Świat wstrzymuje oddech, a Korea Północna świętuje dołączenie do "mocarstw atomowych"

Pokazem fajerwerków uczciła Korea Północna dołączenie do "mocarstw atomowych". W tym tygodniu po przeprowadzeniu udanego testu rakiety międzykontynentalnej władze w Pjongjangu ogłosiły, że osiągnęły pełnię potencjału nuklearnego.

Północnokoreańska agencja prasowa podała, że w piątek w stolicy kraju ostatni test rakietowy uczczono specjalnym pokazem fajerwerków.

We środę komunistyczna Północ wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny typu Hwasong-15, o największym pośród dotychczas testowanych zasięgu. Według Pjongjangu rakieta jest w stanie przenosić duże głowice nuklearne i zagrozić celom na całym terytorium USA.

W związku z tym Pjongjang ogłosił, że Korea Północna dołącza do "mocarstw atomowych".

Zarówno Pentagon jak i wywiad Korei Południowej potwierdziły, że doszło do testu najpotężniejszej rakiety, jednakże wciąż trwają analizy, czy rzeczywiście pociski nowego typu są w stanie zagrozić stolicy Stanów Zjednoczonych. Wcześniej istniały też rozbieżności w ocenie możliwości miniaturyzacji ładunków jądrowych przez Koreę Północną.

Polska odpowiedź na Dolinę Krzemową. "W oknie objawiła się twarz Steve'a Jobsa" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (63)
Świat wstrzymuje oddech, a Korea Północna świętuje dołączenie do "mocarstw atomowych"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 19 razy 11

  Niedługo do tych mocarstw dołączy Wolska - antek już skleja rakietę na dywanie.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 15 razy 9

  No to brakuje im jeszcze tylko kilku malutkich drobiazgów - przemysłu kosmicznego, satelitów szpiegowskich, stacji bojowych, mobilnych laserów LaWS i HELLADS, dział elektromagnetycznych "Railgun", satelitarnego oprogramowania osobistego żołnierza, powoli wchodzących HI-MEMS i mocno rozwiniętej infrastruktury bezzałogowców (w tym eksperymentalne X-37B, X-51A Waverider) oraz dziesiątki technologii wspomagających współczesne pole walki.

  Kim, tu nie wystarczy stara lodówka POLAR z 1968 roku.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 6 razy 6

  Tak zacofany kraj jak KRLD nie mógł samodzielnie dokonać tak szybko takiego postępu. Coś czuję (tylko przeczucie), że Kimowi i ajatollachom z Iranu, na złość Ameryce, NATO i w ogóle Zachodowi, po cichu pomaga kraj, który w ogóle nie okupuje Mołdawii, Gruzji ani Ukrainy. W ogóle, ale to w ogóle.

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 6

  " ... a Korea Północna świętuje dołączenie do "mocarstw atomowych""
  nie wiedzą
  co tracą
  (nie będą mieli
  "koreańskiej wiosny")

 • Oceniono 5 razy 5

  Cytuje; ,,a nasz własny tylko armią'' Jaką armią? Przecież my nie mamy armii.. TO co jest to grubka żołnierzyków bez sprzetu ktora w czasie wojny w 10 min będzie pit...ać ino sie będzie kurzylo.

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 4

  A w Wolsce mamy większy sukces - "terytorialsi" dostali karabinki!

  Oczywiście tylko na ćwiczenia... W razie wojny dostaną proce - cichsze i dużo tańsze.

 • ziaburek

  Oceniono 8 razy 4

  Oj, żeby ktoś im tak nieba nad stolicą nie rozświetlił, ale na poważnie...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 3 razy 3

  Tka to jest jak się najpierw szuka broni masowego rażenia w Iraku a potem wprowadza na Bliskim Wschodzie demokrację. Za zmarnowaną tam kasę można było od Kimów kupić albo całą Koreę albo chociaż cały ich program atomowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX