Nikt tak Polski nie unowocześnia. Ufają mu bez granic. Wiadomości TVP nie mogły się nachwalić

Danuta Holecka

Danuta Holecka (Fot. wiadomosci.tvp.pl)

- Dlaczego premierowi Morawieckiemu się udaje - brzmiało pierwsze pytanie Danuty Holeckiej w "Gościu Wiadomości". Była to tylko wisienka na torcie po programie, w którym Morawieckiemu poświęcono trzy materiały.

Sukcesy rządu, premier i poszczególnych ministrów są stałym tematem "Wiadomości" TVP. Dziś aż trzy materiały, w sumie 7 minut, poświęcono jednemu z nich - wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Tak dużo czasu poświęconego Morawieckiemu nietrudno połączyć z pojawiającymi się od jakiegoś czasu - a szczególnie wczoraj i dziś - plotkami o tym, że w zapowiadanej rekonstrukcji rządu Morawiecki zastąpi Szydło i zostanie premierem. Co dokładnie pokazały "Wiadomości?

"Wielki sukces Planu Morawieckiego"

Rosną wskaźniki gospodarcze, prognozy ekspertów, a co równie ważne - mamy też "sprawiedliwi podział dóbr". Szczególnie to ostatnie zawdzięczamy Morawieckiemu - informują "Wiadomości". Eksperci chwalą "ambitne programy społeczne" i "uszczelnienie systemu podatkowego", a także sprowadzanie zagranicznych inwestorów.

- Wicepremier Morawiecki reprezentuje też interesy polskiego biznesu w Brukseli - mówi dziennikarz. 

"Plan Morawieckiego unowocześnia Polskę"

Agencja Rozwoju Przemysłu, podległa Morawieckiemu, uzdrowiła finanse Przewozów Regionalnych - oceniają "Wiadomości" w kolejnym materiale. Na plusie są też inne spółki kolejowe, a na "polskich torach trwają największe w historii prace".

 Ale w "Wiadomościach" "plan Morawieckiego unowocześnia" nie tylko koleje, lecz też lotnictwo. - Centralny Port Komunikacyjny pozwoli rozwinąć skrzydła LOT-owi - mówi w "Wiadomościach" Damian Diaz.

"Polacy ufają Mateuszowi Morawieckiemu"

Odważniej komentuje Ewa Bugała. - Premier Morawiecki stał się wręcz symbolem polskiej gospodarki, która ma się świetnie, a ma być jeszcze lepiej - mówi w materiale pt. "Polacy ufają Mateuszowi Morawieckiemu".

- Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zaufanie, jakim premier Morawiecki cieszy się u naszych zagranicznych partnerów - ocenia Bugała i przypomina wizytę w USA. Przytacza też badanie CBOS, wg którego 47 proc. badanych wyraża zaufanie do ministra rozwoju. Komentatorzy podkreślają, że Morawiecki "świetnie odnajduje się" za granicą, a Bugała zaraz dodaje, że "jest też zwolennikiem walki i podmiotowość Polski".

Morawiecki zbiera pochwały nie tylko za prace, ale też "poczucie humoru w stylu amerykańskim". Do zilustrowania "Wiadomości" pokazują serię memów z Morawieckim grającym na gitarze. - Po rekonstrukcji rządu jego rola ma być jeszcze większa - mówi na koniec Bugała. 

Rozprawiamy się z mitami o smogu. "3 dni czytaliśmy Wikipedię, więc jesteśmy ekspertami" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 12]

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90. [QUIZ]
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
Komentarze (314)
Wiadomości TVP nie mogą się go nachwalić. "Unowocześnia Polskę", "ufają mu Polacy", bywa za granicą
Zaloguj się
 • mr_gm

  Oceniono 75 razy 61

  "Mamy sprawiedliwy podział dóbr" - rzekła PisDanka przytulająca miesięcznie 40 tysi za czytanie z promptera.

 • an.chojnacki

  Oceniono 59 razy 43

  - Dzień dobry, ja dzwonię z OBOP, chciałbym zapytać o Pańskie preferencje polityczny. Czy mogę zdać panu pytanie?
  - Tak, bardzo proszę...
  - Ale zacznę od krótkiej ankiety. Gdzie pan mieszka - wieś, miasto do 100 tysięcy, od 100 do 250 tys, czy większe?
  - Miasto do 100 tys.
  - Dziękuję, a jakie ma pan wykształcenie?
  - Wyższe...
  - A to dziękuję, z tego przedziału już ankietowaliśmy. Życzę miłego dnia...

  Tak to się odbywa pani Holecko.

 • spyderman2

  Oceniono 36 razy 32

  tak się morawieckiemu udaje że na koniec roku 50 miliardów deficytu. a podobno w połowie roku była nadwyżka. skoro tak to gdzie pisiory ukradły te miliardy

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 38 razy 28

  No. W TVP panika. Czopki nie lubią zmian, bo przed zmianą nigdy nie wiadomo w ktorą d*pę żeby nie przegonił wiatr zmian.

  Nawet jeśli zmiany okazałyby się jedynie kaczką dziennikarską i zbiorową histerią. Chociaż wypowiedzi Janku Szyszku ministru na ostatnim posiedzeniu rządu sugerują, że coś tam na rzeczy może być.

 • polakadam

  Oceniono 30 razy 22

  Morawiecki skończył historie i jego ekonomiczne wykształcenie to polityczny żart .
  Kaczyński w stadzie swoich baranów nie ma profesjonalistów on kolekcjonuje historyków . Widocznie u historyków nie wymaga się zdolności kompilowania i to ich kwalifikuje na podporządkowane kurduplowi funkcje,gdzie podbiera się ludzi z niewolniczym podporządkowaniem.
  Interes partii ponad wszystko.
  Skąd my to znamy - naftalina z PRLu powiało .
  Zabawne ze te zera zawsze używają słów ze to działania w interesie Polski i Polaków a pópzniej się okazuje ze to w interesie partii.....

 • zsm-5

  Oceniono 33 razy 17

  Nowy pisi zbawiciel nadchodzi. Propaganda sukcesu znów jest mile widziana. Patriotyzm na pisim narodzie roście wprostproporcjonalnie.

 • troque

  Oceniono 19 razy 15

  Krawaty wiążę przerywam ciążę ... no może nie to drugie, ale naprawdę mamy genialnych ministrów, a ten były korpoludek z banku w szczególności genialny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje