Nikt tak Polski nie unowocześnia. Ufają mu bez granic. Wiadomości TVP nie mogły się nachwalić

Danuta Holecka

Danuta Holecka (Fot. wiadomosci.tvp.pl)

- Dlaczego premierowi Morawieckiemu się udaje - brzmiało pierwsze pytanie Danuty Holeckiej w "Gościu Wiadomości". Była to tylko wisienka na torcie po programie, w którym Morawieckiemu poświęcono trzy materiały.

Sukcesy rządu, premier i poszczególnych ministrów są stałym tematem "Wiadomości" TVP. Dziś aż trzy materiały, w sumie 7 minut, poświęcono jednemu z nich - wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Tak dużo czasu poświęconego Morawieckiemu nietrudno połączyć z pojawiającymi się od jakiegoś czasu - a szczególnie wczoraj i dziś - plotkami o tym, że w zapowiadanej rekonstrukcji rządu Morawiecki zastąpi Szydło i zostanie premierem. Co dokładnie pokazały "Wiadomości?

"Wielki sukces Planu Morawieckiego"

Rosną wskaźniki gospodarcze, prognozy ekspertów, a co równie ważne - mamy też "sprawiedliwi podział dóbr". Szczególnie to ostatnie zawdzięczamy Morawieckiemu - informują "Wiadomości". Eksperci chwalą "ambitne programy społeczne" i "uszczelnienie systemu podatkowego", a także sprowadzanie zagranicznych inwestorów.

- Wicepremier Morawiecki reprezentuje też interesy polskiego biznesu w Brukseli - mówi dziennikarz. 

"Plan Morawieckiego unowocześnia Polskę"

Agencja Rozwoju Przemysłu, podległa Morawieckiemu, uzdrowiła finanse Przewozów Regionalnych - oceniają "Wiadomości" w kolejnym materiale. Na plusie są też inne spółki kolejowe, a na "polskich torach trwają największe w historii prace".

 Ale w "Wiadomościach" "plan Morawieckiego unowocześnia" nie tylko koleje, lecz też lotnictwo. - Centralny Port Komunikacyjny pozwoli rozwinąć skrzydła LOT-owi - mówi w "Wiadomościach" Damian Diaz.

"Polacy ufają Mateuszowi Morawieckiemu"

Odważniej komentuje Ewa Bugała. - Premier Morawiecki stał się wręcz symbolem polskiej gospodarki, która ma się świetnie, a ma być jeszcze lepiej - mówi w materiale pt. "Polacy ufają Mateuszowi Morawieckiemu".

- Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zaufanie, jakim premier Morawiecki cieszy się u naszych zagranicznych partnerów - ocenia Bugała i przypomina wizytę w USA. Przytacza też badanie CBOS, wg którego 47 proc. badanych wyraża zaufanie do ministra rozwoju. Komentatorzy podkreślają, że Morawiecki "świetnie odnajduje się" za granicą, a Bugała zaraz dodaje, że "jest też zwolennikiem walki i podmiotowość Polski".

Morawiecki zbiera pochwały nie tylko za prace, ale też "poczucie humoru w stylu amerykańskim". Do zilustrowania "Wiadomości" pokazują serię memów z Morawieckim grającym na gitarze. - Po rekonstrukcji rządu jego rola ma być jeszcze większa - mówi na koniec Bugała. 

Rozprawiamy się z mitami o smogu. "3 dni czytaliśmy Wikipedię, więc jesteśmy ekspertami" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 12]

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Rybnik Smog w Rybniku, 2018-10-22. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Wybory samorządowe 2018. W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania
 • Media bez kobiet Stulecie praw kobiet, a w telewizjach sami mężczyźni. "W mediach dalej XIX wiek"
Komentarze (314)
Wiadomości TVP nie mogą się go nachwalić. "Unowocześnia Polskę", "ufają mu Polacy", bywa za granicą
Zaloguj się
 • mr_gm

  Oceniono 75 razy 61

  "Mamy sprawiedliwy podział dóbr" - rzekła PisDanka przytulająca miesięcznie 40 tysi za czytanie z promptera.

 • an.chojnacki

  Oceniono 59 razy 43

  - Dzień dobry, ja dzwonię z OBOP, chciałbym zapytać o Pańskie preferencje polityczny. Czy mogę zdać panu pytanie?
  - Tak, bardzo proszę...
  - Ale zacznę od krótkiej ankiety. Gdzie pan mieszka - wieś, miasto do 100 tysięcy, od 100 do 250 tys, czy większe?
  - Miasto do 100 tys.
  - Dziękuję, a jakie ma pan wykształcenie?
  - Wyższe...
  - A to dziękuję, z tego przedziału już ankietowaliśmy. Życzę miłego dnia...

  Tak to się odbywa pani Holecko.

 • spyderman2

  Oceniono 36 razy 32

  tak się morawieckiemu udaje że na koniec roku 50 miliardów deficytu. a podobno w połowie roku była nadwyżka. skoro tak to gdzie pisiory ukradły te miliardy

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 38 razy 28

  No. W TVP panika. Czopki nie lubią zmian, bo przed zmianą nigdy nie wiadomo w ktorą d*pę żeby nie przegonił wiatr zmian.

  Nawet jeśli zmiany okazałyby się jedynie kaczką dziennikarską i zbiorową histerią. Chociaż wypowiedzi Janku Szyszku ministru na ostatnim posiedzeniu rządu sugerują, że coś tam na rzeczy może być.

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 22

  Morawiecki skończył historie i jego ekonomiczne wykształcenie to polityczny żart .
  Kaczyński w stadzie swoich baranów nie ma profesjonalistów on kolekcjonuje historyków . Widocznie u historyków nie wymaga się zdolności kompilowania i to ich kwalifikuje na podporządkowane kurduplowi funkcje,gdzie podbiera się ludzi z niewolniczym podporządkowaniem.
  Interes partii ponad wszystko.
  Skąd my to znamy - naftalina z PRLu powiało .
  Zabawne ze te zera zawsze używają słów ze to działania w interesie Polski i Polaków a pópzniej się okazuje ze to w interesie partii.....

 • zsm-5

  Oceniono 33 razy 17

  Nowy pisi zbawiciel nadchodzi. Propaganda sukcesu znów jest mile widziana. Patriotyzm na pisim narodzie roście wprostproporcjonalnie.

 • troque

  Oceniono 19 razy 15

  Krawaty wiążę przerywam ciążę ... no może nie to drugie, ale naprawdę mamy genialnych ministrów, a ten były korpoludek z banku w szczególności genialny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje