu nie udało się zapobiec. W hali koncertowej w Manchesterze, w pobliżu londyńskiego targu Borough Market i przed meczetem w Finsbury Park na północy stolicy zginęło w sumie ponad trzydzieści osób.

Europosłowie PO "zawiśli" na szubienicach. Policja sprawdza "czy doszło do naruszenia prawa" na demonstracji narodowców w Katowicach

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania
 • Media bez kobiet Stulecie praw kobiet, a w telewizjach sami mężczyźni. "W mediach dalej XIX wiek"
 • Wybory 2018 Leszczyna, Piekarska, Struzik i Cymański w poranku wyborczym na żywo Gazeta.pl
Komentarze (54)
Theresa May w niebezpieczeństwie. Udaremniony zamach
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 15 razy 9

  Nie możemy się zżymać na fakt, iż emigranci islamscy są tak fatalnie postrzegani w krajach "nowej Unii".
  Nie ma Ich w tych krajach zbyt wielu. Społeczeństwa Polski,Węgier czy Słowacji nie mają kolegów,koleżanek czy sąsiadów pochodzących z tego obszaru kulturowego.
  BRAWO DZIENNIKARZE - BO TO PRZEDE WSZYSTKIM DZIĘKI WAM, JEDYNE CHWILE PRZEŻYWANE PRZEZ NAS, KTÓRYCH UDZIAŁEM SĄ MUZUŁMANIE W EUROPIE TO ALBO DOKONANE ZAMACHY ALBO UDAREMNIONE ZAMACHY PRZEZ PRZEDSTAWICIELI TEJ KULTURY.
  PIszę o przedstawicielach kultury a nie tylko o przedstawicielach islamu gdyź obszary te się nakładają.
  Cały czas na poparcie dobrych cech emigranckich media przedstawiają nam wywiady z mieszkającymi w Europie lekarzami, naukowcami czy inżynierami ( czasem z obszaru biznesu).
  NIESTETY - TO JEST PROMIL TEGO KULTUROWEGO SPOŁECZEŃSTWA.
  W większości przybywają wieśniacy z arabskich wiosek albo już " na dzień dobry" nienawidzący Europy młodzi kolesie.
  TO POKOLENIE 20 LATKÓW ARABSKICH DOKONUJE W WIĘKSZOŚCI AKTÓW TERRORU.
  Jednakże, bez przynajmniej przyzwolenia ojców i matek do głowy by Im to nie przyszło.
  IZRAEL WPROWADZIŁ KRYTYKOWANE PRAWO ZRÓWNANIA Z ZIEMIĄ DOMU RODZINNEGO ZAMACHOWCA. EFEKT? RODZINY TAK PILNUJĄ SWOJE POCIECHY, ŻE DO ZAMACHÓW W TYM KRAJU OD CHWILI WPROWADZENIA PRZEPISU DOCHODZI SPORADYCZNIE.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 11 razy 7

  <<< To 20-letni Naa'imur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham >>>

  Sądząc z nazwisk, z pochodzenia Szkoci.

 • kopernik_byl_akobieta

  Oceniono 9 razy 5

  Rok 2030 londyńska policja legitymuje przechodnia.... Ty Ahmed! ... Co, Muhammad? Zobacz jakie dziwne nazwisko - BROWN !!!!!

 • kaviar100

  Oceniono 9 razy 5

  Za kilka lat takie nazwiska typu Rahman Imran będą typowo angielskie a ich wnukowie będą tubylcami. Opaleni, śniadzi w końcu w Europie coraz więcej słońca, ocieplenie klimatu. To wszystko się trzyma kupy! :")

 • kingstonny

  Oceniono 4 razy 4

  NO PROSZE!!!. Nawet rozprawy jeszcze nie bylo, ale nazwiska i buzie juz sa. Ach ta Wielka Brytania, dzicz, dzicz. W prawidlowym systemie prawnym, tzn. polskim, takie naruszenie ochrony danych by NIE mialo miejsca, NIGDY.

  Ale, z drugiej strony, komu tak naprawde sluzy polski tajny system? Niestety, nie tobie Kowalski. Sluzy tym ktorzy toba rzadza, Kowalski. Nie rozumiesz tego? Szkoda.

 • menel13

  Oceniono 4 razy 4

  Jakie czasy taki Guy Fawkes.

 • justas32

  Oceniono 10 razy 4

  Mimo wszystko - najbardziej nie lubią tam Polaków ...

 • manstain21

  Oceniono 8 razy 4

  Odnosnie - klimatow - nie rdzennych Europejczykow to warto sprawdzic na BBC (na stronach GW nic nie ma na ten temat), ktore podaje,ze ponad 80% uchodzcow podajacych sie w Szwecji za dzieci bylo doroslymi.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 10 razy 4

  inzynier i lekarz zalozyli duet wysadz i rznij nozem :-) hej ho imbecyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje