Szef PE reaguje na wieszanie zdjęć członków opozycji. Pisze do Szydło ws. ich bezpieczeństwa

"Skandalicznym" nazwał wieszanie portretów europarlamentarzystów opozycji szef Parlamentu Europejskiego. Antonio Tajani stwierdził na Twitterze, że napisze do Beaty Szydło w sprawie "bezpieczeństwa" przedstawicieli polskiej opozycji.

Portrety sześciu europosłów opozycji zawisły w sobotę na "szubienicach" w centrum Katowic. Był to element manifestacji narodowców z m.in. ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Zarzucają oni "zdradę" członkom Parlamentu Europejskiego, którzy głosowali za rezolucją, według której PiS-owskie reformy sądownictwa zagrażają praworządności w Polsce. 

Głos w sprawie zabrał teraz szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. "Napiszę do premier Beaty Szydło. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa posłom do PE tak, aby bez obaw mogli wyrażać niezależne opinie. Konieczne jest także przeciwstawienie się tym, którzy szerzą nienawiść poprzez pokazywanie skandalicznych zdjęć powieszonych polityków" - napisał polityk we wpisie, opublikowanym po angielsku i polsku.

Ziobro: Akcja wywołuje reakcję

Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Śląski KOD złożył swoje zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przyznał, że toczy się postępowanie sprawdzające, jednak nie chciał zajmować stanowiska w roli prokuratora.

Ziobro stwierdził, że "nie podoba mu się" taka forma demonstracji. Jednak już w następnym zdaniu sugerował, że opozycja... sama jest sobie winna, gdyż ma "eskalować" sytuację i przywalać na takie działania we własnym środowisku. Minister przywołał przykład z demonstracji przeciw rządowi, na której pojawił się plakat ze strzelbą wycelowaną w kaczkę. - Akcja wywołuje reakcję - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (375)
Szef PE reaguje na wieszanie portretów polityków
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 112 razy 100

  Jaka będzie reakcja pani premier ? A no taka, że niedopuszczalne jest żeby EU wtrącała się w nasze wewnętrzne sprawy i decydowała kogo nacjonaliści mogą wieszać a kogo nie.

 • antropoid

  Oceniono 68 razy 58

  Głupki z PiS się cieszą - bo są za głupie, by pojąć, że to się może i przeciwko nim obrócić.
  Są gotowe zrobić z Polski ruinę, byle tylko trwać przy korycie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 48 razy 46

  Co dzień to coś jeszcze bardziej debilnego z Polski idzie w świat. Jak nie kretyn od antysemickich transparentow to jacyś kibole zatłuką gołymi rękami człowieka albo te małe hitlerki z ONR...
  Oj żadna, "husaria trolli" nie obroni w tym wypadku dobrego imienia naszego kraju! Wystarczly dwa lata pisich rządów żebyśmy stali się "wsiowym glupkiem" Europy

 • laszczyny

  Oceniono 54 razy 44

  WOLNOŚĆ,DEMOKRACJA, MIŁOŚĆ BLIŹNIEGO

  Cała Europa z was leje PISoBOLSZEWICKIE szumowiny,oszuści i złodzieje.

 • def11

  Oceniono 32 razy 32

  Bezpieczeństwo inaczej, zapewni im prokuratora generalny który stwierdził, że sami są sobie winni..
  Prawy i Sprawiedliwy poseł Kaleta mówi, że opozycję należy zdelegalizować, zapewne dla jej bezpieczeństwa.., a Prawy i Sprawiedliwy radny Wyszyński, że powiesić całą...
  Nie wspominając o Prawym i Sprawiedliwym szefie wszystkich Prawych i Sprawiedliwych inaczej, który bez żadnego trybu nazwał mordami zdradzieckimi i kanaliami.
  To jak "ciemny lud" ma nie wieszać ?! Taka "dobra zmiana".

 • tadjan

  Oceniono 34 razy 30

  czubek smoleński zabił brata, to i powiesić może z przyjemnością..... on to lubi!

 • puzonik48

  Oceniono 24 razy 20

  Mam nadzieję ,że jak powieszę Szydło ,Ziobro i Kaczyńskiego ,to mój akt z równą łagodnością zostanie potraktowany ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX