Polscy neonaziści skazani na Wyspach. "Polish Hooligans" za pobicia i malowanie swastyk

Sąd w Liverpoolu skazał trzech Polaków na kary bezwzględnego więzienia, czwartemu dał wyrok w zawieszeniu. W zeszłym roku mężczyźni zaatakowali uczestników antyfaszystowskiej manifestacji.

31-letni Marcin R.,36-letni Paweł S., 28-letni Łukasz P. i 33-letni Michał N. 27 lutego 2016 roku na Lime Street w Liverpoolu zaatakowali uczestników antyfaszystowskiej kontrmanifestacji. Ciężko ranili kilka osób, m.in. policjanta, który został pobity do utraty przytomności, kobietę, która do końca życia będzie miała blizny na twarzy oraz mężczyznę, któremu złamali nos.

 

Koktajle Mołotowa i kamienie

Polacy jako grupa Polish Hooligans przyjechali tego dnia na antyimigrancką manifestację. Jednocześnie w Liverpoolu odbywała się antyfaszystowska kontrmanifestacja. Polacy dołączyli do neonazistowskiej bojówki North West Infidels, która w pewnym momencie zaatakowała kontrmanifestantów.

W trakcie manifestacji Polacy machali neonazistowskimi flagami i unosili ręce w nazistowskim pozdrowieniu. W końcu zaczęli napierać na uczestników kontrmanifestacji. Rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa, co policja potwierdziła dzięki nagraniom z monitoringu. Neonaziści spowodowali szkody na 25 tys. funtów: namalowali swastyki na ścianach St George’s Hall, zdemolowali pomnik oraz wejście do jednego z pobliskich budynków.

Posiedzą za kratkami

Marcin R., przez sąd wskazany jako dowódca grupy Polish Hooligans, był wcześniej karany za handel heroiną i kokainą. W takcie procesu mężczyźni przyznali się do winy. Marcin R. został skazany na 23 miesiące więzienia, Paweł S. oraz Łukasz P. na 20 miesięcy, zaś Michał N. usłyszał wyrok 20 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata. Wszyscy dostali pięcioletni zakaz wjazdu do Liverpoolu.

Dość wizualnego syfu! "Polska przypomina mołdawską serwetę" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 11]

Więcej o:
Komentarze (162)
Liverpool: Polscy neonaziści skazani. Ciężko ranili uczestników antyfaszystowskiej manifestacji
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 49 razy 43

  " był wcześniej karany za handel heroiną i kokainą"

  Swój chłopak. Narkotyki, faszyzm, chuliganka...

 • sirseb

  Oceniono 42 razy 36

  katolickie patrioty wykleto-niezlomne, "kwiat narodu polskiego", jak to mowil jeden na jeleniej gorze

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 33 razy 25

  STANOWCZO ZA MAŁO DOSTALI! TĄ DZICZ ZAPĘDZIĆ DO CIĘŻKICH ROBÓT!

 • sailor50

  Oceniono 26 razy 24

  Proponuję wysłać jeszcze naczalstwo ONR i resztę towarzystwa na wycieczkę do GB - o ile ich wpuszczą - to będzie szansa na pozbycie się ich na kilka lat. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX