Krzyczał "biała siła!" i próbował potrącić mężczyznę. 48-letni Polak przed sądem w Londynie

Marek Z.

Marek Z. (Metropolitan Police)

Sympatyk prawicowej i ultranacjonalistycznej organizacji Britain First 48-letni Marek Z. usiłował potrącić właściciela restauracji azjatyckiej w Londynie. "Zabiję Muzułmanina. Zrobię to dla Wielkiej Brytanii" - deklarował Polak. Marek Z. oczekuje na wyrok.

W styczniu ma zapaść wyrok w sprawie 48-letniego Marka Z., który w czerwcu w londyńskiej dzielnicy Harrow usiłował potrącić swoim vanem mężczyznę, prowadzącego restaurację z orientalną kuchnią.

Marek Z. sympatyzuje z prawicową i ultranacjonalistyczną organizacją Britain First. Jak podaje BBC, mężczyzna przed całym zdarzeniem miał krzyknąć "biała siła" i hajlować. Miał również powiedzieć swojej żonie przez telefon, że "zabije Muzułmanina" i "zrobi to dla Wielkiej Brytanii". Potem wsiadł do auta i próbował potrącić obcokrajowca. Mężczyźnie udało się uciec, ale Marek Z. zniszczył okno w jego restauracji.

Przed tym, jak doszło do próby potrącenia, Marek Z. miał również pobić swoją żonę. Jak podaje "Telegraph", był pod wpływem alkoholu - wcześniej wypił dwie butelki wina. W jego kieszeni znaleziono nazistowski znaczek, a w domu ulotki i gazety organizacji Britain First.

Obrońca Marka Z. przekonuje, że mężczyzna nie próbował nikogo zabić.

Jej syn zginął, ale był dawcą narządów. Po latach usłyszała...

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (129)
Marek Z. przed sądem w Londynie. Usiłował potrącić mężczyznę
Zaloguj się
 • azotanpotasu

  Oceniono 34 razy 28

  typowe, najebac sie , zrobic zadyme no i ustawowo wpie...zonie, a w niedziele do kosciola

 • taroudant

  Oceniono 37 razy 25

  Toż to prawdziwy żołnierz wyklęty, bohater kato-narodowy. Za rok poprowadzi marsz polskich faszystów 11 listopada w Warszawie. Cześć i chwała bohaterom ! Heil !

 • jerzysm42

  Oceniono 25 razy 23

  Z muzułmanami Anglicy już się oswoili.
  Teraz zaczną obawiać się katolickich terrorystów z Polski.

 • artur0121

  Oceniono 24 razy 22

  Biała kiła

 • mocno_kwasny

  Oceniono 21 razy 19

  The Old Bailey heard Marek Zakrocki shouted "white power" before using his van as a weapon outside Spicy Night in Harrow on 23 June. He pleaded guilty to dangerous driving and beating his wife.
  podsumujmy:
  dwie butle wina, po czym atak terrorystyczny i przemoc domowa, wow chlopie u cioci na imieninach po po 0.7 na leb to bys chyba teksanska masakre pila mechaniczna urzadzil :-)

 • ginztonickiem

  Oceniono 17 razy 15

  Gdzie Waszczu?! Bohatera narodowego chcą skazać !!!

 • loneman

  Oceniono 16 razy 14

  Wstal z kolan - gdzie kapitula Orderu Orla bialego, gdzie nasi "patrioci" by go obronic na miejscu, czemu Plaszczak i spolka jeszcze nie leca samolotem odbic "bohatera" :P ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje